Bir sizofreni vakasi ve evliligime ne gibi etkisi olur? Lutfen yardm edin?

Arkadaslar dort aylik evliyim ve iki aylikta hamileyim. iki gun once hayatimiz bir telefonla tamamen degisti. esimin oglu 20 yasnda ve pskolojik sorunlari oldugu solenerek sinr hastaliklari hastanesine gonderildi ve sizofreni teshisi konuldu. Evmz disardan dubleks ve cocuk yukarda kaliyor. Anneside konyada. Esimde arada kaldi ve eski esiyle sk sk irtibat halindeler. cocuk deseniz tamamen siyrms durumda ve yukarda kaliyor. esm isten gelr gelmez yukari ckiyo ve yatmaya iniyor. butun gun agladim. benim nasl bir yol izlemem lazim. cok uzgunum sres yukluyum evliligim catrdicak mi?

Güncellemeler:
Onyargi icinde dusunenler lutfen cevap vermesin. Ben esimide cocugunuda gercekten seviyorum. bir kadi. N Olrak benim endisem apacik ortada. yargilamadan.

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• daha yeni evlenmişsin. evliliğine hiç bir şey olmaz merak etme.
    bu yazdığında anlayamadığım şey şu. aşık olup evlendiğin adamdan bir parça o çocuk ve şu an hasta. babasının ilgilenmesi kadar doğal bir durum var mı? asıl eşin kendi öz çocuğuyla ilgilenmiyor olsaydı dert etmen gerekirdi, ben nasıl biriyle evlendim diye. eşin illa ki bir çözüm bulacaktır. bu durumda yapman gereken eşine koşulsuz destek olmak, yanında durmak.

1|0
    0|0
    • Haklisin oylede yapiyorum zaten. Tek korkum eski esinin bu durumdan istifade etmesi. cunku o oyle bir kadin. down sendromlu cocugunu hep koz olarak kullandi yillarca esime. smdide saglam olan cocuk sizofreni oldu ve bunlarn hepsi bir ders imtihan. Kadin cirkefti. Smdi ne olur blmiyorum. esimi sk sk ariyor

• adı üstünde "ESKİ" eş. eskide kalmış. ama bu çocuklar ikisinin kopmaz bağı. ikisinin birlikte ilgilenmesinden daha doğal bir şey yok. sapla samanı karıştırma, kendini olmayan şeylerle mutsuz etme.

En İyi Kız Görüşü

• hayır hiç birşey olmaz sen korkuyorsun. korkacak hiçbirşey yok seninde çoçuğun sayılır eşinin kanı o

şizofreni yani piskoz (heryerdede şizo vs diye adlandırmayın siz doktor olsanız bile o çocuğun gururu onuru var)(piskoz daha temiz ve gizli)) tedavi edilebilen bir rahatsızlık %100 konrol altına alınabilen bir psikolojik rahatsızlık.

Sana hiçbirşey yapamaz. sevgi herzaman üstün gelir. kurumuş köpekleri insan sevgisi ile muma çeviriyor.

tek yapılacak eşine destek olmak tedaviyi ailecek yürüymek. hele hele hamilesin seninde duyguların inişli çıkışlıdır. ilaçlarını içiyormu diye düzenli takip önemli o kadar.

Sokağa atacak değilsin ya. herkesin başına gelebilecek bir durum bu. allaha dua et şizofreni (piskozu) olduğu için. daha beteride olabilirdi.

Sevgi herşeyin ilacıdır.

Motivasyon Eksikliğidir her hastalığın özünde yatan.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• zamana bırakmakdan başka bir çaren yok.

Derdi verende ALLAH. Dermanını verecek olanda..
    Sabırlı olup bekle.

1|0
    0|0
  • hamile olmasan boşa derdim AMA öyle ise eski sevgilisi ile konuşmaması için elinden geleni yap çünkü çünküsü benim düşündüğüm gibi olursa senin için iyi olmaz..
    eşinin oğluna'da ilgi göster eşinle aran daha iyi olur seni daha çok sever

bunların hepsi benim şahsımca yorumlarım kesin karar senin
    dua et..
    düşün doğru olanı seçmeye çalış sende arada kalma sonra..

1|0
    0|0
  • Tıp, zihinsel hastalıklar konusunda sınırlı güce sahip hala. Çocuğun durumu nedir, ne olur bilmem. Ama, evliliğinin durumu senin eşinin oğluna nasıl bir gözle baktığına bağlı olarak değişir. Bencillik yaparsan, eşin oğlunu seçer ve senden soğur.

1|0
    0|0
    • Mucadele edip aklimi kullanmam lazim dimi? Ya sabrim? O kdar zorulu surecki bu. Hic ummadgm seyler basima geldi. Cocugu paranoid sizofreni. tani konuldu.

• Her baba oğluna sahiplendiği gibi, böyle bir durumda eşin oğlunu daha fazla korumak isteyecek. Onunla ilgili kötü yorumda bulunan sen bile olsan, senden de koruyacaktır onu muhtemelen. Ağlamaktan vazgeç ve kendini bu duruma alıştırmanın bir yolunu bul.

• Üzülme iyi olur inşallah

2|0
    0|0
  • Sen ikinci hatunsun galibaa

1|0
    0|0
  • balıklı rum hastanesi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bıraz tolerans goster evladı sonucta ve sızofrenı kolay bırsey degıl..
    daha sonra onunla oturup guzellıkle konus. rahatsız oldugun durumları dıle getir. ama evladı ustundeki hakkını geregınden fazla kısıtlama. bırak onu yapsın.

1|0
    0|0
  • Iki sizofren kisi taniyorum.. Ikiside birbirinden cok farkli.. Birisinin bir cenesi var allah versin ve hergun tiki oluyo ilac icmek istemiyorum ve her gun " okula gitmek istiyorum" diyo halbuki koca cocuk.. Oteki ise namazinda niyazinda yani bu kisiden kisiye degisir ama tiki gelince mudale cok onemli. Allah yardimciniz olsun ve peygamber sabri versin aile zor dayaniyor el nasil dayansin ben bazen kacacak yer ariyorum bu kisilerin yaninda ama Allah vergisi bize sabir etmek duser ne olacagimizi bilemeyiz...

0|0
    0|0
  • Allah yardimciniz olsun. Cocugunda ayni sekilde. Annesi geri gelmicek mi? Annesi gelince onda kalsin zaten bir cocuga en iyi annesi bakar.

0|0
    0|0
  • Çocuklu bir adamla evlenirken Düşünecektin onu

0|0
    2|0
    • ne demek bu alla aşkına. ne kadar çaresiz bir yorum bu. eee ne demek istiyorsun. yazık. sen hiç birini tanımıyorsun nasıl böylebir yorum yapıyorsun.

Deniz Seki nin Bayhana popstarda dediğini duymadınmı seki nerde şimdi?

birebir somut bir örnek nasıl büyük konuşursun.

biraz düşünce arkadaşım lütfen. biraz ya zerre kadar olsa bile yeter kız.

• Evliliğine bişey olmaz neyin derdindesin sen yazık o çocuğa daha neler

0|0
    1|0
Yükleniyor...