Site de paylaştığınız fotoğrafınız başka sitelerde usulsüz bir şekilde paylaşılsa tepkiniz ne olur?

Bazı arkadaşlarımız kendi fotoğraflarını #nasılım başlığı altında paylaşıyor. Size ait fotoğrafınız başka bir sitede gözünüze çarptı örneğin siz miş gibi paylaşım yapan bir fake profil. ya da başka amaçlarla fotoğrafınızın kullanıldığını gördünüz. Ne yaparsınız?

0|0
8|15

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• bana ait olan hiçbir sosyal medya hesabımda tek kare fotoğrafım yok zaten sadece burayı ve twitter ı kullanıyorum ama arkadaşlarım ile birlikte olduğum bazı fotoğraflar internette mevcut onlardan herhangi biri benim iznim dışında farklı şekilde kullanılırsa önce uyarırım baktım devam ediyor yasal yollara başvururum

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Benim fotoğrafımı paylaşsa paylaşsa Türkiye Avcılar ve Atıcılar derneği paylaşır. :):

1|0
    0|0
  • Daha önce bu yüzden karakola gittiğim oldu.

1|1
    0|0
  • Sıkıntı yok yapacak bir şey de yok.

Suç olarak sayılmıyor dava açsak boşa.

1|0
    0|1
    • Bilişim suçu

• @Pireneler bende suç olarak sayılmıyor diye biliyorum. yeni düzenleme fotoğrafını sosyal medyada paylaştığın için bütün şartları kabul etmiş olarak görüyor ve ceza vermeyi engelliyor. sadece mahkeme yoluyla görüntünün yayılması engelleniyor

• Ben polislerin yalancısıyım

• Öyle fotolar atmıyorum atan iticiler düşünsün.

1|0
    0|0
  • Siteye şikayet edierim... Telif hakları kanununda yer aldıgı üzere burada yayınlanan herşey bu sitenin malı sayılır...

1|0
    0|0
  • savcılığa

1|0
    0|0
  • Bunu ben'de çok düşünmüşümdür

1|0
    0|0
  • Şikayette bulunurdum.

1|0
    0|0
  • öyle adi insanlarda var haklısın

1|0
    0|0
  • Bir bilişimci olarak 😅 envay çeşit işkence yöntemlerim mevcut ama böyle bir olayda üşenirim valla

1|0
    0|0
  • küfür falan işte

1|0
    0|0
  • paylaşmadığım için sikinti yok

1|0
    0|0
  • karizma fotolarım var ancak kız ayarlarlar :P :D :D

1|0
    0|0
  • motha fack pic

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Sosyal medyaya fotoğraflarımı koymuyorum. Çünkü başıma böyle birşey gelse boşu boşuna canım sıkılır ne uğraşacağım.

1|0
    0|0
  • Siteye sikayet edilir kaldirilir o yuzden cok foto paylasmayin tehlikeli olabilir

1|0
    0|0
  • Hakim savcı amca...

1|0
    0|0
  • fotolarım calındıhesaptan. çok kötü ya

1|0
    0|0
  • Boğarım 😈

1|0
    0|0
  • Şikayet eder parami cebime koyar yoluma bakarım 😊