Kürt Erkeklerinin Ten rengi?

Kürt Erkeklerini herkes esmer, siyah gözlü olarak bilir , ama Orijinal saf kan kürt Sarışın , mavi ve yeşil gözlü olandır Kaşgarlı Mahmut bunu divani Lügatit Türk'te kaleme almıştır.

• Esmer
    77% (23)70% (21)73% (44)Oy Ver
  • Sarışın
    23% (7)20% (6)22% (13)Oy Ver
  • Kumral
    0% (0)10% (3)5% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• beyaz tenliyim ben de yaşlılar da çoğu mavi gözlü dediğin gibi

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• erkek dediğin ya bitter çikolata gibi olacak ya süt yalan ben bronz seviyorum

0|1
    0|0
  • Ne alaka karasida sarisida kumralida var amedde veya her şehirden

0|2
    0|0
  • Zaza ve kurt bence farklı. Ama bunu kabul etmeyen zaza bir arkadaşım var sarışın renkli gözlü dedeleri falan da öyleymiş ama kürt olduğunu idda ediyor... Bu kadar türkiyede yaşadıklarını benimseselerdi kürtmüş zazaymış ayrımı dahi olmazdı.

1|0
    0|0
  • saçma buldum bu tür paylaşımlarıda sevmiyorum. hepiimiz biriz. ve tüm tanıdığım kürt denilen arkadaşlar ki bana bu söylem yanlış geliyor. esmerler

0|0
    0|0
  • genelde zazalar sarışın renkli gözlü diye biliyorum ama benim bir arkadaşım vardı diyarbakırlı oniki kardeşlerdi hepsi ayrı teldendi sarışın renkli göz, esmer mavi göz, esmer siyah göz :)

0|0
    0|0
  • Sarışın pek gormedim hep esmer gördüm eşim siirtli oda esmer

0|0
    0|0
  • Benim ailemde kizili bile var :/ baya karisik

0|0
    0|0
  • Bunu bende duymuştum. Ki köyümüzde bir aile vardı hepsi sapsarı

0|0
    0|0
  • Sarışın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Hiç sarışın görmedim sarışınlık kuzey ülkelerine özgü bir şey sanırım, diğer yerlerde az bulunuyor, beyaz ten ve renkli göz kısmı değişebilir araplarda da çok var, dünya nüfusunun çoğu zaten kahvrengi göz ve koyu saç, genel olarak çoğu bölgede aynı oran var.

0|0
    0|0
  • Bende Kürdüm, Biz Kürdlerin her tür renge sahip olmasının sebepleri göç etmek zorunda kalmaları ve göç etmiş oldukları bölge halkı ile kız alıp kız vermeleriyle alakalı.

1|0
    0|0
  • Sarışın ve renkli gözlüler dünyayı sömürdüler yıllarca. Kafamda olumsuz imajları var.

0|0
    0|0
  • Sarışın mavi gözlüler genellikle Mardin tarafında kalmışlar

0|0
    0|0
  • Ben , esmer, buğday arası birşeyim

0|0
    0|0
  • Kürt erkeği diye ayrı erkek grubumu varmış. Hepiniz Türk erkegisiniz.

0|0
    2|0
  • oksimoron yapma sarışın diye kürtmü olur l*n :D

0|0
    3|1
    • Ben Kürdüm. Benim yedi ceddim sarışın. Esmer Kız almiyoruz.

• bende kürdüm ama nasıl bir kürdüm çözemedim. baba tarafı kürt sadece. beyaz tenliyim. saçlarım siyah.

0|2
    0|0
Yükleniyor...