Sizinle arkadaş olacak kişinin ne gibi donanımlara sahip olması lazım?

Sadece aşk ilişkilerinde değil arkadaş olacağımız insanlarda da bir takım kriterler arıyoruz. Dost diyebilmek daha zor ama en azından ilk aşamada yani arkadaşlık aşamasında nelere bakıyorsunuz?

Hepimiz belli bir derecede güven duymak isteriz, peki bu yeterli mi?

Bana kalırsa kafa yapısının az çok aynı olması lazım, dinlemesi ve anlamaya çalışması lazım.. Bununla beraber, ben hatalarını toparlayıp yanında oluyorsam bir hata yaptığımda karşı tarafında yıkıcı değil 'yapıcı' olmasını beklerim. Bunlar emek gerektiriyor, emeksiz kurulmuyor hiç bir bağ.

Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
17|40

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kere küfür kaldıracak. Ağzım bozuk benim biraz.

Ama toplum içinde her saniye küfrediyorum diye algılanmasın bu. Arkadaş arasında ufak- tefek küfürler ederim.

Güven konusunda bir sıkıntım yok çünkü kimseye güvenmem. 😂

Arkadaşlıklarımda maddi çıkar ilişkisi sezersem anında bitiririm.

"Gel deyince neden" diye sormayan arkadaşı da sevmem. Çok saçma bir klişe 😂

2|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Söyledigi sozlerin arkasinda durmali her zaman.
    bana cok benzeyen biriyle arkadas olmam cunku cekilmez biriyim.
    Cikar iliskisi olmayacak bundan nefret ederim cunku.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 39

• Alıngan bir hibne olmamalı. Ters şakalar yapan biri değilim ama var öyle gereksiz durumlarda alınan tipler. İtici.

Bir de, gerçekten sakin biri olmalı. Huzur vermeli. Kafa zikmemeli.

2|0
    0|0
  • Bir erkek bir kızdan; Seks, şevkat, anlayış, yargılanmamak, boş sevgi sözleri değil gerçekten aşkına değer verildiğini görmek ister, aşağılanmamak, dalga geçilmemek, fikirlerine düşüncelerine saygılı olmak, erkek olduğunu hissetmek ister. Zaten bunları yapabilen bir kız erkeğine her ne isterse istesin yaptırtabilir. Bu cevabım aynı zamanda erkek neden aldatırın da cevabı. Yani evlisin diyelim ya da uzun bir ilişkin var ve bu üstteki sıraladıklarımdan herhangi birinin eksik olması tıpkı bir ayağı eksik masaya benzer, eninde sonunda o ayak olmayan yere en hafif bir baskıda masa devrilir. Yani atıyorum seks vs var ama erkek arkadaşınıza anlayışsızca sözler sarf ediyor yargılıyorsanız bu sefer adam onu yargılamayacak birine döner. ya da hepsi var ama seks yok diyelim. Bu seferde cinsel açlığını hernekadar istemesede bir şekilde bastırması gerekecek ama bir noktadan sonra dayanamaya bilir. Dediğim gibi eksik tarafa en ufak baskı masayı devirir. Bir ilişkinin ayakları tam ise zaten evlilikle sonuçlanır ekstrem bir durum olmadığı sürece. Şimdi bazı hırtolar gelicek bıdı bıdı edicek bu söylediklerime ama neyse.

0|0
    1|0
    • Bu cevap ne alaka pek çözemedim, soruyu anlamadınız veya okumadınız herhalde.

• Bir kiz arkadastan neler bekleriz diye anladim basliktan evet soru uzun. olunca okumaya usendim :)

• Öncelikle sadece kendi egosunu tatmin etmemeli, beni de içten ve samimi bir şekilde dinlemeli.
    Ben fedakarım, oda yeri geldiğinde ihtiyaç duyduğumda fedakarlık yapabilmeli ve bencil olmamalı.
    İçten pazarlıklı olmamalı..

Genel olarak samimi ve temiz bir insan olmalı.

1|0
    0|0
  • Asgari master editör ya da moderatör olması gerekir. Admin de olabilir. Zaten bu sitede en iyi arkadaşım henna. Çok iyi anlaşıyoruz.

1|0
    0|0
  • Kafa dengi olsun, üşengeç olmasın kafi.

2|0
    0|0
    • Nolmuş senle bana =) senle ben zaten muhtar ve ıhtıyar ehetı gıbıyız hsj

• Tutarlı Olsun Yeterli.

1|0
    0|0
  • Erkek ;
    - Egoist olmayacak
    - Espriden anlayacak
    - Siyaset bilgisi olacak

Kız ;
    - İnce ruhlu olacak
    - Küfür kullanmayacak
    - asdsfg gibi random kelimeler kullanmayacak

İnsan olsun yeter ya, arkadaşlık için kriter olur mu? :)

1|0
    0|0
  • Neşeli, pozitif, zeki, samimi, güvenilir

1|0
    0|0
  • Adam olması lazıım

1|0
    0|0
  • Şizofren ve ayarsız olmasın.
    Evcil ve ehil olsun,
    Bir de huzur versin yeter...

Haa bir de 3-5 kelime konuşulabilir olsun.
    Şu hayatta birbirini anlayan ve iletişim kurabilen iki insan olmanin sevinci, başka neyde var ki?

1|0
    0|0
  • İnsan olsun yeter

1|0
    0|0
  • benden üstün olmalı :)

1|0
    0|0
  • İnsan olsun yeterli mümkünse birde örgüt üyesi olmasın.

1|0
    0|0
  • Çok fazla donanıma ihticayım yok.. benim gibi yürümeyi sevsin, daldan dala muhabbet etmeyi sevsin, siyaset spor din karı kız sosyal hayat gibi her telden konuşsun sıkmasın yeter.. :D

1|0
    0|0
  • Kültür seviyesi çakışmalı birde zevkler aynıya yakın olsa. Bide biçimsel olarak yanında sırıtmıyorsa.. Alsana ruh öküzü sonsuza kadar takıl...

1|0
    0|0
  • deli olsun yeter. gerisi mühim değil

1|0
    0|0
  • Kafa dengi olmasi gerek ilk basta

1|0
    0|0
  • ya doğal olması bence içten olması neyse o yanı sölesin :D içinde tutmasın böle olmalı bence.. iyi günümdede kötü günümdede yanımda olması :D

1|0
    0|0
  • Insan (!) olabilmesi yeterli.

1|0
    0|0
  • Adam olacak sadece

1|0
    0|0
  • Karakterli olsun yeter.

1|0
    0|0
  • Arkadaş istemem aramam.

1|0
    0|0
  • Aklı başında olsun yeter ya

1|0
    0|0
  • Zeki ve olgun olmasi gerek

1|0
    0|0
  • Dürüst, insancıl ve güvenilir olması yeterli..

1|0
    0|0
  • seçici değilim

1|0
    0|0
  • Anlayışlı olsun yeter

1|0
    0|0
  • insan olsun yeter

1|0
    0|0
  • Kültürlü , zeki , aklı başında birisi.

1|0
    0|0
  • Bilgili , güler yüzlü , dürüst , güvenilir

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 16

• @haskafkas 'ın özelliklerini taşıyan herkes arkadaşım olabilir ;)

-dürüst
    -sırdaş
    -güvenilir
    -eğlenceli
    -vidanlı
    -ve en önemlisi zekasını kültürle donatırsa neden arkadaşım olmasın ve işte bu özelliklerin hepsi benim "dostum" da var.. Teşekkürler meleğim @haskafkas :)

2|1
    0|0
    • Canım kardeşim , dostum, arkadaşım , sirdasim beni ne kadar mahcup ettiğini bilemezsin. Şımarık biri olup çıkacağım bu yaşımda. 🙈🙈🙈
      Kendi özelliklerini, kalbini, zekanı da saysaydın keşke. Benden kaç kat ileri olduğunu söylemek isterim. Cansın candan ötesin hep😍😍

• @Ate_ist şimdi beni odaya üye de yapmazlar. Kendi kendine gülen biri ne katabilir ki koskoca odaya😂
      @_uppps_ hep senin yüzünden ikizim😂
      Soru sahibine de ayıp olmasın☺

• @haskafkas Ayyy evet ayıp olmasın mesgul ettik :)

@soran kusura bakma mesgul ettik :) anlayışın için teşekkürler şimdiden

• Guven onemli ama yeterli degil. Genel kultur seviyesinden tut, dini felsefi bakislar, hayata bakis, hatta okudugun bolume kadar uygunluk gerekiyo bazen. Tipcilar en cok bir biri ile arkadas olur cunki en cok doktor goruyolar zaten. Bir birini sık sık gormek/gormemek de onemli etkenlerden biri. Ayrinca kesinlikle anlayisli olmali, sevdigini belli etmeli. Empatiden yoksun insandan ne insan olur ne arkadas. bir de yargilayici olmamali. Sadece dinlememeli, elinden geldigince nasihat vermeli ve yardimci olmali

1|0
    0|0
  • Rakı ıçsın, çay sevsın ve mutlaka hayvan sevsın dıye keskın çızgılerımın dışında benden olmayanı pek sevemeyenlerdenım =) o yüzden çokça ben olsun benım hayatıma alacağım ınsan

1|2
    0|0
  • Kendi gibi olsun guvenilir olsun guzel ozellikler barindirsin adam olsun cinsiyet olarak değil kisilik olarak yeter :)

1|0
    0|0
  • İnsan olması yeterli

2|0
    0|0
  • bağnaz olmasın oturup her konuda konuşulsun, ve sadece dinleyen ya da konuşan tip değil hem konuşan hem dinleyen kişi olsun.

1|0
    0|0
  • Bir insan benim ceneme katlanabilirse bende onu bütün herseyiyle kabul ederim
    Ama ilk once güven önemli

1|0
    0|0
  • Cesur olacak benimle her yere gelecek (henüz bana ayak uyduran arkadaş bulamadik)

Ota boka alinmiycak

Cömert olcak benim malim senin malın diyebilcek

Yaptığı iyilikleri basıma kakmiycak

Ve en önemlisi beni satmiycak tüm arkadaşlarından daha yakın tutcak

1|0
    0|0
  • mantığı ve vizyonu olsun gerisi çözülür

1|0
    0|0
  • kesinlikle bencil olmasın.. paylaşımcı iyi niyetli temiz kalpli olması yeterli

1|0
    0|0
  • şaka kabiliyeti olsun her insanla arkadaş olurum.

1|0
    0|0
  • insan olsun insan gerisi teferruat

1|0
    0|0
  • Tek donanım bir insanda
    Kisiliktir...
    Herseyi tamamlayan...

1|0
    0|0
  • kitap okumalı kesinlikle :D

1|0