Neden kadına şiddet var ülkemizde?

Cevaplarınızı bekliyorum, neden kadınlar eziliyor devamlı?

0|0
2156

En İyi Erkek Görüşü

• bazı insanlar kendi zayıflıklarını bu yönde bastırıyorlar.. dayağın bir öğreti bir kabul ettirme unsuru olarak anlarlar.. onu aşağıda görmesi değersiz kabul etmesi şiddete hepsi bunlara etkendir... insana güç kadını dövmesi için değil onu koruması için verilmiştir... teşekkürler.

1|0
    0|0
    • çok haklısının koruması için verilmiştir erkeğe güç ü peki neden korumak yerine dövüyorlar ben bunu anlamıyorum

• ülkemizde gazete bile okumayan insanların bilinçlenmek bir şeyleri öğrenebilme gayreti içine gireceği düşük bir ihtimal.. isteriz elbette.. ama ülkemiz bilinçlenmeye bilgi sahibi olmaya açık bir millet değil.. okumak deyince insanlar yüksek üniveriste diplomadan ibaret olduğunu zannediyorlar.. kişi kendini eğitmeli okumalıda doğruyu yararına sağlayacak her şeyi.. cehaletin her türlüsü tehlikeli.. keşke anlayabilseler...

• EİG için teşekkür ederim...

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü erkekler acizdir. Kadınlar olmadan yapamazlar. Kadinlar olmasa bir göçler ya. O yüzden böyle oluyo kadına şiddet uyguluyorlar. Hakimiyeti sağlamaya çalışıyorlar binevi. Çünkü şerefsizlik degilmi. Ruhlarından var o***pu çocukluğu !!!

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 55

• Kadın Olmak...
    Ve Anladım ki; Bu ülkede kadın olmak zor zanaat…
    Başı okşanan kız çocukları vardı bir zamanlar yüzüne baktığımızda o hoş tebessümü gördüğümüz… Şimdi ne oldu da başını okşayan eller, tenini okşayıp kirletmeye başladı?
    Kadın olmak; Hep birilerini tatmin etmek, ruhunu görmezden gelip etinden faydalanmak mıdır?
    Kadını bir makine gibi sadece cinsel obje olarak gören, Cennetin bile Kadınların ayakları altında olduğunu göremeyen zihniyet, utansın diyorum!!!

3|0
    0|0
  • Cehalet ve medeniyetsizlikten..!
    Öyle insanların eğitim seviyeleri veya giyim tarzıyla alakalı bir durum değil bu. Tamaman çocukken ailesi tarafından yetiştirilmesine bağlı bir durum. Örnek:
    - Kadın eşinden şiddet görüyor sürekli, oğlu var ve buna şahit. Kadın " ben böyle çekiyorum da, oğlum neden elin kızını alıp yaşatsınki?" zihniyetinde..
    Yani zihniyet meselesi..!

1|0
    0|0
  • Türkiye de sadece kadına değil herşeye şiddet var çocuğa da , hayvana da , erkeğe de , doğaya da

Erkek erkeğe şiddet gostermiyor demissin de , kadın cinayetlerinin iki kati kadar erkek cinayeti var bunun istatistiklerine bakabilirsin , bırak basit azılı suçluları mafya bile yıllarca faili meçhul insanları katletti bunların kaçı kadındı

1|0
    0|0
  • toplumun kanayan bir yarası bu
    eğitimle çözülür ancak ama o konu bile muallakta
    umarım biter bu aptalca durum

1|0
    0|0
  • Yeni bir şey değil bu konu. Her zaman vardı. Hem de çok daha fazlasıyla. Ha medya gelişti sosyal ağlar gelişti ondan bu durumla çok sık karşılaşıyor ve haberimiz oluyor. Kadın toplum içerisinde ki kimliğine yeni yeni kavuşuyor. İstatistiklere baktığımızda artan şiddet sayısını görüyoruz. Bu yanıltmasın. Bu artış kadının birey olarak bu zulme sessiz kalmaması yönünde gücünü kazandığı için dur diyebiliyor ve gizli şiddetler resmiyete yansıyor. Yoksa çok daha fazlası eskiden vardı. Kocandır döverde severde diye yetiştirilmiş bir kişiden bahsediyoruz. Düzeliyor aslında en azından bu haberler bu tepkiler sayesinde bunu yapan erkekler yaptığını normal sınıfına yerleştiremeyecek zamanla. Şiddet artmadı gizli şiddetler ses bulmaya başladı. Olan bu.

0|0
    0|0
  • kültür yapımız ve yaşam tarzımız içerisinde varlığı -ne yazık ki- hala reddedilemeyen olgu. şiddeti yaratan ve yaşatmaya azimli topluluğun; "ataerkil toplum" denilen yapının bireylerinden oluşması ve bu bireyleri de yine biz kadınların yetiştiriyor olması ise işin en can alıcı noktası kanımca.

0|0
    0|0
  • Dünyanın her yerinde kadına şiddet var. Bizim ülkemize has bişey değil.

0|1
    0|0
  • cunk u erkekler kendisini ustun saniyor herseyde

1|0
    0|0
  • Cahillik seviyesi yüksek

1|0
    0|0
  • ADAM az çünkü...

1|0
    0|0
  • Zihniyet meselesi ama kadınlarda bu işi üzerine etiket yapmış durumda sadece kadına değil ki herşeye şiddet var. Bence kadınların bir çoğu da bunun arkasına sığınıyor madur edebiyatı yapıyor gibi geliyor.

0|2
    1|0
    • kadına şiddet daha fazla günümüzde neden erkeler erkeleri dövmüyor erkeğe sinirlen, yor geliyor evi ne eşi ni çocuğunu dövüyor evet herşeyde şiddet var ama bu bayanlara sönelik daha fazla

• Evet var, olmadığını idda etmiyorum, sadece bir çok kadının ve genelde şiddet görmeyen kadınların bunun üzerinden mağdur edebiyatı yaptığını görüyorum onu söyledim.

• anladım böyle bir olay hakkında bilgim yoktu teşekkürler sayenizde bu konu hakkında da bilgim oldu

• eşya olarak görüldüğü için

0|0
    0|1
  • Kadınlar ne zaman akıllı olursa işte o zaman kadına şiddet olmaz.

(İstisnalar hariç)

0|1
    2|1
    • Seni sulu dereye götürür susuz götürürüm şiddetmiş , ancak köylü kızlarına şiddet uygularsın sen hanzo

• @Biatettimben Orası doğru. Lafı saçma bir şekil de anlayınca zaten ortaya çıktı.

• Kadına şiddeti kadına bağlayan insanla birşey tartışamam , saygısız

• her ülkede var, sadece bizim ülkeye özgü olan birşey değil. neden var sorusunu yapanlara sormak gerek? genel olarak psikolojisi düzgün olmayan, aklı başında olmayan, şiddete küçüklükten eğlimli insanlar , veya filmlerden etkilenenler ki büyük kısımı filmlerden etkilenir. bu yüzden yapanın psikolojik, olarak test edilmesi gerekir. tecavüz ve öldürme eğilimi sadece kişisel rahatsızlık yaşayanların, keza şiddete eğilimli olan insanların yaptığı şeylerdir. nedeni kişiseldir. biz bilemeyiz.

0|0
    0|0
  • var işte öyle şerefsizler

1|0
    0|0
  • kadınların yüyünden

0|0
    1|0
  • erkekler hayvan bacım

1|0
    0|0
  • Çünkü cogu erkek sizlerle sevismek icin seviyormus numarasi yapiyor. Neredeyse hic biri gerçekten sevmiyor aşık değil. Tek gayeleri sevişmek. Istedigini alamayinca gerçek yuzlerini koyuyorlar ortaya.

0|0
    0|0
    • madem bu kadar düştü erkekler adamz diye ortalıklarda dolaşmasınlar

• bu bilgiye zaten sahip bir bireyim keşke diğer bayanlarda bu bilginin önemini bilseler

• Malesef bu konuda bizim yapabileceğimiz bir sey yok. Herkes sen ve ben gibi değil.

• Saçma bir soru. Sadece ülkemizde oluyor gibi olmuş. Her ülkede var, insanoğlu yaratıldığından beri var... 'Gerçek pehlivan, öfkelendiği zaman öfkesini yenendir.' düsturuyla güçsüz insanları hataları olsa da affetme iradesini gösterebilmemiz, sabretmemiz lazım...

0|0
    0|0
    • her ülkede olduğunu biliyorum ama bizim ülkemizi ele alarak soruyu sordum

• kadına şiddete karşıyım ama bazılarınız kaşınıyor

bkz: Sen üçmilyaryediyüzellimilyon sen milyar para çekmişin sen bu parayı ne yaptın?

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    35

Kızlar Ne Diyor 20

• en basta yetistirilme sekli
    erkegin kadindan üstün oldugu, erkegin kadina her daim hükmedebilecegi zihniyetiyle yetistirilen erkek cocuklari
    daha sonra yasalarin uygulanisinda ortaya cikan adaletsizlik, yetersizlik
    sacmalik...
    kadinlarda da suc yok degil tabi... tahammül etmek, katlanmak, kabullenmek bunlar da asla siddet karsisinda takinilmayacak tavirlardandir ve ne yazik ki cokca yapiliyor... zira ilkini bagislayan ücüncüye, besinciye, onuncuya onay anlamina gelir, yol acar
    ekonomik durumlardan tutun da bir cok nedeni var ne yazik ki...

0|0
    0|0
  • Kadina siddet her ulkede var ama avrupaya oranla bizde daha fazla. Cunki orda kadinlarin cogu siddete maruz kalinca şikayet eder, kendisini daha fazla ezdirmez. Bizde kadin ezilmege merakli sanki. Asla kocasini polise şikayet etmez. Bence yalnis. Herkesinki can sonucta. Haklarimizi bilip ezdirmemeliyiz kendimizi

0|0
    0|0
  • Çünkü Müslüman olmak bunu gerektirir

1|0
    0|1
  • Şiddet uygulayan aciz birisidir

0|0
    0|0
  • şiddet ahlak seviyesi düşük olanlara her zaman çekici gelmiştir..
    -albert einstein
    bizim adamlarımız da ego sorunu oldugu için gücü nün yettiklerine erkeklik tasladıklarına şiddet gösteriyolar..
    hala dayakla erkek adam ollundugunu sananlar var..

0|0
    0|0
  • Şiddeti kadın/erkek ayrımı yapmadan düşünebilirsek belki o zaman insan olma yolunda bir adım atabiliriz.

0|0
    0|0
  • Bireye siddet her yerde var.

0|0
    0|0
  • Cahillikten

0|0
    0|0
    • mallesef erkek toplumu kendini bir şey sandıkları için gerçekleşiyor bunlar cahillik değil bu tamamen kör olmaktır bence

• Yetiştirme tarzından da öyle
      Anneler oğlum aslansin sen kadının dilini kısalt döv diyerek yetistiyor
      Sadece erkeklerin suçu değil erkeğe bunu meşru gibi gösteren kadinlarinda suçu çok

• evet haklısınız

• Zihniyeti yanlis anlamaislar

0|0
    0|0
  • Çünkü neden biliyor musun bu ülkede erkekler herşeyi kendileri için yaratıldığını zanneder , kendisi yabancı bir kadınla evlenebilir , istediğini yapabilir , giyebilir.. ama kadına geldiğinde "namus" derler. kadının gücünden korkuyorlar o yüzden. İş hayatında başarısız bir kadın gösterin bana. Sonra kadınlar pas vermeyince , türk kızları kezban bık bık öterler.

0|0
    0|0
  • Her toplumda kadina siddet var

0|0
    0|0
  • Anne ve babalarin sucu bence egitimle cok alakasi var bence kadina siddet ve baski olan bir yerde buyuyenler kensilerini kadinlardan ustun goruyor ve siddet de ilerde basliyor

0|0
    0|0
  • Ayy bugun gordum nasil tekme atiyolardi kiza sonra kiz baya parcaladi onlari

0|0
    0|0
  • "Adam" sıfatına lâyık erkek az ondan. Çünkü emaneti korumak sadece adamların yapabileceği bir durum.

0|0
    0|0
  • Erkeklerin yetiştirilme şeklinden dolayı.

0|0
    0|0
  • Ezdirmeyin kendinizi

0|0
    0|0
  • Yanlış yetiştirilme.

0|0
    0|0
  • çünkü şiddeti de erkeğe öğreten de kadındır erkektir yapar diye diye normal oldu bazı alışkanlıklar.

0|0
    0|0
    • ülkemiz bu konu gerçekten kötü bir şey evet bazı kandılar yüzü nden masum kadınlar katlediliyor

• Kadınlarımız yeterince sesini çıkarmadığından dolayı :/

0|0
    0|0
  • Çünkü salaklar ve insan taklidi yapan yaratklar barınyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...