İnsanın memleketi soruldugunda aşağıdakilerden hangisidir?

bir kişinin annesi a şehrinde babası b şehrinde doğuya kendisi c şehrinde doğuya ve
(0-2 yas) c şehrinde
(2-6 yas) bikaç şehirde kısacık durulmaktadır suretiyle
(6-19yas) d şehrinde
(19-25 yas) e şehrinde geçerse kişinin memleketi hangisidir?
Not:Kişinin anne babasının doğduğu yerle hiçbir bağı gidip gormuslugu yoktur.

• a sehri-annenin doğduğu yer
    5% (1)21% (4)12% (5)Oy Ver
  • b sehri-babanin doğduğu yer
    81% (17)47% (9)65% (26)Oy Ver
  • c sehri (0-2yas)
    14% (3)16% (3)15% (6)Oy Ver
  • d sehri (6-19yas)
    0% (0)11% (2)5% (2)Oy Ver
  • e şehri (19-25yas)
    0% (0)5% (1)3% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Çoğu kişi baba toprağı demiş ama memleket demek kültürüyle harmanlandigin yerdir. Babamin doğduğu yerin bir nebze kültürünü almamış ve orayı sorduklarında bir gram bilgisi olmayan birinin orayı memleketi satması saçma geliyor. Dogdugu yerde de 2 yıl yaşayıp gittiği için oranın kültürünü alamaz. Bence burada memleket 6-19 yaşlarını geçirdiği yerdir çünkü kendini bildi bileli orada buyudugunden o şehrin kültürünü yaşam şekli yapar.

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• ataerkil topluma bak hepsi babanın doğduğu yer demiş memleket doğduğun yerdir eğer doğduğun yerle alakan yoksa hayatında en büyük öneme sahip yerdir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• baba nerelıyse evlat oralıdır.. yedıgı yasadıgı doğurulduğu yer degıl babanın memleketı, soy babadandır..

0|0
    0|0
  • Aslen sorduklarında babanın doğduğu yeri söyleyeceksin nerede yaşıyorsun dediklerinde ise nerede yaşıyorsan orası. O arada yaşadığın şehirler falan önemsiz...

0|0
    0|0
  • Babanın oldugu yer :D

0|0
    0|0
  • babanın toprağı

0|0
    0|0
  • Derde bak ya. üşenmeyip yazılmış :)

0|0
    0|0
  • b. babanın bildim la :D

0|0
    0|0
  • A ya da b den birini seç

0|0
    0|0
  • Cevabım F
    Kendini nereye ait hissettiği yer

0|0
    0|0
  • 0-18 İZMİR -KARŞIYAKA

0|0
    0|0
  • Doğduğun yer değil doyduğun yer memleketin sayilir derler :) ama aslen soruldugunda babanin memleketi dersin diger turlu kendini nerde hissediyirsan orda dersin :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• B babanin dogdugu yer

0|0
    0|0
  • Bunların hiçbiri değil. Kendi doğduğum yer memleketimdir.

0|0
    0|0
  • Anne ve baba nereliyse seni sonucta onlar harmanliyor.. Kendi gordukleri gibi.. Bu kadar derinlescekse mevzu zaten hepimiz dunyaliyiz :)

0|0
    0|0
  • Genelde babanın memleketi nereyse oradır :D

0|0
    0|0
  • E anne baba evlat hepsi İstanbul doğumlu ise ama dedenin doğduğu yer başka ise ne yapacağım :(

0|0
    0|0
  • Kendini nereye ait hissediyorsan orasıdır. Benim memleket artvin değil ama artvinliyim diyorum. Çünkü orayı çok seviyorum oraya ait hissediyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...