Kendinden yeteri kadar yaşça büyük birine saygılımısın? Saygısız mı?

Konu ne olursa olsun , bir şey biliyor bir dinleyeyim mi dersin yoksa salla gitsin mi dersin?
o kişi bazı şeyleri hayatında görmüş -şahit olmuş -deneyimlemiş olabilir , buna rağmen kendi doğrun mu doğrudur? Yani bu durumda dikbaşlılık -kendı bildiğini okuma -saygısızlık öğeleri çıkıyor.

örnek : Benden yaşça buyuk mesela min 5-6 yas bırı bayan ya da erkek birsey dese bı konuda uyarsa ya da fikir verse onu dinlerim çünkü o olayın artı eksisini görüp yön verebılme yetisine sahiptir , yaşadığı deneyimi dinler kendim o konuda hatanın neresınden dönersem kar olarak bakarım bu durumda.

0|0
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• saygılıyımdır dinlerim ama kendi bildiğimi yaparım ne olursa olsun

1|0
    0|0
    • Bıldığımı okurumculuk yanı ☺️

• Bu çok klasık genclık atesı vaktı herkesde bu böyledır zaten , ama arada dınlemek ıyı oluyor denemelısın. Basına bırsey gelmedınden bıle anıden yırtabılırsın hiç bellı olmaz , hersn hersey için gecerlı olabılır dedığım durum 😉

• gençlik ateşi :) emin ol öyle bir durum yok belki tanısaydın 70 yaşında insan derdin kim bilir neyse dediklerini unutmıcam

En İyi Kız Görüşü

• Evet dinlerim ve fikrimi söylerim öyle muhabbet uzar gider 😁
    Çok sıkıcı olur bazen 😒

1|0
    0|0
    • Olsun bazen ogrenecegı ıyı bırsey var ıse faydası olur boş konusan degıl dedığım zaten tesekkurler cvb için 👍🏻👏🏼

• Aynen öyle, rica 😁

Erkekler Ne Diyor 17

• Kesinlikle dinlerim mantık süzgecimden geçirip kararımı ona göre veririm

1|0
    0|0
  • Herkesin gorusunu alir kendi bildigimi yaparim. Buyuklerime karsi saygida kusur etmedim, art niyet gormedigim sürece etmemde.

1|0
    0|0
    • Kendı bıldığını zaten herkes bı yasına kadar yapıyor sonra söz dınlemek daha saglıklı oluyor hepımız bu devrelerden gectık , arada kafaya gore olanı yapmadan bı dınlemek dusunmek bulaşmamak en doğrusu 😇🤓

• Evet beyefendi ☺️👍🏻😉 tesekkurler

• Ben teşekkür ederim hanımefendi:))

• Yaşının hakkını veriyorsa evet.

1|0
    0|0
  • Yaşanmışlıklar insanların rehberidir. Elbette karşılaştığım insanın yaşı benden büyük ise benden daha fazla tecrübe sahibi olabilir. Genellikle realist olur ve saygı duyarım.

1|0
    0|0
  • tol buyugun su kucugundur anlamışsındır

1|0
    0|0
  • Ben benden küçüğüde dinlerim benden büyüğüde, küçük diye birşey bilemez diyemem büyük diye herşeyi biliyor diyemem, dinlerim kendi süzgecimden yaşanmışlıklarımdan süzerim ona göre kararımı veriririm, birşeyleri bilmek yaşla tüketilen yıllarla değil yaşanmışlıklarla alakalıdır ne kadar çok gezersem okursam dinlersem izlersem yaparsam o kadar bilirim.

0|0
    0|0
    • Dedığım bıraz daha farklı bu degıl almak istedığım cevaplar 🤔 Herkes farklı algılamış 40 yasında bırının yasadığı bır tecrubenın 20 yasında bırının yasadığı tecrubeyı bır tutamam mesela ,20 yasındakı hayalı de anlatıyor olabılıtir ya da 16 sındakı. hayal urunude olabılır yanı

• Saygıyı hakeden biri ise saygı gösteririm. Yaşlı ve kafa gidiklerede öyle.

1|0
    0|0
  • kendimden Küçükleri dinlerim abla

0|0
    0|0
  • Saygiliyim

1|0
    0|0
  • saçma sapan şeyler yapıyosa niye saygı göstereyim

0|0
    1|0
    • Yapıyorsa degıl acıklamada oyle mı yazdım?

• Sokakta cevırıp ne dedıler ki? Kavga edıp bırıne saygısızlık var ıse herkes bırbırını uyarsbılır bu toplumlarla ılgılı bı davranış bılımı zaten lısede okumusdundur bu tarz seyleri 😉🙃

• Otobuste yanı?

• Saygı görmek istiyorsam Saygıda kusur etmem

1|0
    0|0
  • o an ki ruh halime göre değişir nasıl davranacağım

0|0
    0|0
  • insanlara 1. yaşından 2. makamından dolayı saygı duymam saygımı hakedecek benden küçükte olsa saygı duyarım

0|0
    0|0
    • Acıklamada anlattığım sry farklı

• Kac yasında olduğunu bılmıyorum ama demek ıstedığım bırazcık daha farklı yanı 18 yasında bırı ıle 40 yaşında aynı konu hakkında yorum yspıp akıl veren bırını ben 40 dınlerımm kulak arkası etmem bır bıldığı vardır 18 ıde dınlerım ama onun anlattığı bana bu konumda bırsey vermez ya da benım deneyımledığımm bır konuda 18 yasındakı bırının anlattığını sadece dınlerım yanı uygulama kısmı onun anlattığındakı olmaz

• Saygi duymkla bir konu hakkinda ki fikirlerini önemsemek cok farkli seyler

• Açıkcası önden saygıyı gösteririm yanlışı olursa fırçayı kayar söverim :D Öyle yaşı büyük diye yedikleri her boku hazmedecek değiliz.

0|0
    0|0
  • Cok haklisin senin yaptigin gibi yaparim bir bildigi vardir

0|0
    0|0
  • Benden küçük olsa bile dinlerim kesinlikle, bazen insanın kaçırdığı noktalar olabiliyor hayatında

0|0
    0|0
    • Ama sorduğumdaki farklı bırsey , 🙄 Herkes okuduğunu farklı algılamakta sanırım. Buyuğu ya da kucuğu dınlemek degıl , kucuk de akılcı sryler soyleyebılır yaşca ama 19 yasındakı insanla 39 yasındakı ınsanı bır tutmam , 19 yasındakı aynı konuyla ılgılı mesela cınsellık bana ne verebılır?

• Amerikayi 2. kez kesfetmeye gerek var mı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...