Arkadaşlar infaz ve koruma memurlarına (gardiyanlara) ve bu mesleğe bakış açınız nedir?

Çoğunun kafasında tv filmlerinde yansıtılan görüntülerden dolayı kafanızda bu meslekle alaka olumsuz düşünceler yer aldığını biliyorum. şu an meslekte olanların belki de yüzde 50 den fazlası üniversite mezunu. bunu çoğu kişi bilmez. ve çoğu kişi yine bilmez ki mesleğin asıl adı bakanlıkça yıllar önce çıkarılan kararla infaz ve koruma memuru olarak değiştirişmiştir. peki ya sizin bakış açınız nedir bu mesleğe?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Çoğu kişi gibi gardiyanlarda ellerine geçen gücü adeta iktidar sarhoşu olmuşcasına kullanır. İyi ve kötü insan her yerde var tabi ki fakat ıslahevlerinde yaşanan olayları çoğumuz biliyoruz malesef.. Her gardiyanın duyarlı olmasını ve duruma engel olmasını dilerdim fakat şimdiye kadar hiçbirinden bu konuda bir duyarlılık görmedim. O yüzden kesinlikle gardiyanlar hakkında oluşan önyargıların haklı olduğunu düşünüyorum. Hangi okuldan mezun oldukları ise yaptıkları yanında hiç ama hiç önemli değil.

Bkz. Stanford Prison Experiment

0|0
    0|0
    • Mesala hangi sıkıntıları gördünüz yahut yaşadınız

• Artsın tabiki ama söylenen herşeyin doğru olduğuna nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz

• Tanık oldum diyorum. Anlatabiliyor muyum?

En İyi Erkek Görüşü

• Cezaevine her gitmemde gayet iyi davraniyorlar bana yemek çay falan önüme geliyor :) Herhaldr babamın cezaevinin müdürü olmasindan dolayidir yoksa bu kadar iyi olamazlar.

0|0
    0|0
    • Yazık sana...

• Sizin cezaevinde cekemediginiz adami ben 26 senedir evde çekiyorum. Size emir veriyor diye utanmasa evde babam beni silah altina alip emir eri yapacak😃

• Ha ha bu güzeldi bak:)

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• harika bir meslek kpssde ilk tercihim olacak

0|0
    1|0
  • Yandık yandıııık cayır cayır yandık, dövüldük dövüldük tacizlere uğradık ah ne hoştur türkiyede gardiyan olmak, döversin söversin tecavüz edersin ama hiç bişi olmaz. Ne de olsa hayvandır önündeki kişi

1|0
    0|0
    • İspatın varsa buyur gel kardeş. Oradan yazmakla olmaz.

Yükleniyor...