Matematik problemler konusu. Nasıl daha iyi anlarım?

Bu konuyu sürekli çalışıyorum ama hala mantığını anlayamadım. Bildiğiniz bi yöntem yada bi site filan var mı çok iyi anlycağm ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• saatim 50 lira anlatırım..

• oldu

• Öncekileri Göster
    • yaa bırak integralle logaritma bunun yanında toplama çıkarma gibi :D

• türev, integrale saygı duy ! onlar olmasa çevrendeki şeylerin önemli bir kısmını göremezdin :) her ne kadar lise mantığını sevmesem de bu konularda pratiklik kazanmak için faydalı olabiliyor.

Erkekler Ne Diyor 7

• Yontem var ama burdan nasil anlatirim bilmiyorum :/

• Ya ben yöntem filan bilmem ama çok iyi problem çözerim. Matematik biraz da allah vergisi bea:D

• offfffffff

• Öncekileri Göster
    • yapcam bi şeklde. sınava kdr yapmak zorundaym. saol tavsyelern için..

• Rica ederim

• problemler zeka işi belli metodlara bağlı kalmadan kendinde çözebilirsin.ya mesela yaş ve hız problemlerinde hiç bişey bilmiyosan en kötü şıklardan git,işçi,havuz ve karışım problemlerinde değer ver.

• yapıyooorm yapıyorum olmuyo. şıklardan gitsem çok zman alıyo. Ygs sınavnda o kadar uğraşcak zaman mı var

• şıklardan gitmek çok net ve zaman almayan bir yöntemdir sen yeterince pratik olamayabilirsin..bide öyle sınavlarda a dan başlama şıklardan gitme c veya d şıkkından başla

• çok izledm

• Matematikde problemler diye bir konu yok arkadaşım.. Denklemleri mi kastediyorsun hani x i bulma?

• valla var artık ygsde 10 tane çıkıyoo. evet x i bulma.

• Pardon ben kendimi ifade edemedim problem adı altında 10 çeşit konu var hangisi kastediyorsun demek istedim*
      Yüzde problemleri yaş problemleri vs.
      Sanırım sen hiç birini çözemiyorsun
      Antremanlarla matematik adında bir kitap serisi var onu kesinlikle tavsiye ederim 0 matematiği olan bir arkadaşım 5 ayda bütün seriyi bitirdi sınavlarda full çekmeye başladı

• matematikte hangi konu demiştin, konuyu anlayamadım?

• problemlerrr

• Öncekileri Göster
    • yani hiç bi mantğı yok saçma sapan bişeyle ölçüyolar bizi. Sen o kadar çalış didin sınav anında bişey olsun heycanlan yapama soruları. bütün 1seene boşa gidio. Çok zor işmz ya blmyorm artk o kadar yoruldumkii

• haklısın... ama yapacak bir şey yok, dış etkenleri bırakıp amaçsızca çalışmak lazım başarı için :)

• eksiğim sadece problem.

• Öncekileri Göster
    • evett. konu çalşyorum ama mantığını anlayamadğm için hemen unutyorm yne çözemiyorum problem sorularını.

• matematik aslında kendi başına öğrenebileceğin bir ders değil eğitmen eşliğinde öğrenilmesi lazım, eğitmenin de örneklerle anlatması lazım,bu şekilde matematik temeli sağlam olur

Kızlar Ne Diyor 3

• basit düzeyde mat 1 kitabı var ondan başla , temelin yoksa direkt ortaokul kitaparından başla

• öyle yapcam artıkk .s

• karekök matematik 0 tavsiyemdir. başlamadan önce 10 net yapardım şimdi 20lerde yapıyorum düzgün çalışırsan olur.

• Ekol hocam diyorum sana.izlemelisin.:)

• kaç kez izledim bilsen :D

• Hadi ya napsak kii:(

• cebirsel.com ve ekolhoca.com var konuanlatım videoları için iyi bence sanırım cebirsel.com daydı bir hoca var olmazsa google dan da bulabilirsininz ibrahim taş çok iyi

• tamam çok saolll

Yükleniyor...