Kardesime bunu yaparak iyimi yapiyorm kötü mü?

Kardeesm parttime job yapiyor ve 52 € + anne babadan 70€ aliyor ben ise annem babamdan 80€ + parttime job dan 450€ aliyorm.

Ayligimi hep kardesleme harcadm kendime harcamadm hic. Parada hemen bitiyor. Babamda bana kiziyor böyle yaparsan cocuk parala bas gelmesini bilmez falan filan diye..

Bende gecen ay verdigim parayi kendisinden az az aliyorm bu ay ve gelecek ay. Bide hala benden para istiyor sürekli. Üstelik vermezsem söyleniyor ne bicim ablasn falan diye..

Zoruma gidiyor ama o bir erkek 17 yasinda ögrenmesi lazim para harcamasini.

Sizce dogrumu yapiyorm vermemekle?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• job ne demek

0|0
    0|0
    • Is oluyor ingilizce

• şimdi anladım önce çocuğa paranın hepsini verip bir standart oluşturmuşsun o standardın altına düşünce serzenişte bulunur bu normal ama parayı geri istemekten se bundan sonra verme neden vermediğin ide izah et sadece anlatarak olmaz tabi tecrübede etmeli nelere harcadığını tespit edip önceliği ve gerekliliği olup olmadığını öğret önceliklerinin eğitim ve ihtiyaç gibi sıralamalısın sinemaya ve ya tiyatroya gitmeyebilir ama hatta kıyafet ama kitap sosyal aktivasyon için gelişim sağlık için öncelik tanımasını sağla diyebilirsinki sinema tiyatro sosyallik depilmi bunu telafi edebilirsin ama bir toplantı faaliyret bunlar an ile ilgiliyani telafisi mümkün olmayan aktiviteleri kaçırmasın gibi birazda uzun oldu sevgiler

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle doğru yapıyorsun. Keşke ona en başından beri vermeseydin. O zaman sana bu kadar kızmazdı. Ona direk rest çek sana para vermiycem istiyorsan git babama sor de. Babanla da anlaş onunla konuşşsun, paranın değerini bilmesi gerektiğini artık yaşınn geldiğini falan söylsin.

0|0
    0|0
    • Cok kez konustuk onunla babam ayri ben ayri konustuk ama anlamiyor hic umursamiyor hep daha fazlasini istiyor

• Yapiyorm 2 3 haftadir babamda ayni sekilde ama söylenipduruyor ne bicim ablasin falan diyor buda zoruma gidiyor paraya böyle düskün olmasini anlayamiyorm nerede hata yaptiysak

• Takma sen onu yanlış yapan o

Erkekler Ne Diyor 3

• kardeşin çok az alıyor ama ver biraz da olsa

0|0
    1|0
  • kötü yapıyorsun tabiki.. harcadığı para ihtiyacları kadar olmalı istekleri doğrultusunda harcama yapıyorsa sigara içki gibi alışkanlıklar kazanıp dahada ileriye gidebilir uyuşturucu gibi

0|0
    0|0
    • Aslinda ona verilen para fazöa bile cünki elbise giyim ve okulu yine babam ödüyor o harcligida gezmesi icin veriliyor veya extra ihtiyac icin o para bile fazla iken benim paramida o harciyor

• Baban bilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Anlat ona bunun için vermediğini daha da tepki gösterirse bırak gitsin ya da yalan söyle borç felan ödüyorum de hiç de yanlış yapmıyor sun

0|0
    0|0
    • Söyledm anlatm vallah geri vercem falan diyor ama o gün gelincede vermiyor diyor sunu yapcam sura gitcez arkadaslarla falan baska zaman veririm gibi cümleler cikiyor geri arkadaslarina cok düskün onlarada para yedirir ama ailesine gelince anlamaz

• Tabiki dogru yapiyosun 17yasinda ogrensin bazi seyleri

0|0
    0|0
Yükleniyor...