Din hakkında ne düşüyosunuz?

Hangi dindensiiz? din gerekli olmazsa olmaz bişe mi sizce?

0|0
10|20

En İyi Kız Görüşü

• Elhamdulillah Müslümanım 😊

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Müslümanım elhamdülillah. Olmazsa olmaz bir şey.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Hangi mi islam tabii ki ve cok gerekli

0|1
    0|0
  • İslam

Evet olmazsa olmaz bir şey.

1|2
    0|0
  • yeryüzünde dinler devletler ve sinirlar olmasaydi daha güzel bir yer olurdu.

0|2
    0|3
    • Yanlış argüman.

• Kusura bakma ama böyle slogansı laflarla işler yürümüyor. Bunu anlayabilmek için toplumun yapılarına bakmak lazım.

Bugün vahşi doğaya bakıldığında birkaç avcı istisna haricinde bütün hayvanlar gruplar halinde yaşar ve hepsinin kendi sosyal çatıları vardır. Örneğin aslanlar, arılar, karıncalar ve hatta filler bile gruplar halinde yaşar. Vahşi doğada hayatta kalabilmek için dayanışma ve gruplaşma zorunludur. Ayrıca evreni izah edebilmek için de zorunludur.

Çok açıktır ki insanların bundan 20.000 sene evvel bilim geliştirmesi ve dünyayı bu şekilde tasfir etmesi düşünülemezdi. Bu yüzden insanoğlu dini uydurmuştur.

Bir diğer husus da insanlar kendi kendini yönetemez. Çünkü irrasyonel bir yapıya sahiptir. Başında birinin sopayla beklemesi şarttıt.

• @SchindlersTits sana göre ve cogunluga göre basinizda sopayla birisinin beklemesi sarttir dogal olarak sistem sana bunu empoze ediyor modern köleler yetistiriyor.
      bana göre yasayabilmek icin cobana gerek yoktur. zaten bugünden yarina olacak birsey degildir benim bahsettigim, kaostan gecer ve gerceklesmesi imkansiz birseydir cünkü sopasiz yolumu bulamam diyenler ezici cogunluga sahiptir.
      fazla korkaksiniz sadece hepsi okadar.

• İlgilenmiyorum.

0|1
    0|3
  • Elhamdülillah Müslümanız. Allahıma şükürler olsun.

0|1
    0|0
  • Dinlere inanmiyor kendimce gerekli bulmuyorum

0|1
    1|2
  • muslim yeah

0|0
    0|1
  • Aslında gereksiz ama din diye bir şey olmasaydı müslümanlar başta olmak üzere iyi insan rolü yapan herkes cinayet işlemeyi, tecavüz etmeyi ve hırsızlık yapmayı kendine hak görürdü. Din olmazsa kusursuz bir eğitim olmalı yani, yoksa hoş olmaz.

0|0
    0|1
  • Olmazsa olmazdır.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 19

• En son ve tek geçerli din ıslam dir
    Başka din yoktur
    Din allahın emridir
    Felsefe konusu yapılamaz
    Elhamdülillah müslümanım
    İmanlı yaşayıp imanlı ölmek tek amacım

0|1
    0|0
  • Dinim yok. Eski zamanlarda gerekliydi. Hala gerekli olan bölgeler var.

0|1
    0|0
  • Müslümanım ama ümmetçilerden ve dincilerden aşırı nefret ediyorum. İnsanı İslamdan soğutuyorlar.

0|1
    0|2
  • din, insanın vicdanına kalmış birşeydir. insanları dini var veya dini yok diye yargılamak bize düşmüyor. insanlarında fikri, düşünceleri vardır. herkes illa aynı şeyi düşünecek diye kural ve kaide yoktur. herkesin bildiği kendinedir. kimseyede söylemek zorunda değillerdir.

0|0
    0|0
  • İyi bir müslüman olmaya çalışıyorum ve güzel dinimizin ne kadar kıymetli paha biçilmez bir mücevver olduğunu öldükten sonra anlayacağımızı düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Din olmasa ahlakin olmayacagindan yanayim. Zaten ateistliği secenlerde oncelikler herhangi bir dinin ahlakindan gecip ateizmi secerler

1|2
    0|1
  • Dinim Islam ve din bence gerekli.

0|1
    0|0
  • Din ahlaktır ve gereklidir. Elhamdullillah Müslüman Türküm.

1|3
    2|1
  • müslümanım gereklidir

0|2
    0|1
  • Ilgi alanim degil.

0|0
    0|0
  • insanların içini doldurucak bir inanç bir umut bir hayal olmalı diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Müslümanım. Çok fazla uygulamasam da gerekliliklerini dini gerekli bir şey olarak görüyorum.

1|1
    0|1
  • Gönül gözü görmeyenin Allah'ı kıyıcıdır.. Aşkı şehvete boğduran kanlın Arap'a benzer.. Yaratıcı kavramından temel etkenler vardr.. İnsan olmak Tanrısallığın ilk adımıdır. Dinler sadece allah-tanrı reklamı yapabilirler..

0|0
    0|1
  • Deistim.

0|0
    1|1
  • ozamanlar teknoloji olmadığı için insanları kolay yönetip adaleti sağlamak adına yüzyıllar önce uydurulmuş ve insanlar çok abarttığı için 400000 tane olup günümüze kadar gelen tatmin olma duygusudur gereksizdir"

0|0
    0|1
  • patatese tapıyorum ben öyle leziz öyle güzel bol bol nişasta <3

0|0
    1|1
  • Tanrı öldü

0|0
    0|2
  • Satanist sarkilari cok guzel Len.

0|0
    0|3
  • islam dinindenim