Kıskançlık nedir?

burjuvakızı
Kıskançlık nedir? Doğru bir şey midir?

Kıskançlık nedir?

Yoksa bir hastalık mıdır?

Kıskançlık nedir?

Güven eksikliğinden doğan bir duygu mudur? Yoksa seven insan kıskanır mı?

Kıskançlık nedir?

Benim görüşüme göre kıskançlık bir hastalıktır. Çünkü bu eşinize, sevgilinize.. vb güvenmediğinizi başka bir kadının/erkeğin onu baştan çıkarıp sizden alacağı düşüncesinde olduğunuzu gösterir. Oysa sizi seven biri neden başkasına baksın ki? Bu da kimsenin sizi sevdiğinden emin olamamakla ilgili. Güven eksikliği duyan insanlar aşırı kıskanç olurlar. Buna bir örnek olarak bir televizyon programında denk geldiğim bir bölümde kadın eşine başka bir kadının bakmasının eşinin suçunun olduğunu ve onun taviz vermesiyle karşıdakinin bakacağını söylüyor. Yahu bir insan eşine karşı neden böyle bir güvensizlik besler ki? Yolda yürüken etrafımızdaki yüzlerce insana bakıyoruz. Bunda bu kadar abartılacak ne var?

Benden bu kadar...
KISKANÇLIK BİR HASTALIK!
GAYET NORMAL HERKES KISKANIR.
ÖLÇÜLÜ OLDUĞU SÜRECE SAKINCASI YOK.
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Kıskançlık nedir?