Şeriat Kanunu Gelmesini İstermisiniz?

Şeriatın Ülkemize Gelmesini Şeriat Kanunlarının Uygulanmasını İstermisiniz?

0|0
2|10

En İyi Kız Görüşü

• Osmanlı'daki şeriat çok mantıklı. İran'daki değil. Osmanlı'daki şeriat sistemi gelse insanların adalete inancı da sağlamlaşırdı. İsterdim.

2|1
    1|1

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Şu an dünya üzerinde şeriat hiçbir ülkede uygulanmıyor. Şeriat Allahın kanunlarıdır Allahın kanunlarına göre bir ülke yönetilir. Ne yazık ki şeriat herkesin sandığı gibi arabistanda iranda afganistanda uygulanan yönetim şekli değil. İnsanlara baskı uygulamak, kadınları hor görmek, tecavüz edilen kadının idam edilmesi, işkence etmek bunlar İslamda Allahın kanunlarında yoktur. Gerçek şeriatın uygulanmasını çok isterdim. Aksini bir müslüman söyleyemez zaten...

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Seriyatin cok guzel olan kutallari var ama dun ya uzerinde şu an uygulanacak yani bunu kaldiracak toplum yokk bana gore

1|0
    0|0
  • Hayır

0|1
    1|1
  • Hayir tabi ki de. Tarihin derinliklerine gomulmus kokusmus ve curumus bir sistemi neden isteyeyim? ki gecersizligi defalarca kanitlanmis bir. sitemi

1|1
    1|0
  • niye 300 yıl geri gitsin ki ülke?

0|1
    1|1
  • Evet

2|0
    0|2
  • Seriat hangi konuda Laik bir sistemden üstün diye sorsam.

"Ama Seriat allahin kurallarrrööööö" , "Laik sistemde kadinlar söylööö bööyylööö"

Gibi cevaplardan haric baska Cevap veremeyeceksiniz. Batida bir zamanlar Din ile yönetiliyordu ve biz buna Kara cag diyoruz.

Simdi deceksin Osmanli, Osmanlinin güclü olmasi teokrasiye degil, türklere dayaniyor.

0|0
    0|0
  • Kafamın kesilmesi çok hojime gidiydir

1|1
    2|0
  • İstiyorum

0|0
    0|1
  • İstemezük.

0|1
    1|1
Yükleniyor...