Matematik problemler konusu. Nasıl daha iyi anlarım?

Bu konuyu sürekli çalışıyorum ama hala mantığını anlayamadım. Bildiğiniz bi yöntem yada bi site filan var mı çok iyi anlycağm ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• saatim 50 lira anlatırım..

• türev, integrale saygı duy ! onlar olmasa çevrendeki şeylerin önemli bir kısmını göremezdin :) her ne kadar lise mantığını sevmesem de bu konularda pratiklik kazanmak için faydalı olabiliyor.

• yaa bırak integralle logaritma bunun yanında toplama çıkarma gibi :D

• 29 yaşında çocuğum ben evet :( ciddiyetin farkındayımda konu çok kolay be hani integral logaritma falan desen neyse de :D

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 7

• problemler zeka işi belli metodlara bağlı kalmadan kendinde çözebilirsin.ya mesela yaş ve hız problemlerinde hiç bişey bilmiyosan en kötü şıklardan git,işçi,havuz ve karışım problemlerinde değer ver.

• şıklardan gitmek çok net ve zaman almayan bir yöntemdir sen yeterince pratik olamayabilirsin..bide öyle sınavlarda a dan başlama şıklardan gitme c veya d şıkkından başla

• yapıyooorm yapıyorum olmuyo. şıklardan gitsem çok zman alıyo. Ygs sınavnda o kadar uğraşcak zaman mı var

• Yontem var ama burdan nasil anlatirim bilmiyorum :/

• Ya ben yöntem filan bilmem ama çok iyi problem çözerim. Matematik biraz da allah vergisi bea:D

• Rica ederim

• yapcam bi şeklde. sınava kdr yapmak zorundaym. saol tavsyelern için..

• o zaman çabuk tahmin yöntemine başvur tahmin et ve sağlamasını yap ama tahmin konusu biraz riskli

• Öncekileri Göster
    • çok izledm

• Matematikde problemler diye bir konu yok arkadaşım.. Denklemleri mi kastediyorsun hani x i bulma?

• Pardon ben kendimi ifade edemedim problem adı altında 10 çeşit konu var hangisi kastediyorsun demek istedim*
      Yüzde problemleri yaş problemleri vs.
      Sanırım sen hiç birini çözemiyorsun
      Antremanlarla matematik adında bir kitap serisi var onu kesinlikle tavsiye ederim 0 matematiği olan bir arkadaşım 5 ayda bütün seriyi bitirdi sınavlarda full çekmeye başladı

• valla var artık ygsde 10 tane çıkıyoo. evet x i bulma.

• matematikte hangi konu demiştin, konuyu anlayamadım?

• haklısın... ama yapacak bir şey yok, dış etkenleri bırakıp amaçsızca çalışmak lazım başarı için :)

• yani hiç bi mantğı yok saçma sapan bişeyle ölçüyolar bizi. Sen o kadar çalış didin sınav anında bişey olsun heycanlan yapama soruları. bütün 1seene boşa gidio. Çok zor işmz ya blmyorm artk o kadar yoruldumkii

• benim demek istediğim yetenekle alakası yok bu işin. sınavda iyi yapanlar mutlaka başarılı insanlar olacaklar diye bir şey yok. sistem iyi insanları geri sıralara atabiliyor. ek olarak ygs,lys sorularını soru olarak nitelendirmiyorum. hangi alanda ilerlersen ilerle, benzerleri yok hiç bi yerde

• Öncekileri Göster
    • matematik aslında kendi başına öğrenebileceğin bir ders değil eğitmen eşliğinde öğrenilmesi lazım, eğitmenin de örneklerle anlatması lazım,bu şekilde matematik temeli sağlam olur

• evett. konu çalşyorum ama mantığını anlayamadğm için hemen unutyorm yne çözemiyorum problem sorularını.

• problem derken gelen problemin nasıl çözüldüğüne dair mantığı mı anlamıyorsun?

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 3

• Ekol hocam diyorum sana.izlemelisin.:)

• Hadi ya napsak kii:(

• kaç kez izledim bilsen :D

• cebirsel.com ve ekolhoca.com var konuanlatım videoları için iyi bence sanırım cebirsel.com daydı bir hoca var olmazsa google dan da bulabilirsininz ibrahim taş çok iyi

• tamam çok saolll

• basit düzeyde mat 1 kitabı var ondan başla , temelin yoksa direkt ortaokul kitaparından başla

• karekök matematik 0 tavsiyemdir. başlamadan önce 10 net yapardım şimdi 20lerde yapıyorum düzgün çalışırsan olur.

• öyle yapcam artıkk .s

Yükleniyor...