En nefret ettiğiniz Türkçe katli nedir?

Görüyorum hep, sitede bazı şahıslar Türkçe'yi oldukça düzgün kullanırken bazıları dilimizi katlediyor.
Siz dikkat ediyor musunuz yazım şeklinize?
Ve en sevmediğiniz "kısaltma" nedir?

• "Slm"
    19% (23)18% (16)19% (39)Oy Ver
  • "Nbr"
    7% (8)5% (4)6% (12)Oy Ver
  • "Nslsn"
    3% (4)8% (7)5% (11)Oy Ver
  • "Sni sviyrm. s. s."
    53% (62)37% (32)46% (94)Oy Ver
  • "Başka bir fikrim var;"
    18% (21)32% (28)24% (49)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
%45 , "Sni sviyrm. s. s. s" denmesine sinir oluyormuş, demek ki bütün site sapız "arkdşlr."

0|0
35|62

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Kısaltılmış trip cümleleri. :(

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 61

• "Slm", "meşkul", "deyil", "herkez", -de -da -ki gibi eklerin ayrı yazılması gerekirken birleşik yazılması, Türkçesi olan bir sözcüğün İngilizcesini kullanmak ve tüm kısaltmalar.
    Sözcükleri nasıl yanlış yazabiliyorlar anlayamıyorum. Nerdeyse bütün yazım programları, cep telefonları ve internet tarayıcıları yanlış yazınca uyarıyor zaten.
    Güzel bir dilimiz var. okuması, yazması ve konuşması hem kolay hem keyifli. Neden çirkinleştiriyoruz ki? Dilimize sahip çıkmak, kültürümüze ve uygarlığımıza sahip çıkmaktır.

1|0
    0|0
  • "ben de" yerine "bende"
    "ait" yerine "ayit"
    "herkes" yerine "herkez"
    "yapıyor musun" yerine "yapıyormusun" veya benzer diğer fiiller.
    "ki" ekinin ayrı yazılmaması
    konum belirten cümlelerde "de" ekini birleşik yazacağı yerde bağlaç gibi ayrı yazmak. örnek: "gittiğim yer de" :)
    daha bir ton yanlış var aklıma bunlar geldi.

1|0
    0|0
  • Herkez deyil

1|0
    0|0
  • herkez

1|1
    0|0
  • Bu soruyu soran şahsın niki ise ironinin mna koyan cinstendir evet. Biz halk arasında sen hayırdır deriz böyle tiplere

2|0
    0|0
  • Başka bir fikrim var ; falan yerine felan yazan embessiller. Bu soruyu soranın da nicki ayrı bir olay.

2|0
    1|0
  • Bunlar ergenlerin yazı şekli. Hiç takılmıyorum. Ben daha çok herkez yazanlara ve bağlaçları ayırmayı bilmeyenlere takılıyorum.

1|0
    0|0
  • selam nbr nslsn 😒😏

1|0
    0|0
  • "felan" kelimesi.

2|0
    0|0
  • Türkçe'mizi düzgün kullanmayan herkesten nefret ediyorum. Hatta Türk geçen her şeyi korur kollarım. Türk olan ne varsa benle olmalıdır. Bu düşünceme karşı gelenlere bende karşıyım. Türk olmayan her şeye karşıyım. :) Faşist mi dersin ırkçı mı bilemem.

2|0
    0|0
  • Kullanıcı adı ayfonuolmayangörl den çok manidar bir soru cidden 😂 hemde ironik😂
    Bu arada D dedim.

1|0
    0|0
  • Hayla
    Eylence
    Yhaa
    ... Ve tum kisaltmalar.

2|0
    0|0
  • Uff snn be slk. s 😄

1|0
    0|0
  • Sni sviyrm. s. s. bildiğin küfür demek.

1|0
    0|0
  • Kisaltmayla degil kelimelerle katil olunur sonucta burada bivakit kazanma capasi var sozlu konusmalarda ok action oldu vs gibi kelimelerle katil oku ur

1|0
    0|0
  • Kısaltmaları sevmiyorum sadece pek. Diğer şeylerde de eğer arkadaşımsa uyarımı yapıyorum. Bu sitenin çoğunu tanımadığım için öyle bir şey yapmadan görmezden geliyorum genelde. Sea yazan bir nesilden çok da bir şey beklememek lazım :]

1|0
    0|0
  • Türkçe olmayan sözlerin kullanışı... Anlam kaymaları, daralmalar. Bunlar kişilerden kaynaklanmayıp, Türkçenin hali hazırda küçülüp bozulmasından kaynaklananlar...

1|0
    0|0
  • hayatıda kolaylaştıran kelimeler, merhaba nasılsın, yazana kadar merhaba nslsn yazmak hayat kurtarıyor. ^-^ bana türkçe katli falan gelmiyor.

1|0
    0|0
  • selam ve nbr diye yazanlara çok gıcık oluyorum.

1|0
    0|0
  • D şıkkı

1|0
    0|0
  • kısaltmaların hepsi

1|0
    0|0
  • DGKO

3|0
    0|0
  • "msglsn glba." gibi cins cins insanı çıldırtan kelimeler.. boğazlayıp "hmm msgl dglmssn dmkki" dedirtene kadar sıkasım geliyo.. :D

1|0
    0|0
  • Birşey yerine bişey, Tamam yerine tamam ya da ok, Evet yerine eet ya da hee :D :D Daha çok var sayım mı

1|0
    0|0
  • Ahaha bende sevmıyorum kısaltmaları

1|0
    0|0
  • hepsi :D nslsn çok sinir bozucu geldi onu işaretledim.

1|0
    0|0
  • nslsn ttlm sni ozldm yha :) bu ne :D lisede ilk telefon alındığında kuzenim böle yazmış gülme krizine girdim

1|0
    0|0
  • '' slk şy. s '' lanetler girsin.

1|0
    0|0
  • Kib
    aeo
    Grşz
    tamam
    :)

1|0
    0|0
  • herkez yazan çok kişi var

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    31

Kızlar Ne Diyor 34

• Bunların hepsinden nefret ediyorum. Türkçeyi doğru düzgün kullanmayı beceremeyenlerden de nefret ediyorum.

2|1
    1|0
  • Sene 2015 olmuş hala herkes yerine herkez yazan var birde direkt kelimesini direk yazanlara ayar oluyorum. 😀 Direk nedir yahu elektirik direği mi? 😀

1|0
    0|0
  • özel isimlere gelen yapım eklerinden sonraki cekim eki kesme isaretiyle ayrılmaz. Türkçe'yi değil Türkçeyi. ben büyük kücük harfe dikkat etmiyorum, hızlı yazdıgım icin ş ç ğ cok nadir kullanırım ama de/da'ya ki'ye cok dikkat ederim.

1|0
    0|0
  • Herkez. Bu kadar nefret ettiğim başka bir şey yok.

2|0
    0|0
  • D ne ya bari onu adam gibi yaz.

1|0
    0|0
  • uff snne be slq sozu :D

1|0
    0|0
  • Seni cok seviyorum yerine "Sçs" yazanlar ayrica. Seni cok beyendim. Bebeyim yha. Tarzında konuşanlar ve üstüne. g-v harfi yerine q - w kullananlar nefret etmesemde düzeltesim geliyor ☺

1|0
    0|0
  • Aeo

bu kısaltmaya sinir oluyorum

1|0
    0|0
  • Elimden geldiğince dikkat ederim. Bazen sorularda soru eki ayrılmamış oluyor. Ona çok gıcık oluyorum. Sırf bu yüzden yorum yazmadığım sorular oluyor. 😂

1|0
    0|0
  • Hepsinden nefret ediyorum

1|0
    0|0
  • hepsi oldukça iğrenç :(

1|0
    0|0
  • Nbr nslsn 😑

1|0
    0|0
  • Yanlız ve yalnış. De da nın ayrı yazılması gerekirken bitişik, bitişik yazılması gerekirken ayrı yazılması. Bir de mk kısaltmasından nefret ediyorum.

1|0
    0|0
  • Yanlız, herkez gibi yazım yanlışları beni çok rahatsız etmekte.

1|0
    0|0
  • hepsi

1|0
    0|0
  • A. e. o bu tabiki hiç demese daha iyi

1|0
    0|0
  • "Türkçeyi" diye yazılır. Özel isimlere gelen yapım eklerinden sonraki çekim ekleri ayrılmaz.

1|0
    0|0
  • Nbr..

1|0
    0|0
  • Hepsi ya valla 😒
    Şu sesli harfleri nerenize sokuyosunuz mk ya.

1|0
    0|0
  • uff snane be slk

1|0
    0|0
  • seni seviyorumu katlettiniz ulenn..

1|0
    0|0
  • sevmeye üşeniyoruz yazmaya üşenmeyelim harcamayalım bu kadar:)

1|0
    0|0
  • d şıkkı

1|0
    0|0
  • herkez yazanlara ayar oluyorum açık ve net

1|0
    0|0
  • Uf snne be slk. s

1|0
    0|0
  • ya yerine ''yha '' :/