HÜSEYİN NİHAL ATSIZ kimdir?

Hüseyin Nihal Atsız (d. 12 Ocak 1905 - ö. 11 Aralık 1975), Türk yazar, şair, tarihçi ve düşünür. Nejdet Sançar'ın ağabeyidir. Yağmur Atsız ve Buğra Atsız'ın babasıdır. Cumhuriyet Döneminde Türkçülüğü savunan sanatçılar arasında öne çıkan bir isim olmuştur ve bu konuda makale, şiir ve roman türlerinde eserler vermiştir.

HÜSEYİN NİHAL ATSIZ kimdir ?

Güncellemeler:
güncelle

0|2
3|8

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 7

• Bizler TÜRK ırkı sağ olsun dediğimiz zaman bize faşist diyenler,
    Türklüğün yok olmasını isteyen gerçek faşistlerdir.
    #TÜRKIRKISAĞOLSUN

2|3
    0|0
  • Yağmur Oğlum;

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigâr olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol!

Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır.

Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır.

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içerideki düşmanlarımızdır.

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.

Tanrı yardımcın olsun
    Bu sitede atsız gibi insanları hatırlaması gurur verici

Emeğine sağlık

1|1
    0|0
  • H. Nihal ATSIZ Türkçülük ideolijisinin olmazsa olmazlarındandır. MHPliler için Alparslan TÜRKEŞ kimse biz Türkçüler içinde Atsız Bey odur. Çok donanımlı bir tarihçidir kendisi. Özüne bağlı kalarak yaşamış, davasını satmamış bir insandır. Hakkında bir sürü karalama amaçlı iftiralara maruz kalmıştır... Atsız kendi seçtiği bir soy addır, kökeni ise orta asya Türklerinde henüz kendini kanıtlayamamış kişilere ATSIZ denirdi. Yüce bir insandır.
    Vaktiyle bir ATSIZ varmış derlerse ne hoş, anılmakla hangi bir ruh olmazki sarhoş.
    Var olsun.

1|1
    0|1
  • okunmaya deger yazarlardan bırısı

2|1
    0|0
  • Bu adamın kitapları gerçekten beyin yakıyor okuyun derim

1|1
    0|0
  • Var Olsun

0|1
    0|0