İslam , sevgiyi korkuyla öğretmeye çalış mıyor mu (Lütfen sonuna kadar okuyun)?

Merhaba arkadaşlarım, abilerim ve ablalarım öncelikle ön yargılarınızı bırakmanızı isteyeceğim. Yazımı sonuna kadar okursanız çok sevinirim.

18 yaşındayım 3 senedir din konusu kafamı çok karıştırıyor. Mantığım inanma bu din saçmalıklarına derken bir yandan da korkuyorum.Çünkü biz daha çok küçükken Allah birdir Muhammed çok iyidir İslam ne güzel tarzında şeyler öğretildi. Bizden daha üstün ama bizim duyu organlarımızla algılayamadığımız bir varlığın bizi yarattığı, melekler yoluyla peygamber dediğimiz kişilere emirlerini ulaştırdığı, itaat etmemizin gerektiği aksi takdirde cehennem diye insanın kanını donduran hikayelerle tanımlanan yerde ceza çekeceğimiz söylendi. Tehdit yoluyla aklımızın ermediği zamanlarda sorgulamadan kabul ettirdiler , etmezsek cehenneme edersek cennete gidecekmişiz çünkü. Menfaatçi davranmamız istendi.

Ben bizden çok çok üstün olan bir varlığın ''yapmazsan diline acı biber sürerim'' mantığıyla bize kendisini sevdirmeye çalışmasını , bu mantıkla iyilik yapmamız kötülükten kaçınmamız gerektiğini mantıklı bulamıyorum. Ben bir şeye inanacaksam onu mantığımla da savunabiliyim istiyorum. Dinimin gerektirdiği ibadetleri yaparken temelinde korkuyla öğretilmiş inanç değil de gerçekten sevgi ve bağlılık olsun istiyorum ve bugün bu denli saçma bulduğum inançtan vazgeçmek 3 senemi almışsa ( ki hala vazgeçebilmiş değilim) bu da bana öğretilmiş korkudandır.

Nisa 56'ya göre derim yanacak ve daha fazla acı çekeyim diye yerine yeniden deri oluşturulacak. Beni yaratan , inandığım, sevgi beslediğim Allah bana bunları yapacaksa ben çok yanlış yapıyorum demektir.

Umarım yazının bu bölümüne kadar ön yargılarınızı saklayabilmişsinizdir. Yorumlarınızı merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler

0|0
813

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 12

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...