Televizyona çıkıp dini bilgiler paylaşan insanlara sakallı şeytan gözüyle bakan var mı?

Şu sitede ikidir bu şekilde ithamlar, din alimlerini bir aşağılamalar, güya anlattıklarının hepsi uydurmasyonmuş falan filan...
Hiç okuma yazma bilmeyen insanlar nasıl yaşayacaklar dinlerini? Ayrıca diyelim bu insanlar uyduruyor, nasıl izin veriliyor bu insanlara tv. de orda burada insanların aklını karıştırmaya hakları var mı?

Yanlış anlaşılmasın ben genelleme yapmıyorum. Mesela Nihat Hatipoğlu gibi çok saygın bir insan paragözlükle suçlanıyor. Dinlediğim kadarıyla bu insan çok samimi geliyor bana. Söylenenelere itibar etmiyorum. Yalnız merak ediyorum, bu vb. insanların yalan söylediği ve inkarcı oldugu kanaatine nasıl varıyor bu insanlar, ve onlar gibi düşünen var mı?
Herkes çok biliyor nedense, biz kime güvenelim? Aç Kur'an'ı oku demeyin, okudugunu tam manasıyla anlayamayabiliyor insan.

Güncellemeler:

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kanal 6 izle kedicikleri.. Cok güzel dini yayın yapıyorlar... :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• kımse kalp yarıcı degildir.. ınsanların kişiliklerınden ziyade, verdıklerı ılme bakmalıdır.. insanlar kusur arayacaklarına, kendı kusurlarıyla ılgılenmelidir.. şimdi soyle bır konuyu bır ınsan mukayese etmek ıstıyorsa ve sart bır dılle bu boyledır dıyebılıyorsa, bu konuda derın bılgı sahibi olması lazımdır.. onun dısında haksız zandan veya belam kişilerden, okumusun cahilinden Allaha sıgınırız.. devır ıtıbarıyle belamlar coktur. bunları ayırt etmek de bızım kendımızı fıkhen geliştirmemıze bakar Allahın ıznıyle..

Bel’am: Sahip bulundukları ilim hazinelerine karşılık, “dünya” için “din”ini satan, ahiretini dünyaya değişen ve bu doğrultuda azgın yöneticiler ve tağutlarla işbirliği yapan, onlara hizmet veren, dini ve bilimi âlet edip kullanarak insanları zalimlerin buyruğuna ve boyunduruğuna sokan kimliği simgeleyenlerin ortak bir adıdır

0|0
    0|0
    • sozun ozu dogru bılgıyı alın, ama yanlıstan ayırt etmesını bılerek..

• surci lısanlar affola hızlı yazmaktan yapmısız bıraz :)

• Teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 5

• Bir kişinin din alimi sıfatıyla tv'de boy gösteriyor olması onun doğru bir insan olduğunu göstermez. Ülkemizde çok sayıda bid'at ehl-i hoca var. Bid'at'in bu kadar yaygınlaşması kıyamet alametidir. Ayrıca tv sahip ve idarecileri de genellikle din cahili veya din karşıtı insanlar. Dolayısıyla cahillikten ya da art niyetten ötürü yamuk bir adama ekranda yer verebiliyorlar.

Ama doğruları bildiren insanlar da çıkabiliyor. Kur'anda buyuruluyor ki:
    "Nasihat, müminlere elbette fayda verir"

Hakikati söyleyen kim olursa olsun, siyahi bir köle de olsa kabul etmek gerekir. Kabul etmemek, işitmekten rahatsız olmak kibir alametidir. Kalbimizin, imanımızın bozukluğundandır.

0|0
    0|0
  • Önceden bir alim bir vaiz verdiği zaman. Herkes dinler feyz alırdı. Şimdi muhalif olup tekfir ediler. Hani bir hikaye vardı.
    Adamın birinin adagi var tam kesmesinide bilmiyor. Diyorki camiye gidim elbet bir müslüman bulurum kesecek.

Camiye gittiğinde milletin namaz kıldığını görüyor. Diyorki ben başlayayım namaz bitince elbet biri yardım eder kesmeye başlıyor kesemiyor. Bıçak kanlı camiye giriyor bıçağı kaldırıp burada müslüman var mı diyor. Herkes imamı işaret ediyor. İmamda bir an duraksayıp ne l*n iki rekat namaz kırdıysak Müslüman mı olduk diyor. :-)
    Yani iki ayet öğrenen kalkıp hocaları tekfir ediyor.

0|0
    0|0
  • hepsi değil ama var öyle mikroplar. Mesela adnan hoca ve kedicikleri :)

0|0
    0|0
    • Adanan hoca kimdir? Adını ilk kez duyuyorum. Lakin bilginin yanında samimiyetle anlatılması da önemli. Mesela Cübbeli Ahmet hoca hiç samimi gelmiyor bana. ilmi öğrenmiş lakin nasiplenememiş gibi.

• Allah Allah kapalı olmaması lazım idi. Hem ben maili daha uzun karakterlerle yazmak için denediydim. Yani oraya daha fazla şey yazabiliyorsun o açıdan yani. Yoksa bende biliyorum genelden yazmayı. Sadece şunu söyleyecektim: Bir perşembe günü Hz Mevlana her zaman olduğu gibi yine çarşı pazar dolanıp esnafın halini hatrını soruyordu. Tabi Mevlananın geleceğini ve hatırlarını soracağını bilen esnaf çoktan yollara dökülmüştü. Kalabalık arasından bir yabancı çıkıp ''Mevlanaya bir sorum olur'' der. Mevlana ''Buyur sor'' der. Adam şöyle der: ''Hangisi daha üstündür Hz Muhammed mi ; yoksa 'Vücudumun her bir zerresine kadar Tanrıyla doluyum' diyen Yıldırım bayezıt mı?'' Kalabalık şaşkınlık içindedir çünkü onlara göre bu soru çok saçmadır. Mevlana cevap verir ''Bu nasıl bir soru böyle elbette Hz Muhammed daha üstündür'' Yabancı bunun üzerine esas soruyu sorar ''Peki ama neden?'' Mevlana deryalar gibi en bilgisiyle cevap verir''Evet doğrudur , Yıldırım bayezıt gerçekten de her bir zerresine kadar

• evet cevap yarım kaldı şimdi neden mail atmak istediğimi inşallah anlamışsınızdır hanım efendi.

• Tvde hiç bir hocayı ciddiye almıyorum desem yalan olmaz

0|0
    0|0
  • o gözle değil de bazılarına hiç inancım yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Çok başarılı buluyorum kendisini, iyi bir hikaye anlatıcısı bence.
    Okumayı bilen de okumaz, sevmez zaten, oturup birinin anlattığını dinlemeyi sever.

O değil de asıl şuna takıldım. Okuma yazma bilmeyen nasıl yaşayacakmış...
    Böyle bir savunma şekli olabilir mi? Cahil insan manipülasyona açık insandır zaten. Başkasının yönlendirmesiyle hareket edip doğru kabul edecek insan tehlikeli bile olabilir. Beyni neden var o zaman o kişinin? Koyun da çobanın yönlendirmesiyle bir şeyler yapar. Te allam.

0|0
    0|0
  • Evet ben

0|0
    0|0
Yükleniyor...