Kapat

Yılbaşı kutlaması yapar mısınız?

Yılbaşı sadece Hıristiyanlara mı aittir? Yeni bir yıla girdiğiniz için kutlama yapar mısınız?

Yılbaşı kutlaması yapar mısınız?

Güncellemeler:
güncel

1|0
23|13

En İyi Kız Görüşü

• Hıristiyanlıkla bağdaştırmayıp evrensel bir olgunun kutlanması olarak görüyorum günah kelimesi bana hep saçma geldi bunda da saçmalığın dibine vuruyor dinciler

1|1
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hristiyanlara ait diye ötekileştirmem. Ama kutlamaktan da geri kalmam😃 artık sevinçlerimizi bile ayrımcı yaptık😂

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 22

• Ya su hristiyanlara ait gorusu o kadar sacma ki ben dibine kadar kutlarim arkadasim. Mantiga bak ne yani hristiyanlar 2016ya giriyo ben 2015 demi kaliyorum nerde var yasak oldugu. Aptal din adamlarinin sacma hurafelerinden biri, Bizim halkta arastirmaz inanir hemen. Agacimida suslerim ailecek yemek yeriz her sene ayni heyecan kimsede karisamaz. Gunah diyenlerde nerede yaziyormus bir gram beyin yok

2|2
    2|0
  • Hristiyanlara ait olması saygı duymayacağım ve kutlamayacağım anlamına gelmez. Yeni olan herşey gibi güzeldir yeni yıl da.😇

0|1
    0|0
  • Çam ağacı süslemesi noele aittir, noel babadan bir şeyler dilenmek noele aittir, hindi yemek de noele ait bir gelenektir
    Ben yılbaşında bunları yapmadan eğleniyorum

0|1
    0|0
  • Bir müslüman olarak tarzıma uygun değil ve zaten benim tarzım değil bu tür şeyler yapmak.

0|1
    0|0
  • Yaparım evet, şimdiden düşünüyorum pişireceğim yemekleri, ev dekorunu, hediyeleri vs.
    Küçüklüğümde ablamlarla yemekler yapardık, güzel bir sofra hazırlardık. Yeni yıl için özel programlar olurdu tv de onları izlerdik ailece. Bana küçüklüğümde çok keyif verirdi. Şimdi ise kızıma yaşatmayı istiyorum o günleri. Beni ve sevdiklerimi Mutlu edecek şeyler için kısıtlama getirmem. Başkası İsa'nın doğum gününü kutluyormuş, kutlasın arkadaş. Hatta kutlu olsun.

0|1
    0|0
  • Her yılbaşında, her ramazanda, her bayramda:
    -Yılbaşı kutlamak hristiyanlara mı ait
    -sakız orucu bozar mı
    -Param yok kurban kesmesem beni sırat köprüsünden geçirecek bir hayvan olmayacak mı,

sığlarından kurtulabilmek dileğiyle.

0|1
    0|0
  • Noel: Her yıl 25 Aralıkta kutlanan İsa peygamberin doğumunu müjdeleyen, Hristiyan bayramıdır. Şimdi kalkıp çoğu kişi biz Müslümanız noel kutlamayız diyecekler. Biz noel kutlaması yapmıyoruz. Biz yılbaşını, yani yeni bir yıla girmenin sevincini, mutluluğunu, o yeni yıldan saf ve temiz beklentilerimizi dile getiriyoruz. İnsanlar için umudun ışığı olan bir başlangıcı kutluyoruz. Bazı insanlar irticai düşünceler içerisinde olup, insanı hayata bağlayan bu duyguların dışa vuruşunu günah olarak değerlendirmekte. Asıl günah olan, insanları sorgulayıp onların kendilerini kötü hissetmesini sağlamak. Madem bu insanlar çok Müslümans, o zaman imanın şartlarından olan peygamberlere imanı iyice idrak edip, saygı göstermeyi öğrenmeli. İsa da bir peygamber. Ve , ramazanda oruç tutanlara saygı diye bağırıp duruyorsalar eğer , yıl başını kutlayan, yıl başı diyorum dikkatli okuyun, insanlara örnek olmaları gerekirken, saygı sevgi çerçevesinde, yaptıkları yanlış.

0|1
    0|0
  • benim için sıradan bir günden farkı yok kutlamam

0|1
    0|0
  • Hayır kutlama yapmadık hiç ama yakın arkadaşım ve babamın doğum günü olduğu için normal günlerden biraz daha farklı geçiyor 😊

0|1
    0|0
  • O günü tombala gecesi ilan ettim ben. Her yıl ailecek tombala oynuyoruz :D

0|2
    0|0
  • Hayır o güne özel bir kutlama yapmayız.

0|1
    0|0
  • evet yapiyoruz.

0|1
    0|0
  • Kutlamamm

0|1
    0|0
  • hayır

0|1
    0|0
  • Ailece oturup yemek yerdik, çerezler meyveler falan. Yeni yılı birbirimize sarılıp kutlardık. Sonuçta bayram olarak değil, bir yılı geride bırakmayı kutlardık. Şimdi kutlayamıyoruz tabi ve bundan sonrada bir anlamı yok.

0|1
    0|0
  • Bence bununla ilgili bu yazıma bir göz at (www.kizlarsoruyor.com/.../a48624-muazzez-ilmiye-cig-yilbasi-bir-turk-gelenegi) çünkü Noel aslında eski Türklerin değiştirilmiş Nardugan bayramıdır ;)

0|0
    0|0
  • Hayır sıradan birgün.

0|1
    0|0
  • hediye çekilişi ve arkadaşlarla tabu falan oynarız

0|1
    0|0
  • Kutlamam ne gereği var

0|1
    0|0
  • Yapmam

0|1
    0|0
  • Evet hristiyanlara aittir bize ait değil ben kutlamıyorum batı ozentiliğine gerek yok

1|0
    0|1
  • Evettttt

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

Yükleniyor...