Kızlarla konuşamamanın sebebi üzerine: İşte bunlar hep evrim?

Aslında bunu en büyük müzdariplerinden biri olduğum için ufak bir araştırma yapmak istedim, bu konuda teorik bilgim yüksek olsa da bunlar daha ziyade sebebe yönelik...

Efendiler,

Binler, yüzbinlerce yıl önce, insanlar bugünkü gibi "al gülüm, ver gülüm" şeklinde parasını verip fabrikada üretilmiş hazır besinlerle beslenmiyorlardı. Ya ne yapıyorlardı? Avcı, toplayıcılık...

... eh, haliyle avlanırken, kendilerinden daha vahşi canlılara av olma ihtimalleri vardı, bu da olayısıyla toplu yaşamayı, böylece avcılardan daha kolay korunmayı sağlıyordu.

Ama söz konusu sadece avcılar değildi... Diğer insan klanları da avladıklarını-topladıklarını korumak zorunda idiler, böylece "milletleşmenin" ilk adımları atılıyordu. Neyse, konumuz bu değil.

Sonra ne oldu, bu klanlardan "sürgün edilebilmek" denen bir ihtimal baş verdi ve eğer çokça sürgün olursa, klan zayıflar ve av olurdu. Dolahyısıyla, bir frenleme mekanizması lazım idi. İşte o vakit, bizi şu anki özgüvenizliğimize sürükleyen davranış ortaya çıktı. Toplumdan dışlanmamak için, saldırgan ve doğrucu yanımızı bastırıyorduk ve davranış, yıllar ve nesiller boyunca bir refleks halini aldı.

... günümüz şartları artık böyle olmasa da, zira bir kızla konuştuğunuz için hiç kimse sizi toplum dışına itmeyecektir, ilkel beynimiz devreye girip atalarımızın bu fren mekanizmasını devreye sokuyordu.

Eyyorlamam bu kadar... Sizin alternatif bir açıklamanız var mıdır? Gerç buraya kadar okumuş olmanız bile bir mucize aslında...

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Okumadım bile

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ben çirkin insanların bu hayatta hiç bir zaman beğenilmediğini düşünüyorum
    biraz farklı bir yorum oldu gerçi

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Asıl soru biz insanlar hic tam olarak dogrucu olduk mu? Olmalı. Birde o donemki nüfus sayisi sürgün edebilme olayina pek imkan veriyor mu emin degilim. Ne kadar kalabaliksan o kadar guclusundur cunku

0|0
    0|0
  • Saçmalardan zırvalar vol 1

0|1
    1|0
Yükleniyor...