Gelecek kaygınız var mı?

Böyle bir derdiniz var mı? Geleceği düşündüğünüzde, sizi tedirgin eden şey nedir?

0|0
10|23

En İyi Erkek Görüşü

• Bu günü düşünürüm dün geçti yarın varmı?

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

Erkekler Ne Diyor 22

• Ben ne zaman kendi geleceğimi düşünsem beynimdeki panik odasından çığlıklar yükseliyor. Ne zaman gelecekle ilgili bir hayal kursam sonu hep kötü bitiyor. Geleceğe dayir ciddi anlamda bir ümidim yok. Her zaman günü yaşıyorum ve en iyisini diliyorum. Ama Umut dersen işte o yok. Tabi bu karamsarlık müslümden gelmiyor. Yaşadığım bazı şeyler ve çevremde gördüğüm şeyleri görünce ister istemez karamsarlığa kapılıyorum. Sana bir tane de basit bir örnek vereyim.

0|1
    0|0
    • Filmlerde hele hele türk dizilerinde çocuk fakir ama namuslu ayrıca yakışıklıdır. Bak şu Allahın işine ki
      aynı anda hem üniversite okur hem taksicilik yapar hem de dizinin yarısından fazla bir zaman boyunca kız arkadaşına vakit de ayırır. Hepsi yalan. Özel sektörde minimum çalışma saati 12 saattir. Bunu bilen ben nasıl hem çalışıp hem okuyup hem de manita sahibi olmakla iligili hayal kurayım?

• Dostum böyle güzel ve anlamlı bir soruyu sorduğun için teşekkür ederim. Keşke bu derdin bir reçetesi olsa uygulasak ve sorun hallolsa.

• Sorumluluklarım ve amacım için elimden geleni yapmalı, çok çalışmalıyım. Çalışmak eylemini yaptıktan sonra haala yolunda gitmeyen bir şeyler varsa tevekkül etmeliyim. Böyle düşünüyorum.

Sığınmak, hayırlısı buymuş diyebilmek güzel şey :)

• Şu an gelecekteyim.

0|1
    0|0
  • Hayır tabisi her şey olacağına varır

0|1
    0|0
  • Evet kaygım var.

0|1
    0|0
  • Yok olmadı hic

0|1
    0|0
  • Kaygım yok, her şey güzel olacak gibi.

0|1
    0|0
  • Hayır yok.

0|1
    0|0
  • Bir yuva kuramayıp evlat sahibi olamama kaygım var..
    Onun dışında kaygı sıfır..

0|1
    0|0
  • 3 sene öncesine kadar vardı ama artık hiç şeyimde bile değil umrumda değil yani neolmuş ne bitmiş.

0|1
    0|0
  • Yok gelecek zaten gelecek

0|1
    0|0
  • Hiç öyle bir kaygım yok. İnsanlarıda bu konuda anlamam.

0|1
    0|0
  • Var gibi de yok gibide.

0|1
    0|0
  • iyi bir işim olsa bile daima yalnız kalıcam

0|1
    0|0
  • Tabikide var iyi bir işte çalışıcakmıyım durumum nasıl olucak diye sureklı kaygı guduyorum

0|1
    0|0
  • Kaygım falan yok akışına bıraktım

0|1
    0|0
  • Gelecek kaygım yok Rabbime şukür.

0|1
    0|0
  • var.

0|1
    0|0
  • geleceğe dair hiç umudum yok bugünlerimizi yaşamak yeterli