Intihari düşünüyorum?

Merhaba, ben evlenmekten korkuyorum. gelen kisiye bakip hemen istemiyorum diyorum. resimden bile midem bulaniyor. Babam ve annem sürekli evlen artik diye baskı yapiyor. yasim 26. ama onlar asla arkamda durmuyolar. asil neden bu. tanistigim biri ile olmadi mesla. hemen babam kim bilir ne yaptin ne soyledin diye ben haklida olsam hic beni savunmaz. annmede oyle. uvey evlat gibiyim. baskı hep evlen diye. bu yasa kadar sevgilim olmadi hic. sanalda biriyle görüştüm oda olmadi. zaten. kavga ettik annemle. benim haberim olmadan resmimi karsi tarafa yollamis. onlar begenmis ama ben istemedim. ailem dayak /yesemde arkamda durmaz. evlenmek istemiyorum :( ?

Güncellemeler:
Görüşmeye gidicem. mecbur :( . ama hayır desemde kabul etmiyolar hemen. konustugun biri yok sevdigin yok niye red ediyosun nesi var diyolar. hoslanma sevgi aşk bunlar yokdiyolar. bu kavramlar sacma

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• Bak abicim. Ben 12 yıldır evliyim 4 çocuğum var Allah'a emanet. Son ikisi ikiz oldu 6 aylıklar daha. Mesaim bitip eve gidene kadar o kadar özlüyorum ki onları. Eşim (Allah ondan razı olsun) Benim ve çocuklarım için evde canını dişine takıp uğraşıyor. Evlilik kesinlikle korkulacak bir şey değildir. Sana değer veren saygı gösteren bir talibin çıktığı anda. Yakışıklı ya da çirkin deme. Zengin ya da fakir deme evlen. Para kesinlikle mutluluk getirmiyor evliliklerde. Mutluluk getiren ne biliyormusun? Hayatın zorluklarına karşı birlikte mücadele edebilmek. İntihar falan bunlar saçma sapan düşünceler. Çünkü hayat o kadar heyacan verici sürprizleri barındırıyor ki içinde inan bunlardan mahrum kalmak istemezsin. Benim bir büyüğün olarak söyleyeceklerim bunlar.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sakın bu kavramlar saçma diye Aşktan bahseden bir insanı dinleme. Sinirlendim resmen. Yetişkinsin sen, kendi kararlarını kendin verecek durumdasın. Hiç senin yerine koymuyorlar kendilerini çok benciller. Bilirim bu duyguyu.. Artık sana karismalarina izin VERME aklı başında bir kızsın yani öyle görünüyor, doğru bildiğini yap. gönlünün sesi vardır onu içinde hissedersin.. Eminim bir gün doğru insana kaptiracaksin gönlünü, seni ona doğru yönlendiren sesi duyacaksın. ve çok mutlu olacaksın. Ezdirme kendini ve sesini, fikrini duyurmaktan korkma. Bu hayatı sen yaşayacaksın, onlar değil. Mutlu ol, ancak gerçek mutluluğa Aşkla varırsın. annene babana bir bak ve dusun nasil bir anne olmak, nasil bir babayla bir yuva kurmak istersin. sende onlar gibi bir omru beraber gecireceksin aynı insanla. o çocuklarının babası olacak, hergunun onun yüzüyle doğacak, .. elini yüreğine koy, ve bir tek onu dinle

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• Sakın sakın ve sakın. Sakın ha intihar gibi aptalca ve boş bir şeyi düşünme. Aklının en uzak köşesinden bile geçirme çünkü:
    1. si Amacın ya da aklından geçen herneyse intihar bunu gerçekleştirmez
    2. si hepimiz bir Allaha inandığımız gibi öteki tarafada inaniyoruz ki intihar edenleri orda hiç hoş karşılamıyorlar. Bir anlık bir zaaf yüzünden sonsuz azap yurduna akıllara durgunluk veren işkence kaplıcalarına bedava bilet almaya gerek yok.
    3. sü intihar biz insanların tabiatına aykırı, bizim harcımız yaşamak ne olursa olsun ayakta kalmak. Ben sana benim öz annemin gözünde ne olduğumu anlatsam kendini unutur benim halime ağlarsın. Ama ben ağlamıyorum. Benim ağlayıp sızlayıp bileklerimi kesmeye değil düzgün bir işe iyi bir muhitte bir eve ve bir amaca ihtiyacım var. Hepsi olacak zamanla. Çünkün ben bunları yapacak kadar güçlüyüm. Kimse benden üstün degil kimse benden değerli degil. Bu son cümleyi yaz kafana.

0|0
    0|0
  • Sakın ha. İntiharı unut bakayım. Elbette illaki ailenin dediği kişilerle evlenmek zorunda değilsin. Ailen beğendi diye sen kabul etmek zorunda değilsin. Önemli olan senin isteyip istememen. Bunu annenle konuş o da kadın sonuçta seni anlayabilir. Önemli olan sakin sakin konuşmak. Her şey rayına oturur bir şekilde. Sen ümitsiz olma yeter ki.. :)

0|0
    0|0
  • İntihar etme sakın.
    Benim de sanaldan biriyle konuştuğum vardı, bana küstü ve hiç konuşmuyor 😢
    Benimde aklıma intihar gelmedi değil ama Allah böyle bir şeyi sevmez.

1|0
    0|0
  • Git ayrıl o evden umursama..

0|1
    0|0
  • bende evlendim severek ama sevdiğim kadın yüzünden intiharı düşünüyorum hayatı zehir etti herşeyin hayırlısı inşallah iyi olur evlilik zor bir iş seversin olmaz ama sevmeden evlenirsin çok mutlu olursun bilemezsin

0|0
    0|0
  • Kötü durumlar

0|0
    0|0
  • Neden istemiyorsun? Ben onu anlamadım, hiç bir anne baba evladının kötü olmasını istemez, tamam babalar sevgilerini dışa vurmakta çok zatıflar ama babaların sevgisi çok büyktür.

0|0
    1|0
  • Evlen kurtul ya, hazır isteyenin de varken. Gelmişsin zaten kaç yaşına. Gitgide azalır zaten isteyenler de. İğrenç iğrenç dedikodular da başlar. Sevdiğin biri varsa git onu al, yoksa sevebileceğin birini al onu sev.

0|0
    1|0
  • . Ömür boyu birlikte yaşamak ve istemediğin biriyle cehenem gibi. Benimde mide bulanıyor zor beğenen biriyim . ama sikayetci degiim erkek oldugum halde ailem basta cok baski yapti zorla kiz görücüye gitmeye kadar gitti ama pes ettildr

1|0
    0|0
  • ailen ne iyi aileymiş hayran kaldım psikolojini çok olumlu yönde etkilemişler

0|0
    0|0
  • Sakın öyle bir şeyi aklından geçirme kim için ya da ne için hayatına son vereceksin bunları iyi bir düşün derim

0|0
    0|0
  • Bulunduğun Ortam Neyi Gerektiriyorsa ne yaparsan yap bir şekilde o oluyo zaten, Fazla bir seçeneğin yok gibi en azından dene belki hoşlanacağın biri çıkar karşına?

0|0
    0|0
  • evlenmemekde ki sebenin nedir

0|0
    0|0
  • Evlenmemek için intihar edilmez. Sen istemediğin sürece evlenmezsin ailen seni evlendirip düzenini kurmak istiyorlar. istediği kadar konuşsun ailen. Son sözü her zaman sen söylersin.

0|0
    0|0
    • Evet bende oyle düşünüyorum. evde hep kavga. simdi biri var goruscem eger bunada hayir dersem annem kafami kircak.:( ama banane deddedim. iatemezsem direk hayir dicem

• Diyeceksin tabi istemediğin insanla bir ömür geçmez. Korkusuz ol annenden yiyeceğin azardan çok daha değerli mutluluğun. Kendine değer ver :)

• Isin gucun varsa tek yaşa bu gidisle daha cok vururar bu lafi yzuune

0|0
    0|0
  • sen psıkologa gıt

0|0
    0|0
  • benimle arkadaş olurmusun

0|0
    1|0
  • alılene soylede ıntıhara gerek kalmaz geberıp fıdersın dırek

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• evlenmek istemiyorsan evlenme zorla mı evlendirecekler?

0|0
    0|0
  • Ne biçim aileler var düşman mi ana baba mi belli değil

0|0
    0|0
  • Seninle konusmak isterim

0|0
    0|0
  • Oku calis kendi ayaklarinin uzerinde dur.
    Ailen senin iyligini istiyor. Yasin ilerledikce bekar senin gibi birini bulmak zor ya dul ya da cocuklu bosanmis biri gelir ancak karsina. Onlarlada empati kur

0|0
    0|0
Yükleniyor...