Sokaktaki dostlarımız için neler yapıyorsunuz?

Merhaba arkadaşlar

Soğuklar geldi çattı, dışarıdaki yavrularımızı düşünmemiz gerek..
Evinizde artık yemek , kurumuş ekmek sıcak su ile veya çorba ile ıslatıp sokak hayvanlarına verir misiniz?
Bu soğuklarda onlara yardımcı olmalıyız, duyarlı olmalıyız...
Duyarlı davranan arkadaşlara teşekkür ederim.
Lütfen Siz de Yapar mısınız ?

Güncellemeler:
Sizin gibi düşünceli insanları görmek çok mutlu ediyor :)

0|0
33|58

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Benim sokağımda bu mücadeleyi veren sadece ben varım. Koyduğum yemek kaplarını, su kaplarını alıp atıyorlar, döküyorlar. Bunları geçtim kedilere tekmelemeler, tükürmeler herşey var bu iğrenç insanlarda. Ama onları koruyorum gerekirse kavga ediyorum ve haklarını savunuyorum. Serseriler ellerinde köpeklerle hergün kedi boğdurmaya çalışiyorlar onlarla da mücadele ediyorum ve kedilerime birşey olacak diye hiçbir yere gitmiyorum. Burdaki vicdansız insanlarada merhamet diliyorum

3|4
    0|0
    • O insanların soyu tükensede kurtulsak.
      Senin gibi düşünceli insanlar iyiki varsınız

• @Su_yıldırım tesekkür ederim ben hepsine sahip cikmaya devam ediyorum. Gerektiği yerde tartışırım kavgada ederim ama şiddet görmelerine sessiz kalmayacağım hiçbir zaman

• Cevremdeki bircok insandan nefret ediyorum zaten konuşmak bile istemiyorum

Erkekler Ne Diyor 57

• 2 tane sokak kedisini sahiplendim yavruyken,
    balkonda kendilerine yer yaptım, kutudan.

besliyorum şapşikleri :)
    http://i.hizliresim.com/nmAWrV.jpg

2|1
    0|0
  • Kendim doydugum gibi birakip, fazlasini yemeyip hayvanlara verdigim oluyor. Bazen kedilere, bazen kopeklere iste elimden geldigince ilgi, sevgi ve yemek veririm. İmkanim oldugunda evimde de hayvan besleyecegim.

2|0
    0|0
  • Selam veriyorum

2|0
    0|0
  • yemek verıo annem kanks

1|1
    0|0
  • pencerininönüne ekmek kırıntısı dışarıya süt koyuyorum.

2|0
    0|0
  • Yemek artıklarını kapı önünde veriyorum.

1|0
    0|0
  • Her akşam mama veriyorum, su veriyorum, kışın soğuk olduğunda kedi evi yapıp apartmanın yanına koyuyorum ve evi parçalamaya çalışan komşularla savaşıyorum.

1|0
    0|0
  • benımde 2 kızım var :( dıgerlerı ıcınde hep yemek bırakıyorum köşelere duyarsız olmayalım lutfen daha güccükler

1|0
    0|0
  • Merak etmeyin üzerime düşen görevi yapıyorum

1|0
    0|0
  • Levent'te ki bütün engelli kediler bizim himayemizde :)

2|0
    0|0
  • Elimizden geleni yapıyoruz

1|0
    1|0
  • Bugün sayende yaşayan kedi bir sürü kemirgen ve kuşu öldürüyor şehir içindede bir ekosistem oluşuyor ve onu bile bozuyoruz
    Bu aynı şu anda afrikada insanlar yüzünden azalan yırtıcılar insanlar yüzünden artmış olsaydı ne olurdu ile aynı bu sefer diğer canlıların soyu tehlikeye girerdi

1|0
    0|0
  • Bizimkilerin keyfi yerinde ama dışarıdaki dostları unutamayız
    http://i.hizliresim.com/R9qNXj.png

1|0
    0|0
  • Bak güzel dostum, senin bu dediğin olay vijdan işi. Hal böyle olunca vijdanı olan her halükarda sakaktaki hayvana yardımcı olmaya çalışır. Vijdanı olmayana da ne söylesen boş... Lakin senin aklına yazman gereken hatta beynine kazıman gereken çok önemli bir gerçek var. Hiç bir hayvan bizim oğlumuz kızımız kankamız dayımız amcamız kocamız karımız olamaz. Olsa olsa onların bizim şahsi hayvanımız olur biz de onların efendileri.

0|0
    1|0
    • Allahın merhametten yoksun bıraktığı zavallı kul.

• Sizin şu hayvanlara oğul veya kız gözüyle bakmanızı gerçekten anlamak isterdim. 2 dakikalığına sizi anlayabilsem belki bu hastalığın bir tedavisini bulabilirdim. Bu arada haberin olsun hayatım boyunca 132 köpek büyüttüm ve yetiştirdim. Ama hiç birine ağzımı yalatmadım ya da birlikte yatmadım.

• İstersen bin hayvan besle sevgi diyoruz biz buna onu bir oyuncak bir nesne gibi goremezsin oda can tasiyo sevmek demek yemek su vermekten ibaret değil. Ne yazik ki o duyguyu hic tatmamissin umarim bigün yasarsin. Ayrica efendileriyiz filan sacmasamissin onlar bizim kolemiz degil onlar Allahin bize emaneti ağzi dili olmayan hakkini savunamayan herkesi kölenmis gibi goremezsin. Sevgi nedir zerre kadar yasayamamissin o hayvanlar benim hayatimda tanidigim bircok insandan daha vefali. Bir insana deger verip guvendiginde seni yuzustu birakir sirtindan vurur ama bir hayvan yapmaz bunu onlarin kalbi sevgi dolu. Oyuncak mu bu pilini tak calissin bir kedinin basini oksamanin verdiği keyif varya onunda bu sevgi karsisinda mirildayip sirinlik yapmasi dunyalara deger. Biz onlarin efendileri değiliz tanrilarida degiliz Allahin emaneti onlar bize. Beslemek çok guzel ama bu niyetle besliyosan hic yapma onlariz rızkını veren biz değiliz Allah baska birini vesile eder o hayvan yine doyar

• sokakta olan insanları söylüyorsun sandım bir an ama hayvanları düşünen heralde aç kalan insanlarıda düşünüyordur dimi yanlış düşünmüyorumdur inşallah?

1|0
    0|0
    • Hayvanları sevenler merhametlilerdir. Merhametli insanlarında herşeye sevgisi vardır.

• ben şu an karşıyım mesela bir köpeğe dünyaları harcıyorlar ama yanında çalışan bir hizletliye ya da elemana cok az para veriyorlar ve tatile gittikleri zamanda o evcil hayvanı sokaga salıyorlar öyle yapan çok var bir insandan daha değerli olmamlı hayvanlar benim görüşümde o mesela

• Her sabah onlar içinde aldığım iki poğaçam var

1|0
    0|0
  • dün 4 tane klube yaptırdım..
    kar gelene kadar korur en azından bir kaçını..

1|0
    0|0
  • İstanbulun sokak hayvanı elit olmuş artık. Her atılanı yemiyor.

1|0
    0|0
  • et türü yiyecekler vücut ısılarını yükseltiyor kasap ve marketlerden rica edin atıl durumdaki etleri veriyorlar...
    Mahallenin kedileri pervane beni görünce :)

1|0
    0|0
  • Yenmeyen ekmekleri ıslatıp kuşlara veriyoruz yemekten kalan kemikleri etleri sokaktaki kedilere veriyoruz elimden gelse daha çok şey yapıcam da

1|0
    0|0
  • Benden daha çok yiyo ş*refsizler :) okulun 3 tane yemekhanesinin yenmeyen yemekleri, cafelerde ki bırakılan yemekler, ayrıca merhamet gösterip veren insanlar. Ben döner yiyemiyorum onlar yiyo masallah :) yemedigim yemek olunca aşağı köpek-kedilere veririm.

0|0
    0|0
  • yaz aylarında güney bölgeler oldukça sıcak olduğu için hem vatandaşlar hem belediye kaplarda hayvanların olduğu bölgeler koymaya gayret gösteriyorlar.

1|0
    0|0
  • Yaz ve kis surekli kapimin onunde su kabi koydum sularini kontrol ederim, evde onlara uygu yiyecek oldugu zaman veririm.

2|0
    0|0
  • Evsizleri bir çare buldukta kedilere bakicaz bizim yemekhanin mudavimi bir kedi var kedi değil aslan gibi oldu her gun et yiyor et cikmayincada ekmek ve turevi seyleri yemiyor

1|0
    0|0
  • insan ölüpte oh oldu diyen tiplerin bu hayvan sevgisi acaba bunlarda hayvanm ı dedirtyor. eger tüm insan ölümüne üzülüyor isen ırkçı değilsen sen hatiç

1|0
    1|0
    • Hayvan sevmeyenin insanada bir faydasi dokunmaz hayvansever insandan zarar gelmez merhamet vardir onun kalbinde herturlu pislik insanlarda dunyanin kendine ait oldugunu dusunsn bencil dusuncesiz irkci insanlarda

• Allah herkesin kalbine merhamet versin sevgi versin insanlik versin ne diyelim

• @Dertlikedii önce akıl versin. aklı olanın vicdanıda olur:)

• Bakıyorum elimden geldigince

1|0
    0|0
  • giriş kat ev balkona kapta veriyorum bişiler...
    duruma göre sosis olur deri olur balık olur

1|0
    0|0
  • Ben Dışarıdan 5 Tane Aldım Besliyorum Bence Her Aile Ferdinin 2 tane en az evine alması lazım hasta olunmuyo olsam ben 1 senede 5 tane kediyle ölürdüm

1|0
    0|0
  • Valla Allah yardım etsin. Biz elimizden geleni yapıoruz ama eziyet eden daha çok insan var.

2|0
    0|0
  • mahallenin nüfusunu çoğalttık serefsizim kapıyı açınca 20 tane kedi hücum ediyor

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    27

Kızlar Ne Diyor 32

• PRATİK VE UCUZ BİR KEDİ EVİ YAPABİLİRSİNİZ

MALZEMELER:
    Kedilerin içerisinde rahat edebileceği büyüklükte bir karton koli.
    Kutunun çevresini kaplayacak sayıda çöp torbası ya da naylon.
    Kutunun altı tarafını da kaplayacak sayıda köpük (foamboard).
    Koli bantı.
    Maket bıçağı.
    Cetvel.

1|0
    0|0
    • NASIL YAPILIR?
      Köpüklerden karton kutunun etrafını kuşatacak şekilde altı parça kesilir. Her bir parça, kutunun farklı bir yüzeyiyle aynı ebadda olmalıdır. Evin tabanını ve tavanını oluşturacak parçalar biraz daha uzun olabilir.
      Kesilen parçalar, koli bant kullanılarak önce karton kutunun ait oldukları yanlarına, sonra da birbirine yapıştırılır. Böylece kutunun etrafı köpüklerle kaplanmış olur.
      Yağmura ve kara karşı koruma sağlamak için kutunun dört bir yanı, köpüklerin üzerinden geçirilen naylon parçalarıyla kaplanır, naylon parçaları sıkıca birbirine ve kutuya bantlanır.
      Kutunun bir yanında sokak hayvanlarının giriş çıkışına yetecek büyüklükte bir kapı açılır.
      Kutunun çöp gibi görünmesini engellemek için üzerine 'kedileri soğuktan korumak içindir; lütfen atmayın' gibi yazılar yazılır.

• Yerim öperim onları ben :* <3

• Geçen yaralı kediyi hayvan hastanesine götürdüm. Arkadaşlar , yaralı veya hasta bir hayvan gördüğünüz zaman ya hayvanlar için ambulans var 153 ten ulaşabiliyorsunuz, ya da hayvan Hastanesi var sokak hayvanlarına ücretsiz bakıyorlar.

Bir de annemizin dökeceği yemekleri çöpe atmak yerine , poşete koyun bir köşeye koyun. Çöpe gideceğine , bir canlının karnı doysun.

1|0
    0|0
  • İki hafta önce 45 kg mama aldım bitti sayılır hım hım yiyorlar hem kediler hem köpekler. Bazılarında da uyuz var onun içinde hap alıp vereceğim işte de her hafta aynı gün verilmesi gerekiyormuş nasıl bulacağım geri onları.

1|0
    0|0
  • Yemek artıkları ve mama bırakıyorum. Ufak legenden kalacakları yer yaptım birde.
    Kendimiz ısınirken onları unutmayalım gerçekten.
    Paylaşımın için eline sağlık.

1|0
    0|0
  • sokaktaki dostlarım benim için ne yapıyor :p şaka şaka. kapımda 3 tane kedi var biri canavar gibi, korkuyorum ondan ama besliyoruz. geçen kahvaltıyı beraber yaptık sağolsun bahçede yapayım dedim rahat bırakmadı, yedik beraber.

2|0
    0|0
  • Elimden geldiğince yiyecek bırakmaya çalışıyorum. Mesela herkes bu konuda duyarlı olsa evde artan yemeklerini çöpe değilde dışarıda bir köşeye bıraksa aç hayvan kalmaz. Ama çoğu bırakın bunu yapmayı siz yaparken laf ediyorlar. Karakter meselesi işte.

2|0
    0|0
  • Evimin önüne her sabah ve aksam düzenli olarak bir kap süt ve artan yemekleri koyuyorum zaten kaldigim sokakta kedi kayniyor malum.

1|0
    0|0
  • Kütüphanede arka masadaki sandalyeye oturdu kedişimiz :D Zaten kedileri kütüphane içinde bir köşede besliyoruz :D Ben çok yanaşamıyorum korkumdan ama kapıyı açıp içeri sokuşturuyorum :)

1|0
    0|0
  • tebrik ederim ayrıca duyarlılığınız için teşekkür ederim... 2 bebeğim var evde ayrıca sokakta da yaklaşık 14 tane bebek daha var baktığım :) 1 kap su 1 kap mama verip yaşamalarına yardımcı olsa herkes ne güzel olur...

1|0
    0|0
  • Bahcenin demirine iki plastik kap bagladim hergün kedimin mamasindan koyuyorum mama koymadigim zaman evdeki yemeklerden koyuyorum diger kap'a su koyuyorum arada camdan bakıp görüyorum gelip yiyolar kimi zaman kapida bekliyolar elimden gelse butun sokak hayvanlarini eve toplarim ama mumkun olmuyo. s umarim herkez sokak hayvanlari icin duyarli olur bu soguklarda yardimci olmak gerek

1|0
    0|0
  • kapının önüne mamayla su zaten koyuyorum

1|0
    0|0
  • Kapi onune kap kesip koydum kemik falan olursa onlara koyuyorum

1|0
    0|0
  • Mama aldım 10 kiloluk, her gün ılık suyla beraber apartman girişine koyuyorum. Arta kalırsa da yemek.

1|0
    0|0
  • 1 köpek favorim var ona kalan etleri götürüyorum. Kedileri sevmem fakat arada onları da beslerim.

1|0
    0|0
  • Belediyenin koyduğu yemek kapları var her gün oraya yemek koyuyorum buradaki çoğu insan da sağolsun duyarlı davranıyorlar hiç boş kalmıyo yemek kapları, su kapları

3|0
    0|0
  • bwn birini eve aldım :D bakıyoruz http://i.hizliresim.com/kLlEYv.jpg

1|0
    0|0
  • Yemek veriyorum ve ev yapiyorum bazilarini eve aldim

1|0
    0|0
  • Ben kıyamam bu tuy yumaklarına

1|0
    0|0
  • elimden geldikçe mama vermeye çalışıyorum. sıcak bir yer ayarlamaya çalışırım

1|1
    0|0
  • Kuşlar için, balkona pet şişe içerisinde buğday koyuyorum...

2|0
    0|0
  • Artik yemek ve su koyuyorum :)

1|0
    0|0
  • Kedi veya köpeklere kalan ekmekleri veriyoruz.

1|0
    0|0
  • Oyys Norveç kedisi bu pofuduuk seyler

1|0
    0|0
  • Ben rolo karton u findik ezmesi sürer kus yemine bularim... agacin dalina asarim... ya da evde bakliyatlar kelebek leniyo atmam bulguru kaynar suda şişiririm oda kuşlara... sokak güvercinler den geçilmiyor o zman :)

1|0
    0|0
  • Bahçede kedilerim var onları besliyorum :)

1|0
    0|0
  • Barınak kurdum daha napayım..

1|0
    0|0
  • kediler ekmek yemez ki

1|0
    0|0
  • Krokuyorm

1|0
    0|0
  • Hicbisey