Zorunda mıyım bu yaşta evlenmeye?

bıktım yaa... ne bu yaa geldin evlen vs vs demelerine? gerçekten kırıcı oluyor... yok işte kardeşim sevemiyorum olmuyor, evlenmek için biriyle mi evlenmeli miyim? ya da çocuk için?

bu kadar eleştiren ya da dalga geçenlerin de başına gelsin inşallah...

ben iyiyim böyle... yemin ederim bu mahale baskısından yakında yurt dışına çıkyorum iş için ! !

Allahıma şükür...

0|0
17|45

En İyi Erkek Görüşü

• başkalarının hayatını yaşamamak lazım. başkaları için diploma almamak başkalarının kızı olmamak lazım. başkası olduğunu bilmeleri lazım

1|0
    0|0
    • anlamıyoruj arkadasım.. yoruldum yemin ederim :/

• yooo işim gücüm çok iyi.. hatta yurt dışından teklif aldım 6 aylık staj sonunda orada çalışıcam bence yalnız olup ayaklarım üstünde durduğum için sinir oluyorlar

• ilginç tabi fizyolojik olarak 40lı yaşlara yaklaştıkça bazı başka problemler olabilir ama sonuçta kariyer tercih ettiysen bu sadece senin sorunun onları ilgilendirmez

En İyi Kız Görüşü

• Aman kapa kulaklarını kim ne derse desin. Ne zaman hazır hissedersin o zaman :)

1|0
    0|0
    • güvenemiyorum ki hazır hissedeyim sırf çocuk için de evlenilmez ya

• Aynen çizgini bozma. Cocuk için sevmediğin adamla ömür geçmez

Erkekler Ne Diyor 44

• bana da aşırı baskı var niye özgürlüğümden feragat edeyim arkadaş

2|0
    0|0
  • Hayat senin, sen kendin ne zaman ve kiminle evlenmek istiyorsan o zaman evlenirsin.
    Buna kimse karışamaz, başkalarının demesiyle evlenme derim, mutsuz olursun zaten.

1|0
    0|0
  • Everin everin adam olur diye adam olnayan karaktersizleri zorla evlendirip muruvvet gordum zannederek faciaya sebep olan ailelerden bikmadi zaten bu ulke. Hayirlisi olsun demeyi, akisina birakmayi ogrenemediler. surekli bir everme hali...

1|0
    0|0
  • valla aynı baskı bana da var.. olmayınca olmuyor.. istemiyorum diyeceksin başından atmaya çalışacaksın

1|0
    0|0
  • Kendini neden öyle hissediyorsun ki Mahalle baskısı dediğin şeye iradesi zayıf olanlar yenik düşer. kendini hayatına konsantre etmelisin.

1|0
    0|0
  • Degilsin

1|0
    0|0
  • Hayır canım dinleme kimseyi sen özgürsün kimse için bir şey yapma kendin için yap sırf onlar istedi diye evlenirsen mutlu olamazsın belki bir iki yıl sonra çıkacak karşına o adam neden bu zorlama dinleme kimseyi bence.

1|0
    0|0
  • sen kızsın ben 29 yaşında artık zorla evlendirildim yoksa ben o kızla evlenmezdim kendini bir b*k sanan ukala yok bacım bırak yurt dışını ben örnek olmam lazım size evlendim 2009 da boşandım 2015 de

1|0
    0|0
    • valla kardeşim gidiyorum , pek seviniyorum... bıktım yaa bu laftan... size ne size neee... güvenemeiyorum işte

• gitme saçmalama

• Gidicem en doğrusu bu

• Doğru eşi doğru zamanda bulmak gerekir. Biz insanlara bunu anlatamadık. Zaten insanlar acele ettiği için bu kadae boşanmalar var

1|0
    0|0
  • Evlenmeyene sözüm olmaz ama bekar evliymiş gibi yapılan zinaya vardır elbet iki çift sözüm

1|0
    0|0
  • bekarsın diye dalga mı geçiyorlar?

1|0
    0|0
    • evet.. yok çocuk istemiyor musun evlen artık.. güvensem okey de yok yani ne yapıyım sevmediğim bir admla sırf bir çocuk için evli mi olaayım?

• yurtdışına nereye gidiyorsun?

• anladım kardeşim mesajını ;) aynen öyleee

• seçim seninnnn

1|0
    0|0
  • haklısın

1|0
    0|0
  • Cok haklisin abla. Kac kurtar kendini.

1|0
    0|0
  • Dimi yaa

1|0
    0|0
    • bıktım kardeşim yemin ederim... sokucam bir taraflarına evliliği

• diyecek bişey yok fakat sen genede evlen

1|0
    0|0
  • Evlenmek sana zulüm gelecekse başkalarını mutlu etmek için evlenmez insan aldırmamalısın insanlara

1|0
    0|0
  • Diğilsin

1|0
    0|0
  • Neden evlenmek zorunda hissettiriyorlar onu anlamadım. Kim bunlar?

1|0
    0|0
    • yaş geldi geçiyor diye.. herkes zorunda mı evlenmeye?

• en az 1 sene yokum .. ona güveniyorum

• 1 sene güzel süre. Bence dönene kadar kafanı toparlamış olursun.
      En azından öyle umalım.

• Kaç kurtull ya işte türkiye gerçeği biz evlendikte başımız göğemi değdi evlenme aklın varsa öyle bir eş yok var diyen alçakça yalan söylüyor

1|0
    0|0
  • Kanka sıkıntı büyük :)

1|0
    0|0
  • öyle deme şu an fikrin kesin gibi geliyr sana ama emin oll ilerde bir yalnızlık çökücek basına bu sefer tam tersini istcksin

0|0
    1|0
  • peki bu kaliteli soru için teşekkürler

1|0
    0|0
  • En iyisini yapıyorsunuz bence amaaan

1|0
    0|0
  • elalem ne der demekten kurtulun artık.

1|0
    0|0
  • kimse mecbur değildir evlenmeye o nerdne çıtkı

1|0
    0|0
  • Yol almak oturmaktan iyidir sonuçta ne kadar oturursan otur yolu bitirmek için yürüyeceksin geç kalmamak gerek hazırlıklı olmak gerek

0|0
    1|0
  • Bnde 24 yasindayim banada evln diyolar okul yeni bitti daha

1|0
    0|0
  • sakın öyle bir aptallık etme gönlün çekmeli sevmelisin evlilik çok önemli bir olay

1|0
    0|0
    • aynen yaa.. ama yok işte.. anlatamıyorum.. yok evlenince ısınırmışım da bilmem ne

• üzgünüm ilteşime geçmem

• ok sadece bir kaç özel tüyo verecektim burada yazamam kolay gelsin işin zor

• 😀😀😀😀😀👏👏👏👏

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 16

• biraz geç kalmış gibi yaştan dolayı. ama bu senin kendi seçimin. kimseyi ilgilendirmez. nasıl istersen öyle yap.

1|0
    0|0
  • Milletin agzi torba degil buzesin konusurlar bosver yani cocuk icin evlenicek halin yok bir aday olsa sende istersin evlilikte kolay is degil tabi

1|0
    0|0
  • Evlenmek zorunda elbette ki değilsin milletin bu başkası yüzünden millet erken yaşta çok emin olmadığı evlilikler yapıyor sırf evde kaldın damgasini yememk için sen milleti boşver hayat senin hayatın keyfine bak hayatını yasa nasıl mutluysan öyle kal

1|0
    0|0
  • kim evlendiyor sana

1|0
    0|0
  • Sorma milletin baska derdi yok koca bulmaya calisiyolar birakin okumak istiyorum desen nafile!!!

1|0
    0|0
  • yurt dışı daha mı iyi sanki bizim Türkler heryerde
    Ve baskılarını unutma sakın
    Neredensin diye başlarlar iç çamaşırına kadar yolu var bu soruların 😅😂😂😂

0|0
    1|0
  • git kardeş kafanı dinle boşver onları sanki evlenmesek ölücez

1|0
    0|0
  • Türk toplumu böyle evlendirmeden rahat etmezler

1|0
    0|0
  • Bekarlık sultanlıktır diicem de senin yaş olmuş 30'larda bilemedim ki :)

0|0
    1|0
  • Hayır tabiki evlenmek zorunda değilsin.

1|0
    0|0
  • Boş veeer

1|0
    0|0
  • Of aynen bana da diyorlar

1|0
    0|0
  • Zorunda degilsin asla hic kimse

1|0
    0|0
  • Bende evlenmek istemiyorum

1|0
    0|0
  • Cahil cahil konuşuyorlar işte. Sanki onların küçük akıllarına göre yaşamak zorundaymışız gibi. Devir değişti artık boşver kim ne derse desin. Laflarını ver oturttur. Evlendiler de başları göğe erdi sanki

1|0
    0|0
  • e gidiyorsan daha ne dırdır yapıyorsun. hiç..

0|1
    1|0
Yükleniyor...