Sesli soru - Biz kimin insanıydık?

Dinlemek İçin Buraya Tıklayınız.

Sesimi anlamayan olursa diye metin olarak yazmak istedim.

"İnsanlar diyorum insanlar.
Bizi yakıp geçen, yıkıp geçen, vurup geçen, gelip geçen insanlar.
Neresine koydunuz hayatınızın tüm o insanları.
Ya da koyabildiniz mi bir yerlere, sığdırabildiniz mi tüm o hayatları?
Saklandınız mı insanlardan, yoksa körebe mi oynuyordunuz hayatınızın her evresinde..
Peki biz kimin insanıydık?
Kim bizi sığdıramamıştı yüreğine, hayatına?
Kimdik biz?
Kimin insanıydık?
Kimin inancıydık?" #SinirliBiber

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• soruları böyle şiir okur gibi sormaya devam etmelisin :D

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Değerli #SinirliBiber ,
    Özgün olduğunuz kadar da etkileyici bir sese sahipsiniz. Tıpkı sizden beklenildiği üzere. Biraz Müşfik Kenter havası sezdim.
    Aslında size kendi sesimden yanıt vermek isterdim ama gerçek Doctor Graham'ın dediği gibi "Başka bir gün"

İnsanlar hayatımızın her evresinde varlar. İlkokul öğretmenimi hatırlıyorum. Onu tanıdığım ilk günün üzerinden 30 yıl geçmiş ama sanki daha dün gibi. Onun gibi niceleri var. Gördüğüm, görüştüğüm, değer verdiğim, sevdiğim. Her türlü insan vardı. Kimisi bir ilkbahar güneşi gibi geçiciydi. Çıktı gitti hayatımdan. Sadece bıraktığı iz ve bana şekil veren dokunuşları kaldı geride. Kimisi de hala hayatımda. Hala izler bırakmaya devam ediyor.
    Çocukken sahip olduğum her şeyi çok severdim. Paraların seri numaralarını yazardım not defterime. Elime geçmiş olan paraları hatırlamak adına. İnsanlardan bana bir anı, onları unutmamamı sağlayan bir nesne ve ruhumda onlardan izler. Hepsi değerliydi. Hatta nefret ettiklerim bile. Ama hayat akıyor, zaman geçiyor ve ben hepsini birer birer kaybediyorum. Kimisi gemilerine binip gidiyorlar, kimisi sislerin arasında kayboluyor. Geride kalan bir adam ve içerisinde barındırdıkları.
    Kimin insanıyım, kimler neye sahip bilmiyorum. Her seferinde öğrendim sanıyorum ama hep bir ders çıkıyor karşıma. Karmaşık duygular sanki sonbaharın dökülen yapraklarının sokakta uçup gitmesi gibi yalpalanıyor içimde.
    Sorulardan hoşlanmıyorum artık. Yanıtları olmayan bu sorular beni huzursuz ediyorlar. Sorulara yanıt aramak istemiyorum. Sahip olduklarımın tadını çıkartmak istiyorum. Çünkü her şey aslında birer emanet. Benden alınana kadar tadını çıkartmak istiyorum. Tıpkı oynamaya doyamadığım oyuncaklarım gibi.

2|2
    0|0
    • Çok güzel yazmışsın. Birikmiyor para gibi insanlar. Biriktireyim diye uğraşsan ya onlar kendilerini ya da bizler onları harcıyoruz. Teşekkürler okumaya eğer güzel yorumun için.

• EİC seçiminiz için teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 5

• İnsanlar azizim; seni sen, beni ben yapan, gelip geçen , elimi tutan , gözüme bakan, saçlarımı koklayan, yüreğime dokunan, merhaba diyen...
    İnsanlar azizim ; kıran, döken, hoşçakal diyen demeyen, ardına bakmadan giden...
    Binbir duygu yaşatan insanlar, kimisini dost bilirsin kimisini düşman bilirsin.
    Hayatıma girenleri birbir çıkardım, kimini isteyerek kimini mecburi, kimi kendi isteğiyle gitti. Gidene güle güle gelene merhaba demeyi öğrendim.
    Sevmeyi öğrendim kendimi, benden değerli kimsenin olmadığını öğrendim, mutluluğun bende olduğunu öğrendim onlar sayesinde azizim.
    İnsanlar, hem o kelimenin içinde hemde dışında olmak gerekli her daim sanırım.

0|2
    0|0
  • Hayatımızın merkezine koyduğumuzdan böyle yıkılıyoruz, kırılıyoruz.
    Aslında herkesi hak ettiği yere koymak lazım
    Gönül ferman dinlemiyor işte

0|1
    0|0
  • o insanları hayatımdan attım ve geriye kimsenin kalmadığını görünce tek başıma kendi küçük ama dev dünyamda mutlu olmayı başardım :D

0|1
    0|0
  • Ben susayım göz yaşlarım konuşsun

0|1
    0|0
  • Sesin çok iyi geldi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• boşuna uğraşmısınız
    bende bulaşmamış olmanın verdiği tuhaf bir mutluluk oluştu be

0|1