Ülkemizde kadının yeri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ülkemizde kadının teri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuya değindiğim benceme göz atabilirsiniz; http://www.kizlarsoruyor.com/toplum-sosyal-iliskiler/a47532-tomris-hatun-dan-gunumuze-turk-kadini

0|0
420

En İyi Erkek Görüşü

• ezilen, seks objesi görülüp , sosyal sınıfta saygı görülmeyen bir durum icinde yaşam surdurendir bayanlar. ülkemizdeki erkek birey olarak hemcinslerimin kafa yapısı degistrilip kadına saygı ve değer verirler umarım. hoş degismesini bekleyip hakimlerin tecavuzden yargilanan sanıgın saygın tutum indirimi vermesi kadar trajedik bir durum. Bu durumların yasanması hep egitimsizlik!

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence bizim ülkemizde her şey olduğu gibi bu da çok abartılıyor ya yerin dibine sokuluyor ya da göklere çıkartılıyor kadın doğurur, kadın ana , kadın şu bu ama tecavüze uğramışsa ayıp, kadın hamile yine ayıp kadın ev işi yapmak zorunda çalışmasın evine baksın cart curt ne bela geliyorsa kadınların başına erkeklerden geliyor bu ülkede şimdi sevgili mavi üyelerimiz alınmasın lütfen beş parmağın beşide bir değil hoş bunu bilenler zaten alınmıyor kısacası bizim ülkede erkekler 5-0 önde başlıyor hayata

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• Her ne kadar, kadına değerinin verildiği yerler, değerini veren isnanlar olsa da, genel olarak pohpohlanarak büyüyen, din geri bildirimiyle; dört kadına kadar alınabileceği, bir erkeğin şahitliğinin üç kadına eşdeğer olduğu safsatası gibi birçok hurafe beynine şırınga edilmiş erkek, büyük şehir, küçük şehir ayırd etmeksizin kadınları evcil hayvan gibi görmekte. Bunun önüne geçebilir miyiz? Hiç sanmam. Önce insan olmamız lazım ama vatandaşlarımızdan insana yaklaşanların sayısı çok az.

0|0
    0|0
  • Her ne kadar ülkemizde kadın olmak zor olsada kesinlikle ve bikaç kelimeyle özetlemek gerekirse kadının yerini..

"Sizler olmasaydınız, bizler olmazdık" diyorum.. :)

0|0
    0|0
  • tencere yuvarlanır kapağını bulur. herkes dengini bulur. ülkemizden dert yanıyorsunuz fakat bu parmak bastığınız durum dünyanın bir çok ülkesinde mevcut.

0|0
    0|0
  • Bazı kadınlar baş tacı olmalı diğerleri ise yerin dibinde nefes almalı

0|0
    0|0
  • Bü üljkede kadının yeri yok ki.

0|0
    0|0
  • Çok yüksekte olduğunu düşünüyorum.

0|0
    1|0
    • mağarandan çık ve ülkenin gerçek halin gör o zaman ne diyeyim.

• Ülkenin gerçek hali bu zaten. Ve burada da şahit oluyoruz sayende. Sen bana hakaret ettiğin halde ben sana kibar davranıyorum.

• Kadının yeri yok malesefki :Dd

0|0
    0|0
  • hak ettiği yerin çok çok altında

0|0
    0|0
  • Yerimi terimi :)

0|0
    0|0
  • ya kadınlara yapmadığımızı bırakmayıp, sonra da Cennet Anaların ayakları altındadır şeklinde tuhaf dinsel yaklaşımlar gösterebilen bir ülkenin insanlarıyız.

0|0
    0|0
  • Müslüman ülkelerde kadinlarin durumu bellidir.

0|0
    0|0
  • Olması gereken yerle olduğu yer arasında 170 cm var ortalama. Başımızın ustunde olması gerekirken ayaklarımızın altında :(

0|0
    0|0
  • Kadinlar cicektir annedir kutsaldir lar :)) onlari sewin :))

0|0
    0|0
  • Kadının teri kocasına yeri evine yakışır.

0|0
    1|2
  • sanki başka ülkelerde pek iyide insan hakları arkadaşım burada yapılan insan hakkına yapılan tecavüzdür kadın erkek ayrımı olmaması lazım tabi bunlar eğitimsizlikten tabulardan dogmalardan kaynaklanan bir durum aklını kullanabilmen gerekir...

0|0
    0|0
  • herkes eşittir

0|0
    0|0
  • Kocasının yanı.

0|0
    0|0
  • Yetti artık ya kadının yeri diye diye kendınızı ilah ilan edeceksiniz bir defolun gidin çıktıgınız yere erkekler inSAN DEĞİLMİ KEZOŞLAR SİZİ :D

0|0
    0|0
  • Her geçen gün kadın daha çok eve kapatılıyor, köleleştirliyor, cahilleştiriliyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• çok önemli bir yerde bence. erkeklerin durumu acıncak yerde.

0|0
    0|0
  • Yeterince deger verilmiyor
    Egitim sart...

0|0
    0|0
  • 2 . Planda kadınlar

1|0
    0|0
Yükleniyor...