İslam kuralları Türkiye'ye gelsin ister miydiniz?

İslam kuralları Türkiye'ye gelsin ister miydiniz? düşünceleri merak ettim

• Gelsin
    53% (9)59% (27)57% (36)Oy Ver
  • Gelmesin
    47% (8)41% (19)43% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• Ne aptalca bir soru ya. Kur'ana bakıp uygularsan yani 5 vakit namaz kılarsan, iyiliği düşünüp kötülükten uzak kalırsan, yetimi gözetirsen, komşu ve akraba unutmazsan İslam Türkiye'ye gelmiş olur. İlla aklınız El-Kaide, DAEŞ gibi örgütlere gidecek di mi? Toplum ahlak ve kurallarını çiğneyenlere ağır yaptırımları var diye hemen gözünüz korkuyor İslam'dan. Tabi çocuk tecavüzcüleri idam edilmeli, tabi toplumun düzenine karşı anarşizmi körükleyenler ve teröre bulaşanlara ağır yaptırımlar uygulanmalı. Devlet ne işe yarayacak o halde? İslam sen onu yaşadığında başlar ülkende...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• yeterince battık bu din yüzünden birde kuralları gelsinde artık kuma kız çocuklarını gömerler.

0|3
    1|2
    • "8- Ve sorulduğu zaman o diri diri toprağa gömülen kıza;

9- "Hangi suçtan ötürü gömüldü?" diye.."
      siz islamı nerden öğrendiniz acaba?

• Senin ne demek istediğine değil, yoruma ne yazdıysan ben onu anlar cevap veririm. Boş boş konuşma.

• @Kazanovaaa sen o düz mantıklı daha çok konuşursun kazanova böylede engeli yersin

Erkekler Ne Diyor 18

• Islamin butun kurallari yaklask 1400sene evvel butun Dunyaya geldi. Isteyen uyar isteyen uymaz. Illa uymak icin bir dayatma maruz kalmanin anlami yok.

1|2
    0|0
  • İslamın hangi kuralları var gelecek ben onu anlamadım? Şu olursa bu olur , bu olursa bu olur diye yasa mı var? Dinde zorlama olmadığı için kanunlaştırılamaz...

0|2
    0|0
  • mevcutları uygulasınlar kafi

0|4
    0|0
  • Gelirse çok kişinin canı yanar

0|0
    0|0
  • gelse türkiyede kadın diye birşey kalmaz hepsini keserler kii coğu p*rno yıldızı gibi geziyo hepsi değil bak coğu

0|1
    0|1
  • gelmesin tabi biz neden başkalarının inancına göre yargılanalım öyle bir şey varsa benim kurallarım gelsin benden olmayan herkesi temizlesinler

0|0
    0|0
  • Gelmesini isterdim. Kısasa kısas.

0|0
    0|1
  • Asıl olan olursa olur ;)

0|0
    0|0
  • İsterdim

0|1
    0|1
  • Şeriatın hakikatına bin canım da olsa feda etmeye razıyım. Bak cümleye kelimeye dikkat et hakikatına diyorum sahte şeriata değil

0|0
    0|1
  • gelsin isterdim 4. karı olarak da seni almak isterdim

0|1
    0|0
  • kuranda yazdığı şekliyle evet...

0|0
    0|1
  • dünyada uygulanan ülke yokki?

0|0
    0|0
  • gelsin tabi toplum yapısı çatlıyor düzelir belki

0|1
    0|3
  • kesinlikle

0|0
    0|1
  • Gelsin tabi bende kendime 3 4 tane eş istiyorum. Kız kardeşime bir hak düşerken bana 2 hak düşücek ohh mis baktım hatundan sıkıldım 3 boş ol derim gider.

0|0
    0|0
  • gelsin ama gerçekten uygulanması lazım

0|0
    0|0
  • İstemezdim, erkeği üstün tutan kuralları kabul edemem. Erkek neyse gözümde kadında o seviyede açık ve net herkes özgür birey.

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bende islamı yaşayan bir insanım ama recm cezası ve kadınlara verilmeyen değeri görünce pek içimden gelmiyor açıkcası

0|0
    0|0
    • Recm kadınlar için değildir. Evet İslam'da recm var fakat şartları da var. 4 kişi şahit olmuş olacak ve bu şahitler aynı anda görmüş olacak ve zina edenler çıplak olacak, bu da yetmiyor çıplak halde iş işleniyor olacak... İslamiyet tarihinde İslama uygun olarak toplam recmedilen vaka 1 belki 2 olabilir.

• Kararsızım.

0|0
    0|0
  • O gelemiyorsa bile, tecavüz suçuna, çocuk istismarına İDAM gelsin artık !

0|0
    0|1
  • hayır.

0|2
    1|0
  • Önce tecavüzcülere idam cezası gelsin

0|0
    0|0
  • bu gelsin diyen çağ dışı varlıklar o kurallar gelse bir gün yaşayamazlar bu ülkede..

0|2
    0|1
Yükleniyor...