Kucuk cocuklarin erkenden kapanmasi?

Mereba arkadaslar bugun carsida giderken fark ettim 3-5 yas hatta daha kucakdaki cocuklarin (ozellikle kiz) kafalarina bone uzun etekler salvar tarzi seyler giydirmisler.
Ben cok sevinli buluyorum ayri bir guzel gozukuyo gozume ama tabiki bu ayri bir konu. Bu kadar kucukken Ağaç yaşken egilir mantigiyla yapilan bir din sevdirme, alistirma teknigi.

Yani bana kalirsa ben evladimi evde ogretilip zamani gelince onunda hazir oldugu zaman kapatirim ogretirim herseyi

Sizce bu dogru biseymi cocuk piskolojisini etkilermi?
siz cocugunuza boyle bir uygulama yaparmisiniz?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• çocuğumu kapamam ben

ileri de dinimiz de kapanması gerektiğini söylerim, gerekli bilgiyi veririm.

kapanırsa kapanır kapanmazsa kapanmaz.

0|0
    0|0
    • Ama bunun sorumlulugu sende yani bunu oyuncak alir gibi ayi mi olsun tavsan mi diye sormak yerine dogruyu yanlisi gostermelisin anlatmalisin sonucta anne baba bu konuda cok onemli rol oynuyo

• Cok afadersin ama neden?

• Şahsen ben öyle bir bayanla evlilik istemem.

Onla rahatça eğlenebilmeliyim.
      Tabiki çocuğumun kapanması benim için daha iyi ama kendim için istemedğim birşeyi onun için istemem

En İyi Kız Görüşü

• Ben yanlış buluyorum. Dini konulardan elbette bahsedilmeli ama bunu emir verircesine anlatmak veya uygulatmak yanlış. Tesettüre girmek için insanın önce kalbinin tesettüre girmesi, kendi isteği ve iradesiyle bunu yapması gerekir. Aksi halde manevi yönünü kaybedip geleneksel bir hal alır ve neyi ne için yaptığını bilmeyen bir çocuğu yönlendirmek ilerde adımlarını kendi iradesiyle atamayacak bir bireyin gelişmesine neden olur. Bırakalım çocuklar araştırsınlar, öğrensinler, kendi kararlarını kendileri versinler.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...