Kızlar, sizce niye Türkiye'den dünya tarihine damga vuran kadın çıkmıyor?

Türk kızları habire aşk diyor da, kadın şairimiz olarak bir Gülten Akın'ımız vardı, uzaklara gitti... Toprağı bol olsun.

Düşündüm de niye Türkiye'den bir Rosa Luxemburg, Clara Zetkin çıkmıyor?

Genç kızlarımızın örnek aldığı kadınlar Hadise, Demet Akalın veya Cemalnur Sargut'tan mı ibarettir?

Hayattaki sloganı "inşallah canım yha" olan bir tuhaf grup, yarının anneleri olduğunda çocuklarına ne verebilmeyi umuyor?

0|0
1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Kesinlikle. Ot gibi yaşıyoruz. Ben mesela araştırmayı severim bilgimle insanları ezerim bazen. Bunu hak ediyorlar çünkü. Bir insan neden dümdüz verimsiz yaşar ki. Önüne sunulan her bilgiye inanır hep alıcı hep tüketici olur anlamıyorum. Benim gibi aslında bencil, aptal insanların bu şekilde kendi bilgisizliklerini kullanarak ego kasmasına izin veriyorlar. Genel toplum olarak böyleyiz kadın olarak düşünmedim sadece. Ama hep geri çekildi kadınlar. Eski Türk devletlerinde devlet yönetirken şimdilerde en geride bir evde gün boyu çamaşır suyu kokup kocalarını bekliyorlar.

0|0
    0|1
    • Rica etsem Suriye İç Savaşı hakkındaki bilgi ve yorumlarınla beni ezebilir misin? EİG almak için kasıntı cevap yazmadığından emin olayım dedim...

• O konuda bilgim birini ezebilecek kadar yok. Genel olarak söyledim. Ve sen bana eig versen ne olur vermesen ne olur? Uzun süredir yoktum zaten öylesine takılıyorum. Eğer bu senin için bu kadar önemliyse açıklayayım. Şimdi ne olur görüşümü en iyi görüş seç, buna çok ihtiyacım var 😖

• bu sitede 1 tane düzgün insan yok diyorum, sonra ben suçlu oluyorum :)

Yükleniyor...