İnsanlar ne hale geldi?

Çan sesiyle uyanan ülkelerde kurban telaşı olmazken!
Ezan sesiyle uyanan ülkemde noel telaşı neden?

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Yılbaşı ve noel aynı değildir ama
    sen kalkıp yılbaşında;Hindi kesersen,
    Noel babadan bir şeyler istersen,
    Çam ağaçlarını süslersen
    Senin bu yaptığın noeli kutlamaktır
    ve bunun adı Kültürel Yozlaşmadır.

0|1
    0|0
    • ee bunu bizim insanlar yapmıyor mu peki?

• yapıyorlar ama banane millete laf anlatamıyorsun ki yılbaşı noel değilidir diye kılıf uydurmuşlar. Noelde Hristiyanların yaptığı herşeyi yapıyorlar. Ne halt yerlerse yesinler bu ülkenin halkına laf anlatmaktan sıkıldım.

• anlat anlat aynı tas aynı hamam

• Noel nasıl kutlanır biliyormusun? Çam ağacı süslenir güzel bir sofra hazırlanır ve tüm aile davet edilir. Yemek eşliğinde sihbetler edilir alınan hediyeler verilir. Tıpkı bir doğum günü gibi.
    Oda eğlence buda. Aileyle toplanıp eglenmekte ne var çözemedim? Bunu 25 aralıkta değil de senede başka bir günde yapabiliriz. Bu noel size niye böyle batıyor? Çam ağacının zarari ne?
    Yeni yıla eglenerek girmenin zararı ne? Eglenmek illa bara diskoya klube gidip alkol almak değil ki ben kuzenlerimle bacılarimla toplanıp içki icmeden muzik dinleyerekte egleniyorum. Günah mı bu? Muzik günah ise sen 25 aralık hariç hiç mi dinlemiyorsun?
    Millet marsta su bulmuş ama sizler hala bunu tartisiyorsunuz. Sonra gelmiş neden dincilere geri kafalı olarak bakiyorlar diyorsunuz.

1|0
    0|0
  • siz yeni yila 25 aralikta mi giriyorsunuz? noelin hangi tarihte olduguna bir bakin önce sonra kin kusun. hos allah diyen biri isanin dogum gününün kutlanmasina (noel) neden öfke kusar anlamadim.
    tipik cahil yobazlar.

1|0
    0|1
    • doğum gününü kutladığımı nerden biliyorsun pardonda ön yargıyla bakıyorsun? doğum günü de yabancılardan gelme tabi siz kultadığınız için bu sorum sizin zorunuza gitmiş belli ki... siz hiç çevrenizin farkında değilsiniz sanırım avm'lerde çeşitli mekanlarda kutlamalara bakın 25 aralık mı 31 aralık mı ben de siz cahilsiniz..

• noel baba kiliginda cocuk sevindirsen "kizlar" soruyor sitesinde noele lanet etmekten daha insani birsey yapmis olursun.
      ayrica gayet iyi anladin ne dedigimi kivirmadan pls. batidan rahatsizsan ne sana ne insanliga ne de herhangi birseye hic bir zarari olmayan noelden sikayetci olup elinde batinin icadi android telfnla batiya lanet etmek anca kafasi iki gram basmayan yobazlarin yapacagi seydir.
      ha eger soruyu " noel icin cam agaci kesilmesine nasil bakiyorsunuz " diye sorsaydin iki gram mantik olurdu soruda en azindan, dokayisiyla burada bilgilendiren degil bilgililendirilen konumdasin zira noel ile yilbasini ayirt edemeyip yil basi eglencesini noel eglencesi sanan sen noelin 25 aralikta yilbasinin 31 aralikta oldugunu türkiyede noelin degil yilbasinin kutlandigini ve yilbasinin hristiyanlikta hic bir kutsalliginin olmadigini söyleyen biziz. hadi cahilsin de üstüne sizofrenik egilimlet göstermen daha da komik jcsfghffg.

• sanırım konuşmalarınız itici ve haddinizi aşıyorsunuz burada ben size hakaret etmedim siz kim oluyorsunuz bana hakaret etme lutfunde bulunuyorsunuz? burada adam ki soru sorduk kadın gibi efendi gibi soruma cevap verirsiniz zorunuza gidiyorsada okumazsanız cevaplamazsınız demekki burada herkes rahat ki dinine düşkün üstüne alınan yok nedense sizin burada zorunuza gitti cevaplamak niyetinde bulundunuz üstelik insanlık dışına çıkarak. ayıp gerçekten
      ayrıcı bizim dinimizden şikayetciysen o zaman neden zoruna gitti bu sorum açıklarmısın demekki içim bir gram olsun müslüman kalmamış ! toplum gelişimi teknoloji bir hayli değiştirmiş :).! noel ağacı sorusuna gelince de o soruyu sorsaydım seninle aynı kefende olurdum Elhamdürüllah ayrıyız seni noel babanla ve hristiyan arkadaşlarınla başbaşa bırakıyorum :) yaşlanınca beni anlarsın bir ayağın çukurda olduğunda ölüm yaklaşınca bir şans daha isteyeceksin o zaman da iş işten geçmiş olacak hanfendi hadi eyvallah :)..

Erkekler Ne Diyor 6

• Noel farklı yılbaşı farklı. Yanlış biliyosam düzeltin. Noel christmas diye de geçer. 24 Aralıkta kutlanır ve dini bir bayramdır. Yılbaşı ise yeni yıla girişi kutladığımız bir etkinliktir. Din, dil, ırk, devlet fark etmeden kutlanır. Yobazlığın lüzumu yok.

0|1
    0|0
    • pardonda burada yobazlık bir durum yok kardeş.
      fikrine saygı duyuyorum ancak yanlış düşünceler içerisindesiniz.
      yeni yıla gösterdiğiniz ilgi alaka gösterişi keşke dini günlerde özen ile gösterseydiniz inan toplum gayet güzel olurdu..

• İsteyen istediği seviyede ilgiyi istediği şeye gösterir. Sen dini günlere bayramlara üst düzey özen göster. Ben yılbaşına göstermeye devam edicem. Herkes müslüman değil. Herkesin dini yaşayış biçimi farklı.

• peki ne diyelim kardesım Allah ıslah etsin.

• Ezan sesiyle uyanmak derken? Kim uyanıyor :D türkiye müslüman ülke falan değil. %70 oruç tutup %5 i namaz kılan bir ülkeden müslümanlık mi bekliyorsun

0|1
    0|0
  • Huzur İslamda.

0|1
    0|0
  • noel yeni bir yıla giriştir güzeldir eğlencelidir

0|0
    0|1
  • noel mi? kim kutluyor noel?
    kimin ağzından noel lafı çıktı ki

0|0
    0|0
    • demekki dikkat etmemişsiniz gittiniğiniz avmlerde toplumsal mekanlar yılbaşı ağaşçları süslemeler, noel baba kostümleri , şenlikler gibi düzenlemeler dikkatinizi çekmedimi?

• Adamın kaygısına bak mk

0|0
    0|1
Yükleniyor...