Bir Askerim Konusunda Yardımcı Olabilir Misiniz?

Merhaba arkadaşlar ben Astsubayım. Dün gelen mektupları kontrol amaçlı okurken bir askerimin ailesinin maddi açıdan iyi olmadığını öğrendim. Ben bekarım ve biraz birikmişim var. Ben direkt kendisine parayı teklif etsem kabul etmeyeceğini biliyorum.

Siz olsanız nasıl bir yol bulundunuz? Pazartesi ya da Salı gününe kadar bir yol bulmam lazım. Yaratıcı fikirler ile yardımcı olursanız çok sevinirim.

Güncellemeler:
Yorum yapan herkese tekrar tekrar teşekkür ederim. Allah razı olsun arkadaslar.

0|0
10|16

En İyi Kız Görüşü

• helal olsun sana cidden

0|1
    0|0
    • Allah sizden razı olsun. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Kabul etmez bu durumda emir olmaz şahsi bir mesele olduğu için. Onun da kabul edebileceği bir durum olsun istiyorum. Kendini mahçup hissetmesin, beni yanlış anlamasın. Çünkü bulunduğumuz konum hataya, düşünceye el verecek bir konum değil.

• Ne bileyim bilemedim acikcasi bnde böyle durum kötü olmuştu bana atamaya calismiti biri ama. kabul etmemistim insanxkiriliyo

En İyi Erkek Görüşü

• komutanım senin yerinde olsam kısa bir not ile ailesine mektupla beeraber gönlümden kopanı yollar sesimide çıkarmam gelip sana hesap sorucak hali yok sorsa bile olan olmuş biten bitmiş allah gönlüne göre versin

0|1
    0|0
    • Sağol kardeşim benim. Dikkate alacağım. Allah razı olsun senden.

• allah kolaylık versin size

• Sağol. ☺

Kızlar Ne Diyor 9

• İçimden bir ses bunu yapsa yapsa neyse ama helal olsun :)

1|2
    0|0
  • Bence onlara sen gönder senin oldugunu bilmesinler

0|1
    0|0
  • Valla abi bende öğrenciyim yokluk ne biliyorum bu ay o kdr sıkıştım ve paraya ihtiyacım var ki kimse elimden tutmadı yaptığı şey için allah razı olsun diyorum ben

0|1
    0|0
    • Allah senden de razı olsun kardeşim. Ayıp olmazsa ne kadar açığın var?

• Abi kredi kartı yedi beni ya 200 lira 😏

• Vah anneeeem :/ bir şey öneremeyeceğim ama duygulandım bir an :( Allah yardımcınız olsun :(

0|1
    0|0
  • Parayı para gönderemeyen ailesine mi yoksa oralarda parasızlık yaşayan askere mi vermek istiyorsunuz?

0|1
    0|0
  • Alayda bir seferlik kura çektik sana çıktı dersenz mantıklı olmazmı? Acaba?

0|1
    0|0
  • Hesabına aktar

0|1
    0|0
    • Bu seferde yanlış anlaşılırsa durum. Düşündüm bunu ama yanlış anlaşılma korkusundan vazgeçtim

• Numarası yok. Nasıl konuşayım ki?

• Kayıtlarda yok mu

• Parayı aileye grtiridim ve başka bir mektup yazmalarını isterdim sende öyle yap

0|1
    0|0
    • Nasıl? Tam olarak anlamadım özür dilerim.

• Bir miktar para aileye göderirim ve onları askere başka bir mektup dertaiz tasasız bir meltup yazmalarını isterdim

• Evet buda olabilir. Teşekkür ederim.

• Dışarıdan vakıflar aracılığı ile gelen bir yardım, bir bağış gibi göstersen kura çektik sana çıktı diye ya da yılbaşı kıyağı diye ama bilmem ki askeriyede nasıl yürüyor işler olur mu böyle işler oralarda. Belki yılbaşı için sizin kendi aranızda hediye amaçlı kura çekip birine verdiğinizi söyleseniz. Komutanlar arasında yılbaşı sürprizi gibi bişi yaptık deseniz. Bir de sözleşmeli uzman erbaş ve uzman çavuş olmak için babanın geçmişte kalan, artık yılını doldurup silinmiş sabıkası engel mi

0|1
    0|0
    • Baba ve annenin kanuni yaptırımları çocukları etkilemiyor diye biliyorum. Fikriniz için teşekkür ederim.

• Asker arkadaşlarıyla birbirini yiyene alt üst diye diye birbirine yapmadığını bırakmayanlara gelsin. Üzülüyorym baktıkça adam neredeyse durduk yere kendi silah arkadaşını öldürecek ki yapanlar var, bir de bizi vatanı korumaya gitmiş valla siz iyi birisiniz.

• burada herkes adam oluyor merak etmeyin. ☺

Erkekler Ne Diyor 15

• Şu miktarda bir meblag devlet tarafindan yardim amaciyla bazi askerlere gondrriliyormus bunu da ustlerimiz sana layik gormuslrr emeklerinden dolayi vs diyip verebilirsiniz askere gitmedim bilmiyorum ama bu tarz bir kilif uydurulabilir belki , adam gibi adamsin

0|1
    0|0
    • Allah razı olsun kardeşim. Fikrin güzel değerlendireceğim bunu da bir şekilde.

• Senden de razi olsun kardesim, senin gibi kalbi guzel insanlara her zaman bir yol gosterici olacaktir.

• Komutanim bende askerden geleli 1.5 ay oldu. Sirnaktaydim. Yanliz mektup gelme olayina sasirdim dogrusu bu devirde :) sorunuza gelince bizde kantin hesabi vardi maddi durumu kotu olanlara her ay kantinde yapilan satislardan para verilirdi. Sizde oyle diyebilirsiniz

0|1
    0|0
    • Hakkari bizim görev yeri. Gelen tek tük olsada var. Gönderene atma diyemezsin elbette. Kantin hesapları ile benim göndermek istediğim miktar arasında biraz fark var.

• Mektubun içine bir miktar para koyabilirsin aslında.

0|1
    0|0
    • Oda bir yol güzel kardeşim. Ama sonrasında eşi arayıp para için sağol dese askerin parası yok neyle koyacak. Yanlış anlaşılırım diye düşündüm.

• Ya öyle olacak bağıra 2.☺ ya da ailesiyle direkt ben irtibata geçip yardımda bulunmak istediğimi söyleyecem askere birşey söylememelerini rica edecem. Bunlardan biri olacak artık. Çok teşekkür ederim güzel kardeşim. Allah razı olsun.

• Sağol komutan Allah cümlemizden razı olsun askerde parasız kalma nasıldır çok iyi bilirim

• Bölük astsubayından rica edebilirsin, tsk asker yardımı diyerek verebilirsin

0|1
    0|0
  • askerlik rütbelerini bilmiyorum astsubayım dersin bir kurumun örnek jandarma bölüğü seçilmişiz kura ile çektim sen çıktın al bunu dersen belki alabilir

0|1
    0|0
    • Burada o dediğin imkansız be kardeşim. Fikir güzel ama dağın başında Komando ne kurası.

• Kendisine hiç bahsetmeden,
    Hesabina ya da ailesinin hesabina
    Gönlünden geçen tutari yatirman...
    Sanırım en kestirme yol bu. ..

Değerlerin senden razi olsun.
    Ve huzur seninle olsun iki cihanda da...

0|1
    0|0
  • Mektup mu kaldı

0|1
    0|0
  • Öncelikle yaptığın şeyden dolayı sana teşekkür ediyorum abi direkt ailesine gönder ya da çalıştığı yeri falan bulabilirsen ikramiyeymiş gibi onların vermesini iste

0|1
    0|0
    • Hesap numarası olsa kolay bir hale çare bulurum hesap numarası yok. Ve o parayı koyduğumda mektuba askerin de gönlü rahat olsun istiyorum. Yanlış anlamasın beni.

• bağlı olduğun alay tugay tümen ne skimse artık oraya dilekçe verip, kendi bölüğünde maddi durumu iyi olmayan askerler için devlet tarafından aylık bir bağış gibi bişey için talepte bulunacaksın, zaten devletde veriyor bunu ama 1 ya da 2 askere falan veriyo, bunu üstünle konuşman lazım ama.. kendin o işe kalkışırsan işin içinden çıkamazsın çünkü her celp maddi durumu kötü olan 100 lerce asker görüceksin

0|0
    0|0
  • Yalandan yarışmagibi birşey yap. askere sen kazandın de ver parayı

0|1
    0|0
    • Fikir güzel ama bulunduğumuz konum buna uygun değil kardeşim. Doğu bölgesinde görev yapıyoruz. Batı da olsak evet çok güzel bir fikir ama burada o olmaz.

• astsubayim. Ust rutbeli sert bir kisiye verebilirsin, o zaman kabul etmek zorunda kalabilir

0|1
    0|0
    • Seni anlıyorum ama şahsi bir durum olduğu için asker istemiyorum dedikten sonra Orgeneral olsa üsteleyemez psikolojik durum açısından.

• banka hesabınının numarasını biliyorsanız ordan atın hocam
    bu durumda ayıkmaz paranın kimden geldigini...

0|0
    0|0
  • Bunda sorulacak ne var? Takımından bir arkadaşını çağır aramızda kalsın de o askere vermesini iste arkadaşı vermiş gibi olsun bu düşüncenizde samimi olsanız bu kadar basit bir şeyi sormazsınız ben de takım yöneticiliği yaptım askerde bunlar sorulmaya bile değmez soruluyorsa da gösteriştir.

0|0
    0|0
  • Baba ad soyad biliyorsundur cocugun. Adamin telini bul hesap numarasini sor yolla

0|0
    0|0
    • Hesap numarasını bulup gönderdim diyelim. Bu seferde olur ya konu konuyu açar telefonla görüşürken kadın para yatmış hesaba dediği zaman kimin yatırıldığı belli olmayan para durum içinden iyice çıkılmaz olur.

• Bir yol bulunacak artık. Göz göre göre rahat uyanacak bir durum değil. Allah razı olsun senden kardeşim.

• Rica ederim sendende allah razi olsun

• Ben olsam Zorla verirdim. Sonuçta emir demiri keser. Emredersiniz olur biter :)

0|1
    0|0
    • Çok doğru diyorsun da bu durumda askerin emre biraz karşı gelmesi var. Şahsi bir durum olduğu için.

• Sizdende. Askerden yeni geldim ben 7-8 ay oldu. Bir astsubay vardı. Adam benle arkadaş gibiydi çok ilgilenirdi. Hala görüşürüm kendisiyle. Açık öğretim bitsin bende gelecem uzman çavuşluğa

• Gir tabi kardeşim. Aslan gibi askerlik yapmışsın rahat geçersin.

Yükleniyor...