Turkler neden bu kadar samimi?

Veya soruyu yabancilar neden bu kadar soguk, seklinde de sorabilirim. merak ettigim sey bu kultur farkinin nedeni. yolda yuruyorum karsidan gelen adam suratimin icine icine bakiyor sanki bir sey konusacak gibi. ulan tanimiyorum etmiyorum, dayinin oglu muyum senin. bak onune yuru iste. yabancilarda tam tersi. yerde geberip kalsan kimsenin umrunda olmayacaksin. adamlar kendi isine bakiyor. bu davranislarin farkinin temeli nedir dersiniz?

0|0
9|23

En İyi Erkek Görüşü

• Yurtdisinda "ben" eksenli bir yasam tarzi oldugu icin soguk gozukuyorlar. Kendi istekleri herseyden onemlidir yabancilarin, dolayisiyla yaslandiklarinda amele gibi ortada kaliyorlar, cunku cocuklarini da ayni mantaliteyle yetistiriyorlar.

Turkiye'de aile kavrami cok onemli oldugu icin samimiyet var, Turkiye'ye giden yabanci arkadaslarim cok sasiriyorlar bizim kulturumuze, cok hoslarina gidiyor.

Sizin detayda anlattiginiz bakma olayi samimiyetten degil, hanzoluktan kaynaklaniyor. Cinsel bir aclik oldugu icin ulkemizde, yoldan gecen insanlarin orasina burasina bakma, alttan yukari bir suzme gelenek haline gelmis. Allah sonumuzu hayretsin.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence yabancılar daha samimi. Türkler elin yabancısına aşırı hürmet gösterirken kendi ülkesinin insanını kazıklamanın peşindedir. Yaz tatillerinde görüyoruz Rus turistler bedavaya tatil yaparken turizmciler bizi kazıklamanın peşindeler. Geçenlerde yabancı bir turist kafilesi kayboldu da 300 kişilik ekip seferber oldu. Bizimkilerden kaybolan olunca 20 kişiyle arama yaparlar.
    Kimse kusura bakmasın ama ben bizim insanımızı samimi değil de fazla yabancı hayranı buluyorum

0|1
    0|0
    • kendi insanını kötülen biri olmz olsun

• kes be yalaka

• @melahatkancı Yalaka sensin l*n ne halt olduğun belli şimdi yorumumun altından defol hadi naş naş.

Erkekler Ne Diyor 22

• Sen sıcak kanlı yabancı görmemişsin
    italyanlar sulu sulu öpüyorlar
    bide ingilizlerden gördüm onu ben

0|0
    1|0
  • Kültür ve kültürü etkileyen coğrafya meselesi. Mesela Tr'nin güney kesimlerindeki insanlar daha konuşkan, sıcakkanlı iken karadeniz bölgesinin insanları daha soğuk ve sinirli olurlar.

Özellikle sinirli olmalarının sebebi, karadeniz bölgesinin çok az güneş almasından dolayı ve başka coğrafik sebeplerden ötürü olduğunu tahmin ediyorum.

0|0
    0|0
  • Biraz sapkınlık derecesi fazla bizim insanların hep kıza bakarlar bende beğenmiyorum bu huylarını ne yapacaksın başkasından sanane ki bakıyorsun

0|0
    0|0
  • akdeniz iklimi

0|0
    0|0
  • Gelenek görenek.

0|0
    0|0
  • Adamlar çocuğuna bile bakmıyor sana mi bakacaklar
    Türk milleti misafirperverdir.
    Yardımlaşmayı severiz sohbet etmeyi severiz karşıdan gelen belki tanıdıktır selam verme den geçmemek için yüzüne bakarız

0|0
    0|0
  • Türk insanında bir samimiyet var evet

0|0
    0|0
  • Türklerin kıymetini bilin işte ben bile yardımsever sıcakkanlı davranıyorum karşımda ki kişi bunu fırsat bilip beni kullanıyo enayi durumuna sokuyo

0|0
    0|0
  • Aslında korkuyorlar bence. Çünkü bir çok yabancı arkadaşım var ve konuşup tanıştıktan sonra gayet samimi olduklarını gözlemledim.

0|0
    0|0
  • Umursamaz bir toplum olsaydık bu sorduğun soruya belkide bir kişi görüş paylaşmayacaktı daha mı iyi olurdu :)
    http://i.hizliresim.com/R9RAY1.jpg

0|0
    0|0
  • kültür meselesi bizde misafir tanrı tarafından gönderildiğine inanılır ve inanışa göre hareket edilir kanımız sıcaktır kapımıza geleni geri çevirmeyiz

0|0
    0|0
  • Abazalık seviyesi 😂 yabancılar da bu kadar yokluk yok

0|0
    0|0
  • tamamen kültürel ;)
    hem okadarda samimi sayılmayız eski mo ların kültürel yakınlaşmalarını samimiyetlerini bilsen böyle düşünmezdin?

0|0
    0|0
  • Milletine göre değişiyo arjantine gidersen samimiyeti görürsün.

0|0
    0|0
  • Biraz abartmışın ama doğru diyosun. Ben sırf bunun için Yurtdışında kalmak istemiyorum. Ama bence inançlarla alakası olabilir. Türkiye Müslüman ülkesi.

0|0
    0|0
  • ne olmuş yani herkesı kendımız gıbı sanıp sıcakkanlıyssak

0|0
    0|0
  • samjmi olsak suç olmasak suç 😅

0|0
    0|0
  • ülkelerde gelişen farklı sosyal normlar..

0|0
    0|0
  • Barbar turkler

0|0
    0|0
  • Bana pek samimi gelmiyorlar açıkçası

0|0
    0|0
  • Sen nasıl bişey istiyosun 😂

0|0
    0|0
  • Samimiyetten veya dayisinin oglu oldugundan degil, uckurunun dikine yurudukleri icin yuzune yuzune bakip ic cekiyor pek sicak yurdum insani.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Yabancılar daha sıcak geliyor bana. En azından yalan olmadığından eminsin.
    Otele gidiyorsun animasyon gösterileri oluyor türkler ellerini bağlayıp somurtup oturuyorlar, her teklife burun kırıp soğuk soğuk cevap veriyorlar. Yabancılarsa tam zıttı eğlenmeyi biliyor...

0|1
    0|0
  • Hayir kim olursa olsun hep ayni bir sey yok

0|0
    0|0
  • bacım bazıları sırf ibnelikten bakıyor. samimiyetin de bir seviyesi var.

0|0
    0|0
  • Evet yabancılar çok tuhaf

0|0
    0|1
  • Bence tam tersi olmasim türkle çok soğuk insanlar gercekte banane derler yaniliyorsun

0|1
    0|0
  • o eskidendi ya ne samimiyeti artık dışarıda yat öl bakanın olmaz..

0|0
    0|0
  • Çok sıcak kanlıyız

0|0
    0|0
  • ah ah neden başka ülkede doğmadım

0|0
    0|0
Yükleniyor...