Siz olsanız bulduğunuz defineyi müzeye teslim eder miydiniz?

Adam röpörtajda şeytana uymadık diyor. Sanki başkasının haram malını çalıyor. Bence resmen ahmaklık. Toprağın altınan çıkan define neden haram olsun ki? Nedene devletin olsun ki? Ben yiyemedim alın siz yeyin diyor. Allah akıl fikir versin.
http://www.hurriyet.com.tr/defineyi-60-lira-yevmiyle-calisan-isci-buldu-40024829

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

• Devletimiz bize verir zaten ihtiyacımız olanı dedi ben orda koptum

0|1
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Nevzat etrafa bak gelen var mı :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ederdim

0|1
    1|0
  • Bulduğum yerde bırakırım onun sorumluluğuyla uğraşamam.

0|1
    1|0
    • sorumluluğunda bir şey yok. Allah ın toprağından çıkma milattan önce kalma hazine..

• O kendime yetecek kadarını alır gerisini de ihtiyaç sahiplerine veririm.

• ok. :))

Erkekler Ne Diyor 9

• hakkimI verecekse evet

0|1
    0|0
  • aynen katılıyorum sana.. röportajın devamında devlet bize düşen payı verir zaten :D vermezse de :D :D önemli değil diip beklenti içinde olduğunu söylemiş. bunlar altını bir iki kişi buldu büyük ihtimalle :D birbirlerine güvenemeyip teslim etmek zorunda kaldılar ;)

0|1
    0|0
    • aynen bir de röportajı yapan bayan helal olsun sizin gibi insanlar kaldı mı gibi sözler söyledikçe sinir kat sayılarım 2 katına çıktı. Adam sanki başkasının kaybettiği düşürdüğü çanta dolusu parayı buldu da vicdan meselesi yapıp teslim etmiş gibi anlatıyor :D

• demek ki hatun bunlarda bir iki tane altın illaki kalmıştır :D düşüncesinde , acaba çarparmıyım bunlardan falan diyerekten hani :D

• kazı izinliyse devlet size bir meblağ ödüyor zaten eee kacaksa kusura bakmasın vermek zorunda suc cunku hıc bısey odemez devlet kazı kacaksa

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Yalan söylemeye gerek yok ben etmezdim ama adama helal olsun.

0|1
    0|0
    • Helal olan nedir? Eliyle bulduğu hazineyi enayice teslim etmek mi. d

• Heeee tabi ya, kapalı çarşıda kaçtane polis geziyor senin haberin var mı kaç kişi yakalandı öyle.

• Dostum adam gündüz gider anlaşır. Akşam da başka bir yerde teslim eder. O kadar da zor olmasa gerek :))

• müzeye oyle mı? ((: tabi ki de derhal kendıme bır muze yaptırır oraya yatırırdım

0|1
    0|0
  • Define haram deyilde devlete vermessen ve bu fark edilirse kötü olur

0|1
    0|0
  • :D Ne müzesi ya.

0|1
    0|0
  • O bulan adam arsa adamın değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...