Türkiyedeki bağnazların yılbaşı kutlamalarını noel kutlaması sanması?

eevet doçent bir hocam üstelik tarih doçenti yılbaşı kutlamlarını noel sanıyor... noel 25 aralık yılbaşı ise sadece yılbaşı... bu sadece türkiyedeki zırcahilliklerden bir tanesi 25 aralık noeli 31 aralık sanmaları... bilmeyende öğrensin...

0|0
8|22

En İyi Erkek Görüşü

• Bide her boku yapıpta yılbaşı günahtır kafirlerin bayramı diyen kamiller var. mk çocuğu sen sanki yılbaişına girmiyorsun sen sanki farklı bir takvimde yaşıyosun kamil yılbaşı adı üstünde yılbaşı la her yerde yeni yılın ilk günüdür onu kutluyolar mk çomarı mk cahili mk yobaz pici bunlarının alayını sabun yapacaksın yemin ediyorum bu tipleri gördükçe dalasım geliyo

1|0
    2|0

Erkekler Ne Diyor 21

• yılaşı başka noel başka evet.
    olaya bir de şu açıdan bakalım mı yo?
    islamiyet kendinden önceki bütün semavi dinleri kabul etmiyor mu? ediyor.
    bu dinlerin peygamberlerine inanmıyor mu? inanıyor.
    noel ne? Hz. İsa'nın doğum günü.
    Hz. İsa kim? İslamiyetin da kabul ettiği bir peygamber.
    neymiş noel? Allahın bir peygamberinin doğum günüymüş.
    bunun kutlanması neden günah olsun peki?
    bu hafta musevilerin hanukkah bayramıydı. bir çoğumuz musevi dostlarımızın bayramını kutladık. onların bizim ramazan bayramımızı kutlamaları gibi. ne var ki bunda. kutlamamak ayıp.

1|0
    1|0
  • kimseye yılbaşı kutluyor diye bir şey demedim valla. 7/24 içer eğlenirim. yani yaram yok gocunmuyorum ama ramazan orucunu mayısta tutup eylülde ramazan bayramını nasıl kutlarsın yav?

1|0
    0|0
  • 365 günde bir olan bir hadise diye gece yarısı kutluyor millet, dini mini bir ayin falan da değil ya işte bizimkiler işkilleniyor

1|0
    0|0
  • Bu türkiyedeki kendilerine modern denen cahillerin yılbaşı adetleri ile noel adetlerini birbirine karıştırması yüzünden olabilirmi? dünyanın hiçbir ama hiçbir ülkesinde yılbaşı ağacı diye birşey yoktur, noel ağacı vardır sadece noellerde süslenilir, noel babada öyle adı üstünde zaten NOEL baba, ayni şekilde avrupada asla yılbaşında hindi yemek gibi birşey yoktur, noel akşamında yenilir hindi, siz sözde modernler önce yılbaşında alakasız bir şekilde noel adetlerini yerine getirmenize bakın

1|2
    0|0
    • sen nerden biliyorsun bizim ağaç süsleyip hindi yediğimizi? ha hindi yesek nolur günah mı? ayıp mı? harammı? ha o konuda haklısın ama onca hazırlık sadece filmlerde olur... ayrıca ülkede sadece müslüman değil hristiyanlarda var onlar içinde alışveriş merkezlerinde ağaçlar kurulur ya da fikrimi değiştirim ağaç süslemenin kime ne zararı var eğleniyoruz bunu yapınca hristiyan mı olmuş oluyorsun kimse sanan zorla yaptırmaz yapan yapar ben milletin doğru bildiği yanlışı söyledim işte

• Ulan hindi yemiş ağaç süslemiş eğlenmiş bir gece stres atmış ne var şimdi bunda? he mk evladı ne var yani senin götüne giren uzun şey ne? hadi söylede bilek.. Milletin eğlencesine mutlu olmasına 1 gün sevinmesi niye bu kadar zorunuza gidiyo he söyleyinde bilek mk

• Leomonade konuşma la ırkı bozuk, * dölü bütün yazdıklarımı okusaydın herkes istediğini yapsın ben sadece yanlış bilinenleri yazdım, dediğimi görürdün, şimdi bas git la züppe

• Tecavuz ve hirsizliklara giz yumanlar noel deyince fıttırıyor...
    Yaşasın DEİZIM!!!

1|0
    0|0
  • 7 Hristiyan bir dana'ya
    ortak olmadıkça, çam ağacı süslemem !!''

[ Üstad Necip Fazıl Kısakürek ]

2|1
    1|2
    • ce-ha-let

• @mantarsızpizzaa onlar bizim dini bayamları mızı kutlu yor mu kutlamıyor

• yılbaşını kutlamak dini bayramı kutlamak sayılmaz beyninize vura vuramı öğretelim okuman yazman damı yok

• peki sorum şu yılbaşı neden kutlanır amacı nediir normal bir gün değilde neden yılbaşı?

0|2
    1|2
    • kutlanır işte yeni yılın gelişi herkes kutlar hristiyanda müslümanda yahudide kutlar herkes kutlar bunda sana batan ne?

• insan zırcahil olunca böyle oluyor üniversteliyim ve google da bile aratsan yazar.. bunun sizin gibi çarıklıların uydurması olduğunu biliyoruz

• zırcahil değil adam. gediğine oturtmuş lafı. hakaret edeceğine cevap ver bence

• ona doçentlik ünvanını veren üniversitenin aмnk hem sizene laи sizene ister yılbaşını kutlar ister yıl sonunu kutlar ister noel kutlar size giren çıkan ne

1|0
    0|0
  • Yanlışınız var yeni yılda bir hristiyan bayramıdır.
    Ve biz Hristiyanlar yeni yılı da kutlarız
    Ama siz müslümanlar gibi içki içerek zina ederek değil ibadet ederek ve sevdiklerimizle bir arada olarak

0|0
    1|1
  • Sorulara +1 vermek olsaydı keşke. Verdim say dost! +1 :)

1|0
    0|0
  • Çok akıllısın. Herkes cahil sen teksin

0|0
    2|1
    • bu konuda cehalet çok fazla laf sokucam diye düşme bu kadar ;)

• Laf sokmam direk sokarım 🙂 Akıllı ol

• Zaten noeli kutluyorsunuz demiyoruz, yılbaşını kutluyorsunuz diyoruz. Mk bunda anlamayacak ne var?

0|0
    0|0
  • ''Bilmeyen de öğrensin ''demeliydin sen de. sana cahil diyor muyuz. ne güzel aqq herkes sallasın o cahil bu cahil halk cahil. . ayrıca sana ne aqq milletin neyi ne sandığından :d

0|0
    0|0
    • ben bunun doğrusunu bu konuda cahil olan bağnazlara yazdım sende başka konuda aydınlat bu p. çleri hepimizz rahatlıyalım bilen bilir bunu ama bak bilmeyenler hala yok öyle değil diyor...

• aydınlatıyorum hafif ışık gelcek çekilin. d
      1.) üni okuyanlar aydın değildir yarısı mal hatta
      2.) yanlış kullanılan çok fazla atasözümüz var cahillere gelsin 1-2 tanesini paylaşcam :
      azimle sıçan değil -azimli sıçan duvarı deler
      eşek hoş laf değil- eşek hoşaftan ne anlar

• 185 :)

0|0
    0|0
  • :)) Biz müslümanların yılbaşısınıda biliyorsundur ozaman? Gavur oldugunuz için dokunuyor size böyle şeyler demi sonra hemen hakaret etme kücük görme meyilleri :)

0|0
    0|0
  • hristiyanlar noeljn bile 25 aralik oldugu konsunda kendi aralarinda birlesebilmis degillerdir. yilbasids kutlamayiverin ne isinize yariyor

0|0
    0|0
    • herneyse yılbaşından önce kutlayıp bitir, yorlar bu işi biz sadece yılbaşını kutluyoruz

• Deve cisi iceb toplumdan ne beklicen?

0|0
    0|0
  • çok cahıllar keske ölseler. p

0|0
    0|1
  • Hatırlattığın iyi oldu.

0|0
    0|0
  • Kutlamayınca bağnaz kutlayıncada çağdaş olunuyodur şimdi sana göre, sizene kardeşim adamın düşüncesine uymuyodur parası yoktur kutlamaz herkesi kendiniz gibi düşünsün istiyosunuz asıl bağnaz yobaz senin gibi düşünenler o insanlar size bisey diyo mu? Ben sizin yılda bir yaptığınızı her hafta yapıyorum ama yapmayanlarada saygı duyuyorum.

0|0
    1|0
    • kutlamazsa kutlamasın banane konuyu götünden anlamakta bu olsa gerek ben yılbaşını noel yani hristiyan bayramı sananları yazdım sazan gibi atlamayın

• Ya ne Mekkenin fethini mi kutluyon *

• hala saçmalıyosun ya banane mekkenin fethinden banane noelden isteyen istediğini yapsın amam şu yılbaşı kutlamamlarını noel sanan mallara yazdım anladınmı beyin kıvrımlarını s. ktiğimin a. mcığı

• yılbasını kutlama adeti nerden geliyor onu merak ettim şimdi

0|0
    1|0
    • cevap versene noldu?

• *islam tarihi dersi...

• her türk aynı olmadıgı gibi her arapta aynı değildir senin yaptıgın gıybettir

Kızlar Ne Diyor 8

• noel tatili 23 aralıka başlar 25 aralık noeldir. noel hz isanın doğum günüdür. hz isa da bir peygamberdir. yıl başı yılın son günüyle yeni yılın ilk gününü birbirine bağlayan gecedir. ateist halimle ben biliyorum sözde müslümanlar noeli haram vs sanıyor.. hatta nelle yılbaşını bir tutuyorlar.

1|0
    0|0
  • onların itirazı herşeye bir dini sokmalarından yok ağaç süslemeyin diye çıkıp vaaz vermeleri felan komedi. eminim hepsinin evlerindeki kapı ve pencereler haç sembollüdür tabi cahiller bilmezler :D gömülü haç nedir

1|0
    0|1
  • Bakıyorumda şu durumda bir tek cahil var oda sensin.

0|2
    1|0
    • hahah gülldüm ha söyleseydin nedeninide :D

• Yunanistan da noel diyoruz biz bizim için kutsal bir gün

0|0
    0|0
  • Aslında Noel bayramı 24 Aralıkta başlar 6 Ocakta biter. Katolik Ortodoks gibi mezhepler 24 Aralıkta kutlar ama bazı mezhepler (Ermeniler gibi) 6 Ocakta kutlar. İçinde bulunan günlerde Noele dahildir hocan o yüzden öyle demiştir

0|2
    0|1
    • noeli kutlamadığımız açık yılbaşını kutluyoruz böyle cahil cahil konuşmaları beni deli ediyor illaki hiç eğlenmeyelim de nolursa olsun yaşarken kendine niye aman eğlenmek haraaam diye kendine eaiyet eder insan

• Sorun eğlenmek değil yani niyetine bağlı sen yeni yıl kutlaması yapıyosun bir problem yok bence insanların bu şekilde baskı yapması da hoş bişey değil zaten

• Yurtdisinda yasiyorum noeli de yilbasinida kutluyoruz. Hiristiyanlar gibi kiliseye gidip ayine katilmiyoruz ama arife gecesi noel sarkilari soyler yilbasi agacinin altina hediyelerimizi koyar hindimizi yeriz. Noel gunude hediyelerimizi acar guzel komsu arkadas dostlarla (hiristyan) bayramlasir yemek yeriz.
    Bir hafta sonrada yilbasinda egleniriz.
    Ki. ramazan seker bayramlarinda da ayni kulturumuzu koruruz ki bir. paskalya bayrami var hiristiyan aleminin en kutsal gunu hz isa. nin olumu ve tekear dirilisi onda da bayramlasiriz okadar.

1|0
    0|0
  • Neyi ne sandıklarını bir kenara bırakırsak bir insan yılbaşını neden kutlar ki? Yani bir yıl daha geçti. yeni bir yıl. ve?

Sanki hayatınızda bir değişiklik oluyor..

0|0
    0|0
  • Çok farketti mk.

0|0
    0|0
Yükleniyor...