Dostum en yakın arkadasım, hayalimi caldı?

arkadaslar otuz yasında bekarım. saglık gorevlısıyım hastanede calısıyorum. belli bir gelirim ve iki odalı bekar evim var. esyalarım ikinci eldi iyice eskidiler. yenilerini alacak gücüm yoktu para biriktirmeye basladım.
ortam da sohbet ederken, hayalimki esyalardan bahsederdim hep. size kucuk ve sacma gelebilir ama, benim istedigim sırf buyuzden para biriktirdigim seydi evime yeni esyaları almak.
dostum dedigim kısı bu aksam evin cagırdı bir suprızım var dedi. gittim. benım sectıgım telefonumda fotolarını sakladıgım almak ıstedıgım koltukların aynısını almıs. duvara unıte yaptırmıs benım cizdigimin aynısı. kagıt kaplatmıs duvarı aynısı..
ve kendi fikriymiş gibi gözüme baka baka anlattı.. hiçbişey diyemedim. esya almak istedigini bile bilmiyordum.. ben simdi bunları alırsam ondan özendim de aldım veya kıskandım gibi olacak. subatta param tamamlanıyordu ve alabiliyordum hepsini.
simdi ne yapacagımı bilmiyorum tavrı hiç hosuma gitmedi. kendi fikri gibi gözüme bakarak anlatmasından ben utandım o utanmadı ve ilginc geldi.. cok güzeller güle güle kullan dedim kahvemı içtim eve döndüm.. bunu yaptıgı için cok üzgünüm..
nasıl davranırdınız yerımde olsaydınız?

Güncellemeler:
:((((((((((

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• daha iyilerini bul, onda o çekememezlik varken çatlar zaten.

2|0
    0|0
    • yabancı alışveriş sitelerinden faydalanabilirsin, ufak tefek aksesuarlarla çok güzel bir tarz yakalanabilir. veya oradan fikir edinebilir ( her şeyi getirtmek mümkün olmuyor ) burada o ürünü kendin yaptırabilir veya benzerini bulabilirsin. mesela yastık, örtü, duvar kağıdı vs vs.

www.aliexpress.com/.../200020001.html

www.aliexpress.com/.../wallpaper.html

• yakınlarda dogum günü var. emojinin yastıgını yapmıslar sana aldım derim tatlı tatlı:))))))))))))))))

• yüzünün şeklini görmek isterdim şahsen :)

En İyi Kız Görüşü

• Aynısını yapardım ve bir daha o kişiyle asla görüşmezdim.
    bir şeylerin hayalini kurmuşsun ve sabretmişsin oda senin hayalini gerçekleştirip bak ben yapabiliyorum ben yaptım gibisinden resmen gözüne sokmuş. Duygusuz biri. Ne hissedeceğini düşünmemiş bile.
    Bu tesadüf olsa sende görsem inan eve davet etmeye utanırdım sırf üzülme diye
    Boşver sen bir sürü çeşit var yeniden hayalini kurarak yaparsın o kişiyide uzak tut kendinden güvenme bile

1|0
    0|0
    • zoruma giden sey, hiç utanmadan mimikleri degişmeden unıteden bahsetmesi.. hadi koltuklar heryerde var, uniteyi ben ellerimle cizdim kendi duvarıma uygun butceme uygun hevesle cizdim.
      aynısını yaptırmıs.. unıteyı anlatırken mimiklerinin hiç degişmemesi utanmaması, inan beni utandırdı goz teması kuramadım gözlerimi kacırdım..
      allah herkese daha iyilerini versin ama bu yaptıgı bana kötü geldi. bildigimiz kötü. hevesim de kalmadı. aynılarını yaparsam kıskandım ondan aldım gibi görünecek. senelerdir bekliyorum kendim yapabilmek için. ailemden yardımda isteyebilirdim babam geri cevırmezdi. hevesimi kırdı benim. guvenımı de.
      tesekkur ederim.

• Sanırım onun psikolojisi falan bozuk ya da seni çok fena bir şekilde kıskanıyo.
      Sen onu takma ve gerçekten uzak dur ondan bunu yapan daha neler yapmaz
      Bu kişi senin heveslerini kırmasın ve zaten sen şimdi yapsan dediğin gibi de yapar ilk defa böyle bir şey duydum neyse üzülme sen kimse içinde hayallerinden vazgeçme bu tür insanlar olabiliyomuş kötü niyetli insanlar hep var sen onları kendinden uzaklaştır hayatın cennete döner inan bana :)

Erkekler Ne Diyor 7

• Tepkim daha farklı olurdu. Hani 'şaka mı yapıyorsun, ben zaten anlattım sana bunları' gibisinden

1|0
    0|0
    • yolda gelirken annemi aradım, annem senin söyledigini söyledi. bunu soyleseydın keske dedi. artık iş işten gecmıstı umarım yeri gelir ve söyleyebilirim.

• Kafanızda yeni bir dekor oluşturmanızı tavsiye ederim, daha hayırlı olacaktır

• tesekkur ediyorum.

• Fazla empati yaptım galiba okurken. Yaşamış gibi kızdım bir an. Enayi yerine babam koysa tepkimi koyarım en sertinden. Ve kesinlikle eskisi gibi olmaz mesafe girer ve zamanla da sıradan biri olur.

1|0
    0|0
    • mesafe koyacagım esya aldı diye degil, benim sectiklerimi aldı diye de degil.. kendi fikriymiş gibi gözlerime bakarak anlattıgı için koyacagım.
      tavrına kırıldım tavrı benı üzdü. zaten hevesim de kalmadı.

• Nasıl birisin bilmiyorum ama dostun seni haketmiyor.

• Kötü hissederdim ama yine de yeni bir tasarım yap bu sefer sende kalsın

1|0
    0|0
    • hevesım kalmadı biliyor musun. tavrına cok üzüldüm onun esyaları almasından mada..

• Bu arada o senin dostun değilmiş bunu unutma canını yakmaya çalışmış

• hayallerini bir adim ileriye tasi, gecmise takilip kalma derim... ve sonunda catlayip patlasin...

1|0
    0|0
    • bir adım ilerisi neresi olur?

• evet soyledıklerınız mantıklı.. olay daha yenı ya, sindirmem lazım öncelikle. sonra da sil bastan yeni fikirler bulmam lazım.
      tesekkür ederim.

• Elime geçirdiğim her hangi bir şeyi direk yan tarafından çene hizasına vurup dişlerini dökerdim

1|0
    0|0
  • Evlen artık teyze evlen :)

0|0
    4|0
  • daha iyisini yap ;)

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bence sen her halükarda tarzı ve ruhu olan bir ev dekore edeceksin. Biraz zaman ver kendine.. Yeni eşyalarını aldıktan sonra o fikir hırsızını çağırıp senin fikrini çaldığı için teşekkür et ve sen olmasan daha iyisini yapamazdım de ;)

1|0
    0|0
    • kacıncı sigaramı yaktım bilmiyorum ve hala uyuyamadım. yeni esyaları yüzünden degil ellerimle cizdigim unıteyı alıp mimikleri degişmeden anlatabilmesinden..
      cesaret verdin. hiçbişey dememekle iyi mi ettim kötü mü bilmiyorum.

• Bazen anında tepki veremiyoruz.. Fevri olmak gerekiyor arada ama ben de yapamam hiç. Yurtta oda arkadaşım aynısını yapardı bana, almak istediğim kıyafet/aksesuardan bahsettiğimde benden önce gider alırdı. Şaşkınlık mı ağır basardı öfke mi yoksa hayal kırıklığı mı bilmiyorum... hepsi sanırım. ama hiç birşey diyemzdim. Anlatmamayı öğrendim, kafamdakini onunla paylaşmazdım.
      Oldu bitti, artık düşünüp sıkma canını.
      Herşeyin daha iyisi vardır, sen daha iyisini yapmaya yoğunlaş şimdilik

Yükleniyor...