Annenizin babanızın size öğrettiği en yararli konu neydi?

Annenizin babanizin size öğrettiği en yararli sey neydi?

0|0
1030

En İyi Erkek Görüşü

• daha çok ben kendim öğrenmeyi tercih ettim. babam ve annem çok eski kafalı insanlardır :D çok iyiler, ama fazla ön yargılı ve muhafazakar insanlardır. ben bu şekilde, yargılı ve muhafazakar biri değilim. insanlara değer vermeyi ve onları olduğu gibi görmeyi, kabullenmeyi, ve saygı göstermeyi kendi kendime öğrendim. dövmesi olsun, piercing kullansın. ya da saçları renkli olsun. bu onun tarzıdır. bana yargılamak düşmez. ama ailem, öyle bir şekilde ön yargı ile konuşurlar ki, anlatamazsın. illa benim bildiğim derler :D 3 gün evvel bu yüzden tartışma çıktı babam ile. bir evlenme programında, ablanın ayağında dövme varmış, babam bunu fark etti, o dövmemi yoksa çorap mı derken, ben dedim o dövme, babamda dedi, ne kadar saçma şeyler. bende dedim ki bu onun kendi isteği, sana saçma gelir, ama ona gelmez, diyince başladı bana, bir ton şey anlatmaya :D çok iyi insanlar, misafirperver insanlar, ama anlayışları yok malesef. çok yargıcı insanlar.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 29

• Bak evlat Allahini bil itaat et kuranini oku peygamberin yolundan yürü ve saygili ol sukur Allaha ki öğütleri halen aklimda

1|1
    0|0
  • Hiç bir zaman bencil olma! Ve ayrıca diğer ailelerde yetişen erkekler gibi yetişmediğim için mutluyum. Asla erkek kadından üstündür mantığıyla yetiştirmediler beni. Kız kardeşime nasıl davranıldıysa hangi yasaklar konulduysa aynısı benim içinde geçerli oldu hep. Kız kardeşimle birlikte babama da yardım ettik birlikte anneme sofra kurmada da yardım ettik. Şatafatlı bir sünnet düğünümde olmadı. O yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum.

0|0
    0|0
  • ahlakli olmak ve insanlarla guzelce ve ince konusmanin bir sanat oldugunu ogrettiler :)

0|0
    0|0
  • Ne kadar saygı gösterirsen, o kadar saygı görürsün.

0|1
    0|0
  • annemin öğrettiği şey sakın kız kardeşlerine el kaldırma hiçbir kıza vurma şeklindeydi
    babam ise sopadan nasıl kolay kaçarım onu öğretti
    adam kızlarını dizine oturtur sever
    benim se ağzıma sıçardı
    yani babamdan hiçbirşey öğrenemedim

0|0
    0|0
  • Dürüst olmak

0|0
    0|0
  • Babamin hep ne halin varsa gor demesi. Kendi isimi kendim yapmayi cok erken yasta ogrendim.. canim babammm.

0|0
    0|0
  • Babamın bana söylediği söz ben kurnazı severim benden kurnazını sevmem :) çok güzeldi hala bende kullanırım.

0|0
    0|0
  • Dürüst Ol dediler. Demez olalardı

0|0
    0|0
  • Annem : Bir insan senin arkadaşın olacaksa senden iyi olsun.

0|1
    0|0
  • dürüstlük

0|0
    0|0
  • yerde altın da bulsan alma çalma çırpma çalış hak et derdi her zaman hırsızlığın çok kötü olduğunu söylerdi babam

0|0
    0|0
  • Gündoğdu marşıyla büyüdük biz..

0|0
    0|0
  • Babamın 2 sözü. Başkasının ipiyle kuyuya inilmez. 2. İnsanlarla kavga etmek kolay anlamak zordur.

0|0
    0|0
  • Haram yememek.

0|0
    0|0
  • edep

0|0
    0|0
  • Dogrulukla acamiyicagin hicbi kapi yok derdi baba sen yeterki dogru ol durust ol.

0|0
    0|0
  • Kız kardeşin olmayabilir, başkalarının kızlarına kardeşinmiş gibi davran.

0|0
    0|0
  • Hayat! Onlar bana hayatta nasıl kötü ve yanlış bir iş yapmadan ayakta kalacağımı öğrettiler. :D

0|0
    0|0
  • Çişe gitmek

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 9

• Kimseyi sevmek zorunda değilim ama saygı duymak zorundayım, bir başkasını yargılamak bana düşmez, hiçbir zaman haksızlık yapmamalıyım. Bana bunları öğrettikleri için aileme çok teşekkür ediyorum. Onlar benim canım. :) <3 :*

0|1
    0|0
  • Babana bile güvenme.

0|1
    0|0
  • Gurulu ol, kimseye minnetin olmasın

0|0
    0|0
  • Insanlar la iletisim kurmak ve babamdan öğrendiğim asla vazgecmemek istediklerin icin oturup gelmesini beklemek yerine savaşıp almak

0|0
    0|0
  • Insanlara dikkat et 😃

0|0
    0|0
  • Annemle babam ayri. Ogrettikleri en yararli konu sacma sapan evlilik yapmamam gerektigi :)

0|0
    0|0
  • Dürüstlük bazen iyi değil gibi ama mutlaka sonu iyi bağlanıyor 😊

0|0
    0|0
  • Arkadaşlarını iyi seç sana layık olmayanı arkadaşın olarak seçme. Az olsun öz olsun.

0|0
    0|0
  • Bakan cocuklari yolsuzluk, Atatürk'ün cocuklari devrim yapar

0|0
    0|0
Yükleniyor...