Reglken Allah'ı zikredebilir miyiz?

Ben regl oldugumda dinden soyutluyorum kendimi, görevimi yapamadıgım için de huzursuzluk bir boşluk hissi oluşuyor. Namaz kılarken huzur buluyorum. Şimdi regl oldugum için huzurum yok :(
Ne yapabilirim ben?

0|0
7|5

En İyi Erkek Görüşü

• Zihniyetini değiştir. Senin bu söylediklerin kadınları iğrenç pis günah dolu ve erkeği yoldan çıkaran bir numaralı şeytan olarak gören arapların görüşlerine benziyor. Sendeki durum gayet dogal ve manen huzursuzluk yapacak bir şey degil.

0|0
    0|0
    • Ben ibadet edemiyorum kardeşim. boşluk oluyor. Sevmiyorum bu günleri. düzen denen sey yok bozuldu. Allah affetsin ama ben O'nunla her an beraberim ama irtibat kopuyo öyle :/

• haklısınız. Ben ne yapayım ya şimdi :(ben sevgimi koşa koşa namaz kılarken, gönülden dua ederken yaşıyorum, dolu dolu hem de. Yaşama sevincim geliyor. ama regl olunca 6 gün boyunca cehennem gibi :(

• Annenle ya da güvendiğin bir bayanla paylaş durumu

En İyi Kız Görüşü

• zıkır cekebılırsın canım. Allah bundan gayet hosnut olur.. regl de Allah tarafından verılmıs bırsey sadece Kuran ayeti okumamalısın ve bellı baslı yasakları yapmamalısın.. onun dısında zıkırde beis yoktur. bılakis hıcbırzaman Allahın adını anmaktan gafil olmamalıdır.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Evet

0|0
    0|0
  • regli yaratan da allah olduğuna göre?

0|0
    0|0
    • evet ama ben boşluktayım, dışlnmış gibi hissediyorum :(

• namaz kılamazsın oruç tutamazsın kuran okuyamazsın hacca gider fakat tavaf edemezsin.. kocan bile olsa ilişkiye giremezsin... ama bunların dışında zikir dua salavat gibi şeyleri yapabilirsin diye biliyorum

0|0
    0|0
    • Rglken içimden hiç birisi gelmiyor :( dua okuyamayacagımı biliyorum. Sadece besmele ve salavat getiriyorum.

• istek meselesi geçtiği zaman okursun

• Cünüpkende edebilirsin bir sakıncası yok Allah niyetini görüyor..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Zikredebilirsin. Tesbih edebilirsin. Tefekkür edebilirsin. Sadece Kur'an okuyamaz ve oruç tutamazsın. Onun dışında abdest dahi alabilirsin. Abdest geçerli olmasa da rahatlatacaktır.

Namazsız yapamıyorum diyorsan her namaz vakti seccadeni Kabe'ye çevirip üzerine oturarak zikir çekebilirsin.

0|0
    0|0
  • beton dök.
    namaz kilmana engel olan regln cikis yollarini beton dökmek suretiyle kapatarak namaza kilip huzura kavusabilirsin mibarek.

0|1
    3|1
  • Ahahaha yaaa

0|0
    2|0
  • ben sadece fatiha ve kuran okunmaz kurallarından eminim gerisini bilmiyorum canım

0|0
    0|0
  • Peygamber Efendimiz, abdestsizken de Allah'i zikredermis.

0|0
    0|0
    • Bunu kim demiş? Abdestsiz olmak ayrı, gusülsüz, cenabet olmak ayrı.

• Ya hu namaz kilmakti oruc tutmakti falan zaten reglken yapilmamali. Ama Allahi her zaman zikredebilirsin. Onu anlatmaya calistim. Sonucta var mi boyle bir mantik regl ken dua da etme o zaman.

• Regl iken namaz vakitlerinde seccadeye otur ve tesbih cek
    Bana öyle demislerdi

0|0
    0|0
    • Kim demişti?

• Normal namazsan sonra tesbih cekersin ya öyle

• teşekkürler :(

Yükleniyor...