Saflık size göre nedir?

Saf olmak mı iyi yoksa fesat ruhlu olmak mı? Kötü düşünmek iyi düşünmekten daha mı konforlu?

0|0
20|37

En İyi Kız Görüşü

• Saflık beyaz gibidir lekesiz tertemiz kim ne yaparsa yapsın o beyazı kirletemez onca pisliğin içinde beyaz yine tertemiz kalır Saflık ta böyledir hic kirlenmez düşüncesi hep tertemizdir kötülükler den arınmış gibidir, saflık fesatlıktan iyidir zira saf olan masumiyet barîndırır fesat ise kötülükten ibarettir iyi olan mutlu olur kötü olan kötülüğün içinde kaybolur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• fesat ruhlu olanlardan nefret ederim çevremde çok var insanın yüzüne gülüp arkasından olmadık kötülüğü düşünürler

0|0
    0|0
  • İyi niyeti saflık sanan kesimden son derece rahatsızım :D

1|0
    1|0
  • Kötü Düşüncelerinizden sakının iyi düşüncelerinize kulak verin insan saf olabilirr kolay kandıralabilir fakat doğru yolda ilerledikçe sorun yok ama fesat ruhlu insanlar adı üstünde fesatlık düşünenlerdir :D

0|0
    0|0
  • Bu zamana Kadar ne kadar samimi ve temiz Düşünceyle Hareket ettiysem Hepsinden Zarar görmeden çıktım... Fesatlığın insanlara Yarar sağlıycağını düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Hiçbir iyilik cezasız kalmaz. Bu yüzden kötüler hep olmasada bu dünyada kazanıyorlar yabancı, bizde burada olduğumuza göre ortama ayak uydurmalıyız bence.

0|0
    0|0
  • Saf olmak her konuda icinden kotuluk gecmeden dusunmektir ama guzel bisey degil

0|0
    0|0
  • Saf olma durumu

0|0
    0|0
  • Uyanık olup fesatlık düşünmemek

0|0
    0|0
  • herşeye inanmak
    her söze aldanmak
    her davranışa itibar etmek

1|0
    0|0
  • DÜnya nın mikroplarından kendini arındırma derecen.. saf su fazla katkı maddesi içermez gibi..

0|0
    0|0
  • kötü insanlar nasıl düşünür diye düşünmek tedbir almak başka şey o kötülüğü yargılamak seninde kötülük yapman başka şey

0|0
    0|0
  • İyi niyettir.

0|0
    0|0
  • toplumca salaklık bireyce iyi niyetli olma halidir.
    hiçbir zaman gerçek anlamını yaşamadı.

0|0
    0|0
  • karakterine bağlı o hangisine yatkınsan öyle davranmak ve düşünmek beyninin işine gelir

0|0
    0|0
  • Saf olmak daha iyi hiç bir insanın kötülüğünü istemezsin arkasından konuşmazsın fesat ise tam tersini yapar fesat olmaktansa saf olmak çok daha iyi.

0|0
    0|0
  • Sek rakıdır

0|0
    0|0
  • tabikide saf olmak ama şunu açıkca söyleyeyimki fesat olmadan sevgilin olmuyor çünkü kızlar asla saf bir insanla muhatap olmuyor :D

0|0
    0|0
  • Bu devirde saf olani s2yolar

0|0
    0|0
  • Iyiyi ve kötüyü ayırt edecek bilince sahip olmakla birlikte iyi olanı seçmektir saflık..

0|0
    0|0
  • saflık nedir saflık herseferinde becerilmesine ragmen hala becerilendir

0|0
    0|0
  • adamına göre muamele yaparsan sıkıntı yok

0|0
    0|0
  • Saflık cok ayrı birşey fesatlık ayrı birşey , saflık bana göre doğuştan gelir. Fesatlık ise büyüdügü ortamdan , sürekli düşündüğü şeylerden aklına gelir ve karşıdan gelen cümleleri kendi istedigi gibi algılar fesatlık kötüdür bana göre

0|0
    0|0
  • bence o uyanık geçinenler aptal. zeki insan saf ve temiz olur

0|0
    0|0
  • kadınlardaki nefret ettiğim duygudur.

0|0
    0|0
  • hiç bir kötülük düşünmeyen

0|0
    0|0
  • Arası iyidir ikisininde fazlası zarar.

0|0
    0|0
  • iyi düşünüp nasıl kötü düşünüleceğini bilmek

0|0
    0|0
  • Damıtılmış sudur

0|0
    0|0
  • Saflik iyiligin temeli olarak gosterilirde malliktan baska bisey degil

0|0
    0|0
  • güçlü karakterler saf olur zayıf karakterlerin hayatı yalan dolan

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 19

• kötü bir olay karşısında sürekli iyi düşünmektir saf olmak kötü bir olay yaşamışındır sen hep iyi tarafını görmeye çalışırsın çevrendeki kişiler anlatır sen hala illede ya o öyle değil böyledir diyerek iyi niyetli yaklaşıyorsa bir insan saftır.
    başka yönden bakarsak gerçek saf dediğimiz kişi herkesin dediğine kanmaktır. a diyorsun b diyorsun hemen onaylıyor. ve iyi niyetli olduğunu düşünüyor. :D

0|0
    0|0
  • Saf olabilmek bu dünyadan olmamak demek ve bence son derece nadir bir durum. Ruhunu kirleterek yaşamaya çalışanlardan milyon kere daha değerlidir.

0|0
    0|0
  • Saf olmak iyidir vicdan azabı çekmezsin, beddua almazsın, nefret edilmezsin. Fesat olanların hepsi bence gebersin al buda benden onlara beddua olsun

0|0
    0|0
  • Bu zamanda fesat olacaksın. Saf şeyapan dolmuş ortalık.

0|0
    0|0
  • Saf olmak kötü birşey hayır kendimden biliyorum

0|0
    0|0
  • Saflık benim için kalbin temiz olması demektir

0|0
    0|0
  • Bence saf ve doğal olmak lazım herzaman ✌👍

0|0
    0|0
  • saflık kişin yetişim tarzına göre öne cıkan bakış açisiıdır senin yaptıklarını yanlışları başkasın da yapmış olmadını görmek gibi

0|0
    0|0
  • İnsanların niyet derecelerinden en iyisi en güzeli

0|0
    0|0
  • Benim bedenimden başka bedene dediyse bu saflık olmaz

0|0
    0|0
  • Saflık ağlamaklı fesatlık huzursuzlukla geçiyor en orta yolu doğru dürüst olup uyanık olmak

0|0
    0|0
  • Kişiye göre değişir

0|0
    0|0
  • Saflik aptallikta iceriyor ne saf olan biri nede fesat olan biri isterdim tam ortasi ideal bence

0|0
    0|0
  • Ben safim

0|0
    0|0
  • saf olmak çok iyi değil fesat da iyi değil :D en iyisi safa yakın ama kurnaz olmak :D

0|0
    0|0
  • Saflık nedir mi? Saflık geceleri sevdiğin uyuduktan sonra telefonda nefesini dinleyerek o saflığı hissetmektir. O uyurken bile "acaba üşüyormudur" diye düşünüp sımsıkı sarmak istemektir. Karşındaki ağlayıp sana bağırırken "tamam ben buradayım" demektir aslında saflık. Ve saflık "Birgün gelecek ve ona kavuşacağım" diye düşünürken "Sadece beklerim döner sanırım" diyerek o'na yanmaktır :/ .

1|0
    0|0
  • aslında bu devirde saflığın tanımlamak zor. Etrafta saf temiz iyi niyetli insan kalmamış gibi sanki. Bu da çok korkutucu gerçekten...

0|0
    0|0
  • Fesat ruhlu olmak tabikide iyi değildir.

0|0
    0|0
  • Aptallık

0|0
    0|0
Yükleniyor...