Fakir olsanız gene Tanrıya Şükür Edermisiniz?

düşünün kü maddi durumunuz iyi değil anca zor bela karnınızı doyurabiliyorsunuz
üj bejde kıyafetiniz falan var millet kıyafet falan veriyor size.
siz bu durumda tanrım şükür dermisiniz aceb , acaba...

bence bu durum da kimse şükür etmez.
ula zor bela karnını doyuruyon
milletten kıyafet alıyon ediyon
neye şükür edicen? şükür edicek birşey yok ki zordasın

hani bilmiyorum düşüncelerimi anlatabildimmi ama
sorumu sorayım
Fakir olsanız gene Tanrıya Şükür Edermisiniz?

0|0
20|15

En İyi Kız Görüşü

• YAZARLAR
    TÜM YAZARLAR
    12 Şubat 2012, Pazar Arthur Ashe'in verdiği ders
    NAZLI ILICAK
    Arthur Ashe'in verdiği ders

paylaş
    tweetle
    paylaş
    AA
    iletişim
    SMS Gönder:
    NI yaz
    boşluk bırak
    mesajını yaz
    4122'ye gönder
    Ücret: 1,60TL'dir
    Müşteri Hizmetleri:
    444 88 81
    Yazdır
    Yazara E-posta Gönder
    Wimbledon'un ilk zenci şampiyonu Arthur Ashe kan naklinden kaptığı AIDS'den dolayı ölüm döşeğindeydi. Dünyanın her köşesindeki hayranlarından mektuplar yağmaktaydı. Bunlardan biri şöyle soruyordu: - Tanrı böylesine kötü bir hastalık için neden seni seçti?
    Arthur Ashe cevap verdi:
    - Tüm dünyada 50 milyon çocuk tenis oynamaya başlar. 5 milyonu tenis oynamayı öğrenir. 500 bini profesyonel tenisçi olur, 50 bini
    yarışmalara girer, 5 bini büyük turnuvalara erişir, 50'si Wimbledon'a
    kadar gelir, 4'ü yarı finale, 2'si finale kalır. Elimde şampiyonluk kupasını tutarken Tanrı'ya 'Neden ben?' diye hiç sormadım. Şimdi sancı çekerken, ona nasıl 'Niye ben' derim?
    "Mutluluk insanı tatlı yapar. Başarı ışıltılı. Zorluklar güçlü. Hüzün insanı insan yapar. Yenilgi mütevazı. Tanrı'ya asla 'Neden ben?' diye sormayın. Ne olacaksa zaten olur..." İmza: Arthur Ashe.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kanaatkar biriyimdir

0|0
    0|0
    • benim anlamadıgım şey
      bu insanoğlu gerçekten birgün zora düştüğünde acaba şükür edeceklermi?(inananlar)
      onu merak ediyorum ben
      cünki insanları anlamıyorum diyeyim.

• kıymet sadece sözlük anlamında biliyorlar bu ülkede insanlar
      coh garip

• olması gerekenler olsaydı neler eksik kalırdı
      bazen bunu düşünür dehşete kapılırım
      doğamız bu kadar tehlikeli işte

Kızlar Ne Diyor 19

• bir ara maddi durumumuz iyi değilde tabi çok açta kalmadım ama yinede iyi değildi sonuçta ve evet şükretmeye devam ettim.
    Yanlış düşünüyorsunuz... Çevremde aynı bahsettiğini şekilde olan bir ailem var hatta benim şu an durumum daha iyi kıayfetlerimi falan onlara yolluyorum. Ve bu insanlar Allah'a bağlı yani kopmuş vaziyette değiller. Şükrediyorlar.
    Bende olsaydım şu an şükrederdim çünkü hayatta gerçek fakirlik sebepleri azdır. Artık bir sürü iş var, para kazana bilme yöntemi çok.
    Ayrıca açıkta oalbilirim, aç olabilirim. Allah korusun 2 yaşında tecavüze uğrayan var. Böyle olsam daha mı iyi? hayır.
    Babası tarafından hamile bırakılan var böyle zengin olacağıma fakir olmayı tercih ederim.
    Geçen bir çocuk gördüm küçük daha tekerlekli sandalyede. Karşıya geçmek için yardım alması gerek. Bu çocuk zengin dahi olsa başkasının yardımına muhtaç maalesef. Fakirlik dediniz nedir gerçekten? dünyanın en zenginleri bir zamanlar fakirdi. En iyi şarkıcılardan zamanında dışlanıp tek başına gezenleri var. Şimdi insanlar onlardan imza almak için uğraşıyor. Bu hayatta gerçek zenginlik gönlünün fakir olmaması diyorlar ya çok doğru. Tanıdığım bir aile var kadın yıllarca paraları sakladı, biriktirdi. Kocasıda öldü çevresinde çoğu kişi sevmiyor. Evde her türlü eşya var ama kadın hafızası gidip geliyor kullanamıyorda. Şimdi ben böyle zengin olsam ne olmasam ne kadın yaşadığını unutacak durumda. Daha çok yaşlıda değil.
    Fakir olursun eğer fiziksel gücüm ve aklım yerindeyse çalışır iyi duruma gelirim. Ortam el vermiyorsa bu hayatta her zaman beterin beteri var. Allah illaki yardımını gönderir önce sabretmem gerekiyorsa ederim. Peygamberimiz çok mu zengin bir hayat sürdü? hayır. Peygamberken o halinden razıda bana ne olacak? aç kalmışım ne olur sabahtan akşama kadar çok kötü acılar yaşayan insanlar var.

0|0
    0|1
  • Nasıl yok? Olmaz mı? Allah sukredenlerden etsin..

http://i.hizliresim.com/v8Gm4p.png

0|2
    0|0
  • Benim görüşüme göre durumu böyle olan insanlar orta gelirli ve daha yüksek geliri olan insanlardan daha fazla Allah'a şükreder. Çünkü hep en kötüsünü düşünür. Zengin veya orta gelirli bir insan ise genel olarak hayatına devam eder. Herkes böyle demiyorum. Kişiye göre değişiyor.

0|0
    0|0
  • Zengin olsam da etmem, kendim calisip kazanmisim bahsedilmis bir sey degil.

0|3
    2|2
  • Aldigim her nefes için sükürler olsun. Kimseye muhtaç degilim sagligim yerinde. Yeter bu kadar. Zenginlik Adam olana.

0|0
    0|0
    • öylemi?
      birgün aç kal bak sadece birgün 24 saat aç kal
      bakalım şükür edicekmisin..

• Ederim. Benim imanim iskembemde degil. Asil o zaman daha fazla sükür ederim.

• o zaman yarın bir dene bakalım 24 saat yemek yeme olurmu..

• Çok fakir olduğumuz zamanlar olmuştu. Yine de şükür etmiştim. İyi ki de etmişim.

0|0
    0|0
    • neye şükür etmiştin?

• saglıklı ol ama açsın? gene şükürmü?

• Bak açlık çok kötü bir şey. Yaşamayan kimse tam olarak anlayamaz. Benim babam ekmeği gözümün önünde ben Muhtar Mehmet'in oğluyum diyip selamıyla aldı. Bir ekmek ya, bir ekmek.. ama ben ya hem aç hem öksüz, yetim olsaydım. Ya hem aç, hem evsiz olsaydım. Şunu biliyorum. Her zaman her şeyin daha kötüsü de vardır, daha iyisi de.. Bu yüzden nefes aldığın sürece umut var diyorum ben. Fakat herkes benim gibi düşünmek zorunda değil, sadece saygı duyarım. 😊

• Zaten o zaman şükretmek gerek. Her zaman bizden daha zorda olanların olduğunu bilmek gerek.

1|0
    0|0
  • ederdim çünkü en azından ağır vasıta hasta değilim acı içinde yaşamıyorum, milletten utanacağım bişey yok, elim ayağım tutarken karnımı niye doyuramayayım herşeye rağmen şükür demeli insan..

0|1
    0|0
  • Evet cunku beterin beteri vardir yasiyorsak sukretmeliyiz saglikliysak. Sevdiklerimiz yanimizdaysa bunlar sukretmeye yeter ALLAHA!

0|1
    0|0
    • sevdiklerin yanında
      saglıklısın
      açsın? gene şükürmü
      para kazanamıyorsun? şükürmü edicen
      işssizsin? genemi şükür edicen

• tabi ki ederim!! belki millet kıyafet veriyor ama benim o kıyafetleri giyecek yerlerim sağlamsa sağlığım icin sükrederim. emin ol aklı basında insan elindekileri bilen ve bunları az da olsa nasip ettiği için Allah'a sükredendir.

0|0
    0|0
  • Sağlıklıysan edwrsin hele bir de iyi bir ailen varsa en değwrli şey o. Çünkü mal çalışınca olabiliyor (biraz da şans işi gerçi ama) ama aile kadar şansa kalan bir iş yok sanırım

0|0
    0|0
  • tabi kide ederim.
    Hayla hayattasın-nefes alıp-vermen-hasta olmaman- kötü yolda olmaman--Allah'ın böyle bir kusursuz evreni yaratması...
    daha birçok şey var şükredecek...

0|0
    0|0
  • Allah yaradandır, yardır, yardım edendir

0|0
    0|0
  • şükrün fakirlikle ilgisi yok imanla alakası var.

0|0
    0|0
  • Ben Allaha sukrederim

0|0
    0|0
  • şu an başkalarına göre de sen fakir durumdasın onu ne yapıcaz?

0|0
    0|0
  • Verdikleri için şükredilmez belki ama almadığı şeyler için şükredilir. sağlık gibi.

0|0
    0|0
  • parasız pulsuz kalıp kilometrelerce yol yürüdüğümü bilirim
    hep şükrettim hep de şükredeceğim

0|0
    0|0
  • Allah'a her daim şükrederim aldığım nefes bile Rabbim sayesinde

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Fakirim ben zaten. Şükretmiyorum açıkçası.

0|0
    0|1
  • Inancin olsaydi zaten boyle bir soru sormazdin :)
    Bununda bir sinav oldugunu bilir ve sukrederdim. O dedikerini bulamayanlarda var..

0|0
    0|0
    • inancın olsaydı falan gibi kelamları bırakalım kenara rica ederim..

bu insanalar neye şükür edicek?
      hayat hep böyle geçicek insanlar için belki de daha da kötüye düşecekler

• Her zaman beterin beteri vardır
    Her hale şükretmeli

0|0
    0|0
  • Senin gibi döl artigi degiliz fakiriz namk ama sukrediyoruz. sen ne cekion amele?

0|1
    0|0
  • Herhalimle sukrederim

0|0
    0|0
  • Çölüm ortasında su aramaktan ya da bir timsahın önünde durmaktan iyidir. Şükür ki Allah a o halde değilim.

0|0
    0|0
  • Fakirlik veya zenginlikten değil ama olmayan birşeye şükretmek bence mantıksız.

0|0
    0|0
  • Bilmim.😄

0|0
    0|0
  • allahıma şükür ederim her zaman. ben fakirsem herkes fakir olmalı ama işte bu kapitalizm nin anasını avradını sıkeyım.

0|0
    0|0
  • Beterin beteri vardir derler bilir misin iste beter isen beterin beteri olmamak icin sukredersin konu kilit

0|0
    0|0
  • Başkan türkiyenin yarısından fazlası dediğin yoksul ama şükürcü grupta zaten

0|0
    0|0
    • işte neye şükür ediyorlar? :D

• Havyar yerken şukreden yokzaten fakir isi olmus şukur karni doyanin biyeri kalkiyo hemmmen modernlesmeyi imansizlikla karistiriyo. :)

0|0
    0|0
  • Allah ismi Allah dır.

0|0
    0|0
  • Ben tam böyle büyüdüm şimdi iyi sayılır ama şükür her zaman ederim daima

0|0
    0|0
Yükleniyor...