Azericede p**evenk kelimesi ne anlama geliyor?

devilish_humanity
Azeri dilinde p**evenk sözcüğünün kelime anlamı “işadamı, başarılı yetenekli anlamındadır”.

Azerbaycan devlet başkanı Haydar Aliyev Süleyman Demirel’in onuruna Bakü’ de gece görkemli bir yemek verir.

Böylesi görkemli yemekte Haydar Aliyev Süleyman gardaşım dünyanın gelmiş geçmiş en başarılı siyasi pezevenği, der, kadehimi de değerli p**evenk gardaşımın ve heyetinin onuruna kaldırıyorum, diye yudumlar.

Bu sözler Demirel ve heyetinde bulunan siyasiler , gazeteciler arasında Türk heyetinde büyük gülüşmelere neden olur.

Haydar Aliyev den sonra konuşma sırası Demirel’e gelir, Demirel de devlet erkanına yakışır diplomasi bir dille konuşmasını yapar ama aklı Haydar Aliyev’in kendisini dünyanın gelmiş geçmiş en yetenekli büyük pezevenklerinden sözüne takılır;

Demirel kendine münhasır espri yeteneğiyle Haydar Aliyev’e döner “sende az p**evenk değilsin” diyerek işi kotarır.
Azericede  p**evenk  kelimesi ne anlama geliyor?
Azericede p**evenk kelimesi ne anlama geliyor?