Bankada faiz yemeden para tutmak dinen haram mı bilen var mı?

arkadaşlar bankamda tutuyorum paramı ama faiz vs hepsine kapattım hatta az önce garanti müşteri temsilcisi aradı birikim hesabı yapalım güzel faiz oranları vs var dedi, dedim ayda %50 faiz de verseniz istemiyorum olduğu gibi kalsın dedim.
malum hırsızlık risklerine karşı paralarımızı yastık altı yerine bankalarda tutuyoruz ama aklımı kurcalıyo hep bu faiz olayı. Yani parayı faizsiz de tutsak sırf banka onu faizde kullandığı için harama bulaşıyom gibime geliyor?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Koruma maksatlı bıraktığın için bence problem yok. Kenz yapılmadığı sürece belli bir miktar tabiki birikim yapacaksın. Şimdi şöyle diyebilirler e o zaman bankada kasa kirala orada sakla paranı. O zaman sen kasa kirasına para vereceksin birde. Hiç lüzumu yok. O kasadaki paranıda banka zaten senin haberin yokken kullanacak. Madem senin paranı kullanıyor şerefsizler bari bedavadan korumasını yapsınlar. İyi yapıyorsun. Kesinlikle haram değil. Güvenlik maksadı var burada...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Bu şuna benzer. meyhaneye girip icki içmemek gibi gibi bisey. ama o ortamda bulunmak uygun degil.
    Haram degil ama uzak dursak keske.

0|0
    0|0
    • valla işte uzak durmasına durmak lazım da, eve hırsız girse ayvayı yersin, yeri geliyor para transfferleri vs yapıyoruz işi kolaylaştırıyor. taşıması kolay olmuyor, risk çok.

• Bu zamanda bulasmayan yok zaten maalesef. imamlar bile maaşını bankadan alıyor. sonumuz hayır olsun

• maalesef öyle.

• Evet haram sen bankadan faiz almıyorsun ama banka senin parandan faizli kredi kullanıyor
    Faize aracılık ediyorsun

0|0
    0|0
  • banka o paranı kullanıyor, sende suç ortağısın.

0|0
    0|0
    • her koyun kendi bacağından asılır diye biliyorum ama. sonuçta ben onlara faizle para kazan demiyom ki? isteseler hesap işletim ücretleriyle de kazanç sağlayabilirler ama. bilmiyom benim düşüncem bu.

• hepimiz harama bulanmışız zaten, zamanı geçen bir faturanın bile faizini ödüyoruz. Allah bizi ıslah etsin.

Yükleniyor...