Kaynanamı sevmiyorum sesi bile sinirlerimi bozuyor. Ne yapmaliyim?

Merhaba ben 2 yillik evliyim. Evlenip başka memlekete gelin geldim. Esimi cok seviyorum. Evlenmek icin gözüm birsey görmedi.2011yilinda Ev almislar ve kredisi var ayri eve cikma gibi bir durumum yok dedi esim. Aileme sordum babam dublex ev kal dedi ama annem ev usune ev olmaz dedi ama ben cok seviyordum ve tamam dedim. Tabi durum duzelince kendi evimize cikacaktik. Evlendik ilk aylar güzeldi gezdik tozduk. Zaten sonra olan oldu kaynanam surekli beni bir yere giderken goturmeye calisti , surekli yukarda benim evimde. Hasta agrili halimle sirf benim telefonumda navigasyon var diye gezmeye goturdu. Bunlara sesim cikmadi hergun kahvalti asagida yemek asagida ama benim kulturume gore degil yemekler ben egeliyim kaynanam mardinli. Kayinpederimin annesi geldi hasta ve elden ayaktan düsmüs yemek yemedigi icin. Babaannem wc de klozete tam oturmuyor diye surekli bagiriyor, yemek yeme zamani geldiginde zorla agzina tikiyor (aslinda babannemin istahi cok guzel ye demedigimiz zaman tabaktakileri silip süpürüyor ama ye yemegi dersek inatla yemiyor) babaannme her bagirdiginda sinir oldum. Kadinin hali olsa kaynanama muhtac olmayacak ama muhtac bir kere.1sene boyunca bu devam etti ve her babaanneme bagirdikca kinim büyüdü. Babaannem gidince de yavas yavas konusmamaya başladım. Beraber yemegi ayırdim önce kendi mutfagimda kocama istedigim gibi hazirlamaya başladim. Asagiya isim düsmedikce inmedim. şu an kaynanamin ayda 1yuzunu görüyorum kapıda karşilasmazsak. Misafir gelmeden asagiya inmiyorum. Kaynanm evde yokken ev sanki daha da güzellesiyor. Sesini duymak sinirlerimi daha da bozuyor. Gecen gun kaynanam annemi arayip anlatmis olanlari annem beni dinlemeden kocami aramis onunla konusmus sonra beni aradi tabi dolmus olarak bende sinir krizine girdim resmen hayatimda hic oyle olmadim evde o an kaynanam vardi ve yanima geldi korkmus ne oldu diye odamdayim acti direk kapiyi. Gitmesini soyledim cunku cok sinirliydim. esimde üzülüyor bu duruma Allahtan cok anlayisli ve beni cok seviyor. ne yapacagim yardim edin

Güncellemeler:
Esimle eve her gece mutlu giriyoruz. Ben direk yukari cikiyorum o annesine selam vermeye gidiyor ve bir anda sesleri kısılıyor sonra esim yukari gelince hayirdir ne diyor diyorum annesi ne dediyse bana aktariyor ve kaynanam yüzünden uzun bir konusma basliyor ve gecemiz berbat oluyor son zamanlarda. birde ben hamileyim. Cok istedik bu bebisi ama ne esim ne de ben tam anlamiyla sevinemedik bile

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Bu kadar buraya yazmışsın okumadım sana söylim. Anadoluda bir laf vardır, kızım için damadımı, oğlum için gelinimi severim. Sende kocan için kaynananı seveceksin. Onu yönetmeyeceksin olduğu gibi kabul edceeksin.

0|0
    0|0
    • O dediğin gibi olmuyor. Kaynanalar gelini yönetmeye çalıştıkları için sorun oluyor daha çok.

En İyi Kız Görüşü

• canım zor allah yardımcın olsun ama eşin için mecbur katlanıcak idare eciceksin ne derler ya bu deveyi güdersin ya da bu diyerdan gidersin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Evi ayırın, görüşmeyi seyrekleştirin kaynanayla.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...