Hamilelikte bebek sağlığı için nelere dikkat etmeliyim? Sonunda Hamileyim.. :)

Merhaba arkadaşlar.. şu an 2 aylık hamileyim :) bebeğimin sağlığı için önerebileceğiniz birşeyler var mı? ve bende ne tür değişimler olacak bilgisi olan varsa lütfen.. :) Allah bütün isteyenlere nasip etsin

Güncellemeler:
hepinize çok teşekkür ederim Allah isteyen herkese versin inşallah :)
hepinize birer birer teşekkür ederim :) Ellerinize sağlık çok güzel bilgiler edindim..Allah hepinize sağlıklı hayırlı evlatlar versin :)) Amin! :)

0|0
16|13

En İyi Erkek Görüşü

 • Öncelikle Allah'ım onun geleceğinin çok güzel olmasını nasip eğlesin. Allah analı babalı büyütsün ufku açık olsun,

  Bebeğin sağlığına gelince,

  Sigara ve alkol kullanıyorsan kesinlikle bunlardan uzak durmalısın. Özellikle sigara karaciğerindeki oksijen oranını azalttığı için bebeğine az oksijen pompalanacaktır ve bu onun beyin gelişimine zarar verecektir. Alkol ise kullanma, vücudunda uyuşuklu yarattığı ve kana hızlı karıştığı için bebeğin içinde yaşadığı plesante suyuna karışarak onun gelişimine zarar verebilir ve prematüre doğmasına sebeb olabilirsin.

  Kesinlikle ayda bir doktora gitmeli bebeğine ultrasonda baktırmalı ve takibini sağlamalısın.

  Sende olucak değişikler ise bildiğim kadarıyla,

  Hamileliğinin ilk üç ayında çok fazla bir şey hissetmeyecek yavaş yavaş kilo almaya başlayacaksın, üç ay sonunda bebeğin cinsiyetini öğrenecek ve onun hareketlerini hissedecek ve ultrasonda kalp seslerini net bir şekilde duyabiliceksin, 5.ci ayın sonunda attığı tekmeleri hissetmeye başlayabilirsin 7 ve 8 . ci ayda ise bebeğinin böbrekleri gelişmeye başlayacaktır. Bu çok önemli bu dönemde vücuduna zarar verebilecek herşeyden kaçınmak gerekicek. 8.ci ayın sonu ve 9.cu ayın başı itibari ile göğüslerin irileşmeye başlayacak göğüs uçların daha belirgin olacaktır. ve ayak ağrılarını fazlasıyla hissetmeye başlıyacaksın ve aşermeye başlıyacaksın.

  Umarım sağlıklı ve mutlu bir hamilelik dönemi yaşarsın. Bildiğim kadarıyla paylaşmak istedim. Allah tamamına erdirsin :)

  3|0