Yasadığınız hayatı sorguluyormusunuz? detay detay?

kocaman bır hıc olduğunuzu düşündünüzmü?
detay lütfen

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Hayat okadar basit ki aslında ama işte biz farkında değiliz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sorguluyorum.. O kadar istemdışı bir hayatın içindeyim ki.. Mecburiyeten yaşıyorum sanki

0|1
    0|0
    • bu paradoksmuş gibi görünen cevap aslında bir çelişki doğurmaktan çok bir ilizyonun ifşasıdır. özgür olmadığımız ve asla olmayacağımız gerçeğinin ifşası.
      özgür irade yanılgısı.

• Herşey sorgulanmaz gerek yok

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Sorgulayacak bir durum yok. Her insan her canli her yaratilan degerlidir. Insanin degeri , Allaha verdigi degerle orantilidir. Allahi ne kadar bilirsen Allahi ne kadar anarsan o derece kiymetli olursun. Etrafina bakan bir insan güneşin ayın yildizlarin hayvanlarin bitkilerin kendi emrine sunuldugunu gorur. Degersiz olan bir varliga neden bu kadar nimet sunulsun ki?

Ayeti Kerimede dedigi gibi :
    Ben cinler ve insanlari ancak beni taniyip bana kulluk etsinler diye yarattim.

Allahi bilen baska bir sey bilmese de olur. Allahi bilmeyen baska her seyi bilse ne olur

0|1
    0|0
  • Olum her gün sorguluyorum manyak mısın :D Ne bu yani şimdi bu dünyaya geldik para diye bir şey öğrendik iyi güzel hoş bizi kısıtlayan birileriyle tanıştık bu ne biçim iş ben anlamadım :D Ben kendimi hiç olarak düşünmüyorum aslında ben özgür biriyim buraya geldiysem bana kimse engel olamaz kimse beni kısıtlayamaz belki düşüncem yanlış ama her gün aynı sonuca varıyorum :D

0|1
    0|0
  • Her anım bunu düşünmekle geçiyor.

0|1
    0|0
  • acaba bu soruya niye cevap veriyorum? . yoksa kendimi tatmin etmek için mi? yoksa karşımdaki insanla fikir paylşımı bulunmak icin mi cevap veriyorum?

0|1
    0|0
    • dahada sorardımda felsefe bir yere kadar hele bir inancım varsa

• dogmatik bilgiler felsefeyi her zaman kısıtlıyor bir yerden sonra

• biz memnun değilsek sorgulamayız değiştiririz

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
Yükleniyor...