Kapat

Türkiye'de neden sokakta eşcinsel çiftler görmüyoruz?

Türkiye'de bu kadar çok eşcinsel olmasına rağmen neden sokakta el ele yürüyen eşcinsel çiftler görmüyoruz?

0|0
2246

En İyi Erkek Görüşü

• ülkemiz o kadar anlayışlı bir yer degıl malesef :( insanlar toplum baskısı, can guvenliği gibi sebeblerdden dolayı kendılerını gızlıyorlar

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü Turkiyede çoğu insan buna karşı ve ayipliyor görse kötü kötü bakar belki laf atar böyle bir ortamda rahatca gezemezler malesef..

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 45

• Ulan bu millet daha Ramazan'da alkol alan insanları bile kaldıramıyor. Alkolü geçtim, yemek yiyor diye linç edilenler var ne gay çiftleri?

0|1
    0|0
    • Onların kaldırılacak tarafları yok zaten ne bilesi?

• @lTequilashot Ne kaldırılacak tarafı yoku? Aleviler muharrem ayında oruç tutar sen çıkıp millete saldırdıklarını görür müsün mesela?

Bu kadar tek taraflı düşünür ve herkesin size uymasını beklerseniz, sorumluluklarınız iyice artar.

* kimse sizin dininize inanmak zorunda değil, kabullenin şunu.

• bundan bir 10 yil oncede insanlar kurtce konusamazdi ama simdi herkes rahatlikla konusabiliyor. bence escinsellik ilerledikce zamanla o da olur

0|0
    0|0
  • Toplum baskısı insanları kısıtlıyor. İstedikleri gibi yaşayamıyorlar. Benlik sıkıntı yok, istedikleri gibi dolaşsınlar sokaklar da.

0|1
    0|0
  • taksime çık

0|0
    0|0
  • Toplum baskısı

0|1
    0|0
    • %99'u müslüman olan bir ulkede eşcinselliğe dair en ufak bir kelime de firtinalar koparken escinsel çiftlerin sokakta gezmeleri tamamen hayalden ibarettir :). Ayrıca eşcinsel insanlar bile kendi cocuklarinin kendileriyle ayni kaderi paylaşmasini istemezken sokaklara cikip neden çocuklara ornek olmasini istesin ki? Bunu toplumdan önce eşcinseller istemiyor zaten.

• Kardeş yanlislikla senin yorumun altina yorum yaptim k. Bakma :D

• sorun değil @Karb3yazz :)

• neden onları görüp aşşağılmak için ya da öldüresiye dövmek içinmi ya da öldürmek? sizce bu türkiyede mümkün mü bu kadar homofobiğin içinde ?

0|0
    0|0
  • Toplum bunu kaldırmaz

0|0
    0|0
  • Çünkü gördüğüm yerde döverim

0|0
    1|0
  • Taksim'e çıkıp ortalığı velveleye verdiler, daha ne istiyorsun?

0|0
    0|0
  • Avrupa da 10 a yakın ülke gezdim, Amerika'ya gittim, bu dediğini sadece ingiltere de gördüm...

0|0
    0|0
  • neden görelim? islamiyetin hakim oldugu müslüman bir ülke ve islamiyetın etık ahlak kurallarına yakışmıyor bu dedıgın

0|0
    2|0
  • görmediğini nereden biliyorsun?

0|0
    0|0
  • gormememız daha ıyı

0|0
    0|0
    • Neden?

• ben beyoglunda istiklalde kadıköy rıhtımda falan cok goruyorum ... umrumda degıl ama toplum hazır degıl ... bu ınsanlara zarar verirler canlarını yakarlar... daha o sevıyede gelısmedık bız bır amerika ya da norveç değiliz maalesef

• Dayak yerler Türkiye'nin %99 ü karşı

0|0
    0|0
  • Neden görmemiz gereksin ki

0|0
    0|0
  • Sokakta yürümedikleri için

0|0
    0|0
  • Lezbiyen olur ama gey neki len midem kalktı. Sokak olmazlar çünkü benim gibi kişilerin onları görünce ana bacı gidip hatta ibnelik olsun diye saldıracaklarını bilirler. Burası Türkiye fransa ya benzemez.

0|0
    0|0
    • Neden lezbiyeni kabul ediyorsunda gayi kabul etmiyorsun?

• Boşuna demememişler önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur diye. Sana da iyi geceler.

• Birde merak ettim hangi ünidesin?

• Gormek isteyen kim?

0|0
    0|0
    • Eşcinsel bireylerinde heteroseksüellerle eşit hakka sahip olmasını isteyen herkes bunu görmek ister. Sen görmek istemiyor musun? Görmek istemiyorsan nedeni ne?

• Yaşadığın yerle alakalıdır. Ben sürekli görüyorum.

0|0
    0|0
  • Çıkanı dövüyoruz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    25

Kızlar Ne Diyor 21

• Çoğunluğu müslüman bir ülkede doğal karşılanmayacak bir durum çünkü. Bende normal karşılamam. Rahatlık olursa bir çok insan sırf bu rahatlıktan ötürü eşcinselliğe merak salar. Eşcinsellere karşı değilim ama bunu alelâde yaşamalarını da istemem.

0|0
    0|0
  • Evet ya :( sevglmle 1 kere bile cesaret edememistik :Dd

0|0
    0|0
  • Yanlişin var o kadar cok yok hatta yok denecek kadar az

0|2
    0|1
    • Gabile gibi uyduruk bir gay lezbiyen tanışma sitesinin bile şu an 315 bin üyesi var.

• 80 milyona gore gayet az?

• O kadar da degil ya..

0|1
    0|0
    • Neden o kadar da değil?

• Bu soylediklerini bende biliyorum.. ne kadar zor durumda olduklarini da biliuorum.. arkadaslarim var.. soylemek. istedigim sey cok acik.. farkli dusunmuyoruz aslinda sadece sinirlarimiz baska

• Sınırlarının başkalarınında eşit hakka sahip olmasını desteklemeyi kapsamaması bana göre yanlış.

• Toplum baskısı yüzünden.

0|0
    0|0
  • Ben yürüyorum kız arkadasımla el ele :) ama çok kötü bakanlar oluyo teyzeler amcalar falan cık cık cık yapıyo doğal olarak bende kötü hissediyorum ama eşcinseller vsrdır ve türkiye bunu kabul edicek zorunda

1|1
    0|0
  • Gormeyelim zaten!
    Ahlaksizliginizi gozlerimizden irak tutun.

0|0
    0|0
    • Bu ahlak kurallarını kim belirliyor?

• eşcinsel çiftler genelde ev partilerinde, ya da küçük konser alanlarında sıkça görülüyor cidden sokakta bende karşılaşmadım.

0|0
    0|0
  • Toplum baskısı yüzünden

0|0
    0|0
  • Bence o yürüşteki insanların çoğu protesto amaçlı veya popülerite için yürüyen insanlardı. Ama eşcinseller yok mu? tabiki var ama onlar Türkiyenin hala dışarda rahat rahat dolaşan eşcinsel çiftlere hazır olmadıklarını bilip ona göre davranıyorlar.

0|0
    0|0
  • Ne yaparlarsa yapsınlar bir lafım yok ama milletin gözüne sokmanın da lüzumu yok.

0|0
    0|0
    • Eşcinsel bir çiftin el ele yürümesi gözüne sokmak mı oluyor? Heteroseksüel bir çiftte el ele yürüdüğünde gözümüze sokmayın mı diyelim?

• Aynı şey değil. Bu toplum bir kızla bir erkeğin el ele tutuşmasını bile yeni yeni kabullenmişken eşcinselliğin bu kadar aleni yaşanması bana göre doğru değil. Herkesin tercihi kendine ama hoş bir görüntü değil.

• Eee peki bekle bekle nereye kadar beklenicek? O zamanın artık geldiğini nasıl anlıycazda artık eşcinsellerde heteroseksüeller gibi sokakta dolaşabilir diycez? Ayrıca sana estetik olarak hoş gelmiyor diye bunun olmamasını istememen bana göre yanlış. Kimse bir başkasının estetik zevkine göre hareket etmek zorunda değil.

• çünkü döverler canım ıslak odunla

0|1
    0|0
  • Keşke bende görmesem.

0|0
    0|0
    • Neden?

• Neyin normal olup olmadığını sen değil tıp ve psikoloji bilimi karar verir. Eşcinsellik 1973 yılında Amerikan Psikiayatri Kurumu, 1990 yılında da Dünya Sağlık Örgütü tarafından hastalık kapsamından çıkarılmışır. İnsan cinselliğinin normal ve pozitif bir varyasyonu olarak kabul edilmektedir.

Bu da Türkiye Psikiyatri Kurumu'nun açıklaması.

"Eşcinsellik hastalık değil yönelimdir."

www.ntv.com.tr/.../escinsellik-hastalik-degil-yonelimdir,5tVGGEkcLkKOz_sHzRSw8g

• Bunların çoğunu bende biliyorum ama kabul etmiyorum. Tartışmaya gerek yok düşüncemi değiştiremezsiniz.

• Toplum baskısından çekiniyorlar sanırım gizli yaşıyor çoğu

0|0
    0|0
  • Şükürler olsun

0|1
    0|0
  • Toplum baskisindan korktuklari icin olabilir.. Psikolojik baskiyi kim bile bile kabullenir ki

0|0
    0|0
  • görmeyelim bir zahmet..

0|0
    0|0
    • Neden?

• her biri benim için yeterli.. ve mantıklı

• Bana göre hiçbiri mantıklı değil. Kimse başkasının dini inancına, ahlak anlayışına ya da estetik zevkine göre hareket etmek zorunda olmamalı.
      Ayrıca eşcinsellik çoğu eşcinsel için doğuştan gelen tercih olmayan bir durum. Bilimsel araşırmalarda eşcinselliğin doğuştan gelen faktörler sonucu etkilendiğini destekliyor.

https://tr.wikipedia.org/wiki/E%C5%9Fcinsellik

Yukardaki linkte "eşcinselliğin olası nedenleri" kısmına bakarsan yapılmış araştırmaları görebilirsin. Haliyle çocuğun görüpte etkilenmesi gibi bir durum olamaz. Zaten cinsel yönelim görerek, özenilerek kazanılıyorsa hiç eşcinsel olmazdı. Çünkü eşcinseller küçüklüğünden beri sadece çevrelerinde heteroseksüelleri görüyorlardı.

• Baskiiii

0|0
    0|0
  • kim ne yaşarsa yaşasın ama bunun ulu ortada olması banada garip geliyo

0|0
    0|0
    • Eşcinsellerde heteroseksüellerle eşit hakka sahip olmasını savunuyorsun onlarında heteroseksüel bir çift gibi sokakta davranmasını garipsememelisin.

• Ben tramvayda gordum acayıp tuhafıma gitmişti

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...