Hamilelikte bebek sağlığı için nelere dikkat etmeliyim? Sonunda Hamileyim.. :)

Merhaba arkadaşlar.. şu an 2 aylık hamileyim :) bebeğimin sağlığı için önerebileceğiniz birşeyler var mı? ve bende ne tür değişimler olacak bilgisi olan varsa lütfen.. :) Allah bütün isteyenlere nasip etsin

Güncellemeler:
hepinize çok teşekkür ederim Allah isteyen herkese versin inşallah :)
hepinize birer birer teşekkür ederim :) Ellerinize sağlık çok güzel bilgiler edindim..Allah hepinize sağlıklı hayırlı evlatlar versin :)) Amin! :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Öncelikle Allah'ım onun geleceğinin çok güzel olmasını nasip eğlesin. Allah analı babalı büyütsün ufku açık olsun, Bebeğin sağlığına gelince, Sigara ve alkol kullanıyorsan kesinlikle bunlardan uzak durmalısın. Özellikle sigara karaciğerindeki oksijen oranını azalttığı için bebeğine az oksijen pompalanacaktır ve bu onun beyin gelişimine zarar verecektir. Alkol ise kullanma, vücudunda uyuşuklu yarattığı ve kana hızlı karıştığı için bebeğin içinde yaşadığı plesante suyuna karışarak onun gelişimine zarar verebilir ve prematüre doğmasına sebeb olabilirsin. Kesinlikle ayda bir doktora gitmeli bebeğine ultrasonda baktırmalı ve takibini sağlamalısın. Sende olucak değişikler ise bildiğim kadarıyla,Hamileliğinin ilk üç ayında çok fazla bir şey hissetmeyecek yavaş yavaş kilo almaya başlayacaksın, üç ay sonunda bebeğin cinsiyetini öğrenecek ve onun hareketlerini hissedecek ve ultrasonda kalp seslerini net bir şekilde duyabiliceksin, 5.ci ayın sonunda attığı tekmeleri hissetmeye başlayabilirsin 7 ve 8 . ci ayda ise bebeğinin böbrekleri gelişmeye başlayacaktır. Bu çok önemli bu dönemde vücuduna zarar verebilecek herşeyden kaçınmak gerekicek. 8.ci ayın sonu ve 9.cu ayın başı itibari ile göğüslerin irileşmeye başlayacak göğüs uçların daha belirgin olacaktır. ve ayak ağrılarını fazlasıyla hissetmeye başlıyacaksın ve aşermeye başlıyacaksın. Umarım sağlıklı ve mutlu bir hamilelik dönemi yaşarsın. Bildiğim kadarıyla paylaşmak istedim. Allah tamamına erdirsin :)

Erkekler Ne Diyor 12

• Tebrikler Allah analı babalı büyütsün .

• çok teşekkür ederim :)

• Amin . :)

• Sağlikla inşallah. Allah analı babalı büyütsün. Haftada bir mutlaka balık yemelisin :)

• Amin teşekkür ederim.. Allah sizede nasip etsin.. Bak bunu duymadım beyin gelişimi için sanırım?

• Öncekileri Göster
    • Allah bağışlasn afacanlarını size :) Allah ışık gibi kader yazsın..

• �min cümlemizinkine inşallah.

• 1) "İki cansın, iki kişilik ye" diyenlere aldırma.2) "Miden bulanıyorsa saçı çıkıyor" diyenlere aldırma.3) Bol su iç.4) Bebek doğduktan sonra 40 gün çocuğu dışarı çıkarmamak gibi tuhaf şeyler yapma. Sağlık sorunu yoksa çıkın, dolaşın, temiz hava alın.5) Bebek doğunca uykusuz kalacağını, hayatının kısıtlanacağını, hayatın çok farklı bir hale bürüneceğini söyleyen laf ebelerinden uzak dur. Sen ne kadar sakin ve huzurluysan çocuk da öyle oluyor.

• Miden bulanıyorsa saçı çıkıyor diyenler de mi varmış :D güldüm ki ne güldüm

• Bunun için kitaplar oku bence eğitici kitaplar var.

• Güzel bir kader yaşasın inşallah.. Tebrik ederim..

• teşekkür ederim Amin hepimizin evlatları hepimiz yaşayalım inşallah.

• gözünüz yadın öncelikle...öncelikle beslenme uyku düzeninden tuttta hormon düzenine kadar her şey değişicek değiştirmen gerekecek...stresten uzak dur kendin ve artık karnındaki bebeğin için yaşam tarzını değiştir...sağlıklı günler...

• tebrikler. yakında hormonal değişimlerden kaynaklanan gerginlik olabilir. eşinin anlayışlı davranması şart. aslında tavsiyeyi bizden alacağına doktordan alsan daha iyi olabilir. yenidoğan sarılığı falan kesin olur, 7-8 ay sonra fazla dert etme. ayrıca seninle ve yenidoğanla ilginecek doktorun aynı zamanda psikologluk yapacak biri olmasına dikkat et. çünkü anne içgüdüsüyle çocukta neler olup bittiğini öğrenmek istersin, doktor iyidir ama fazla açıklama yapmazsa için içini yer. bu nedenle herşeyi tüm ayrıntısıyla anlatan bir hekim kontrolünde ol.

• tek yapman gereken ani hareketlerden uzak durmak ve agır kaldırmamak

• Öncelikle: link Allah analı babalı büyütsün..Ağır kaldırmayın, sigara içiyorsanız bırakın, düzenli beslenmeye çalışın gibi rutin tavsiyelerle birlikte, doktorunuza da danışmayı ihmal etmeyin. Kaynana-Kocakarı tarzı tavsiyelere kesinlikle riayet etmeyin..

• Tebrik ederim sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmenizi diliyorum kendinize çok dikkat edin lütfen unutmayın artık iki insansınız ve bir annesiniz...

• çok teşekkür ederim ilginize gerçekten. :)

• ... Bildiğim tek şey şu an kalp atışlarını dinleyebilirsiniz.Bunu dinlediniz mi? Gözünüz aydın mı denir ? Bilemedim. :)

• :) teşekkür ederimm.. evet dinledik pıt pıt pıt dünyaya gelmk için çok heyecanlı :) Darısı başınızaa :)

• Öncekileri Göster
    • o dünyayla bğlantısını kesmiş durumda şuan :)

• ... :)

Kızlar Ne Diyor 16

• amin inşallah ayyyy ne güzel:)))))

• :)))

• Öncekileri Göster
    • ayyy ne güzel ya duygulandım:))))
      inşallah bana da nasip olur annelik o duygu bambaşka dimi

• inşallah canım ya.. :)

• ayy hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün:)))kan yapıcı şeyler ye sütü ihmal etme

• Allah sağlıklı doğumlar nasib etsin =)Analı babalı büyüsün inşallah =)

• teşekkür ederim canım Alla sizede nasip etsinn :)

• Allah tamamına erdirsin..Tebrikler..Aaaaaaaaaaaaaaa bir dakikaa... link Hah tamamdır...:))

• gözün aydın:) pek bir bilgim yok benim sadece ortak olmak istedim:)

• teşekkür ederim canımm :) Darısı başına :)

• Şuan seçilmiş, özel bir kişisin. Tadını çıkart kalan yedi ayının. Sağlıkla ilgili bilgileri arkadaşlar vermişler sağolsunlar, zaten bir sürü site var, onlara üye ol, onlar takip ettiriyorlar sana zaten. Hamileliğinin arkasına sığınıp yeme içme işini sakın abartma. Canının istediğini ye ama tıka basa doldurma mideni. Süt ve balık. Sütü hergün, balığı haftada bir mutlaka almalısın.Ben iki hamileliğimde de her hafta balık yedim, 7. aydan sonra bebeklerime balık çorbaları yaptım. Maşallah zeka fışkırıyor şimdi ikisinden de:) Sakın ihmal etme!

• Ooh Maşşalah Allah bağışlasın canım ya :) teşekkür edeirm normal doğum mu yaptın_

• İkiside spinal anesteziyle sezeryan

• çok güzel :) Allah bağışlasın.

• Allah tamamına erdirsin :))) link adresinden hamileliğini, senin ve bebeğindeki değişimleri hafta hafta takip edebileceğin çok yararlı bir site... herkes gerekeni yazmış. eklemek istediğim rahat edebileceğin, güvendiğin bir doktor bul... ruh halini de her zaman iyi tutmaya çalış. annenin ruh hali bebeğe olduğu gibi geçiyor...sağlıkla doğar inşallah...

• çok teşkür ederim canım ya site içinde çok teşkür ederim :) Amin inşallah sağlıkla getiririz dünyaya :) Darısı başına

• :)) 2.yi biraz daha büyütelim sonra inşallah...

• ayy :) inşallah bakalım hayırlısıyla canım

• Allah bagıslasın,saglıklı,mutlu,huzurlu,basarılı bır omru olur ınsallah.hamılelıkte neler olur bılmedıgımden sadece ıyı dıleklerımı sundum uzgunum

• Hayırlı olsun canım.. Sağlıklı sıhhatli hayırlı bir yavrun olur inşl..Doktorun söylemiştir.. Ne yapman gerektiğini beslenmene çok dikkat et her gün süt iç, bol su, bol meyve, çay yasak içersende en fazla iki bardak oda açık, kuru yemiş ye ceviz muhakkak her gün 5 6 tane tüket.. Bebeğin beyni ilk 3 4 ayda gelişiyor biliyorsundur onun için şuan beslenmen çok önemli aç kalmamaya özen göster ekmeği az tüket haftada bir gün et ürünü bir gün balık bir gün tavuk yemelisin zeytin yağlılar çorbayı unutma az az hepsinden yersin... Tekrardan hayırlı uğurlu olsun..:=))

• hayırlı olsun Allah sağlıklı dünyaya gelmesini, analı babalı büyümesini nasip etsin canım :))

• çok teşekkürür ederim canım ya darsı başına :)

• Öncekileri Göster
    • aminn :)

• :)))))))

• tüm arkadaşların cevaplarına katılıyorum..hepsi en güzel dileklerini yazmış..bna sadece RABBİM analı-babalı büyütmeyi nasip etsin demek düşer..sağlıklı ve hayırlı bir bebek olur umarım sizin için :D

• amin canım :)))) inşallah hepimizin evlatları öyle olur.. :)

• AMİN =)

• Gozunuz aydin ne guzel bi haber:)

• :) Allah analı babalı sağlıklı büyütsün inşallah..Güzel kaliteli sağlıklı su iç.. Su çok önemli..Çok baharatlı acı yemekler yeme..Abur cubur kesinlikle yasak..organik sebze meyve yemen gerekli..Zamanında testlerini yaptır.. Allah korusun down sendromu.. :(Çok ye ki sütün olsun, bebek büyüsün zihniyetiyle düşünme.. gerekeni ye..

• bitki çaylarından uzak dr :(

• Hayırlı olsun allah analı babalı mutlu mesut büyütsün inşallah :) Yemen gerekenleri bilmiyorum malesef:)

• Allah sağlıkla elınıze almayı nasip etsın .Doktorun sana daha sağlıklı tavsıyelerde bulunacaktır.

• ah teşekkür ederim canım ya amin isteyen herkese versin Allah :) pek birşey söylemedi şimdilik ama çok heyecanlıyız bu konu ile ilgili.

• Öncekileri Göster
    • bunları hemen not aldım canım teşekkür ederim..

• Rica ederım :)

Yükleniyor...