Çerkesler Rus mudur Türk müdür ırk olarak yoksa ikisinden de ayrı mıdır?

hoşlandığım çocuk çerkezmiş. çerkezler türk müdür rus mudur yoksa ayrı bir milletmidir? merağımdan soruyorum sadece insan ayırt etmiyorum.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ayrı bir ırkız. Kendimize has dilimiz, kendimize has gelenek göreneklerimiz vardır.

Erkekler Ne Diyor 19

• Cermen'de olabilirler. "Got" ları belki bilirsiniz, bir zamanlar Ükrayna'daydılar.. sonra Hun'lar tarafından oradan batıya sürüklendiler, bir kısmı Kuzey Kafkasya'ya doğru inmiş olabilir... Çerkez'lerde Avrupalılara, Almanlara, Belçikalılara benzemiyor değiller yani.

• rus olurmu hiç rus-Kafkas savaşlarını duymadnmı hiç.Çeçenlerin,Abhazların,Adiğelerin mücadelelerini.Çok şükür rus değiliz.Gittiğimiz yeri vatan olarak görür,yediği ekmeyede türkürmeyen bir halkız.Worapsow Adiğey.

• türk diyenler baya güldürdü beni kafkasyadan göç etmış ayrı bır ırktır kendı dıllerıde vardır çerkesce dedikleri abhazca dır kendı aralrında bır çok gruba ayrılırlar bı kaç arkadaşım olmuştu erkekleri çok delıkanlı ve sağlam oluyor kızları hele tam evlenılcek cınsten taparlar kocasına ve aşırı sadıktırlar gelenek ve göreneklerıne çok bağlıdırlar ben severim

• Öncelikle Çerkes diye yazılır, Türk değildir ama yemek yediği kapa da asla tükürmeyecek olan bir millettir

• türktür tabi hemde türk oğlu türküz

• Hepsi ayrı

• Çerkezlik bir etnik kökendir.Türk, Alman vs... gibi.

• turktur gozukaradır acıma hıslerı yok o yuzdende koskoca rusya basa cıkamıyor

• çerkezler türktür. ama onların heralde mezhepi degişiktir mesala müslümanlarınki hanifi büyük ihtimal onlarınkide öyle olabilri çünkü benimde çerkez ark. var çerkezler kötü degildir. bak mesale kürt alevi bunların mezhepleri degişik şafi hambellik mezhepleri felan degişik onların herşeyi degişik. çerkezlerden zarar gelmez.. şunu unutma türkünde iyisi var kötüsü var çerkezinde iyisi var kötüsün var senin anlıyacan her miletin iyisi ve kötüsü var yani rus felan degil senin anlıyacan :D

• müslüman olduklarıno hatırlatıp böyle gereksiz şeylere girmemeli diyorum

• Çerkezlik Rus ve Türk gibi etnik bir kökendir zaten. Yani ne Rus ne de Türkler. Sadece Çerkezlerdir...

• çerkezler rusya federasyonun sınırları içinde kalmış bağımsızlık savaşı veren başlı başına bir ırktır.daha detaylı bilgi için bu da çeçenistan belgeseli. link

• biz tüm dünyadayız rusya içinde kalmadık ;)

• cerkezler ne rustur ne turktur kafkas daglarında yasayan bı halktır bı cerkeze turk de de bakım napıyor senı

• Türk rus karışımı olsa gerek kızları ruslar gibi güzel erkekleri türkler kadar cesaretli canım

• ruslar gibi olamaz :) ruslar bizim gibi olamaz :)

• ayrı bir ırkdır ama önceleri rus direnisi altında kalmıslardır ordan yanlıs bir bilgi dogmustur rus topraklarında oldugu için

• çerkezler müslümandır ve de türk kabilelerinden biridir

• Orası öyle.

• müslümandırlar yine de.

• karaçay haricindekilerin hiçbiri türk değildir.

• sen ne kadar Türk sen o kadar Türk sen ne kadar rus isen o kadar rusdur.

• elbette türk arkadaşım

• karaçay haricindekilerin hiçbiri türk değildir.

• 2side değiller ayrı bir ırklar

Kızlar Ne Diyor 6

• 1ay

Kimi türk demiş kimi rus demiş herkes işkembeden sallamış.Kimliğini bilmeyen bazı cahil Çerkesler de Türk oğlu türküz demiş. Çerkesler kendi başına bir millettir kardeşim kuzey kafkasyanın müslüman liberal halkıdır

• ne rus ne türk ruslara benzetirler evet ama alakası yoktur farklı ırktır :)

• yani rus veya türk mensup oldukları ırklardan değil cancık :D
      evet ince belli olrlar yani

• bayanı ince belli olur...yani türk değiller.

• farklı ırk ! ?

• müslüman bir ırk .rus değiller ... kızları çok güzel olur iye övünürler .. hiç güzel bir kız görmedim çerkez hepsi ufak boylu oluyor ... ama yinede biz öyle bilelim ..

• uzun boylu olarak bilinen ırkların bütün insanları uzun mu sanıyosun? yazık o zaman sana..bu kadar sinir yaptığına göre çerkes kızları sana baya koymuş :)

• bana göre öyle alla alla fikrime saygı duy ...

• sen sıktın esas genelleme yapmamayı öğrendin o halde.

• Öncekileri Göster
  • Kuzeybatı Kafkasyadandırlar : link

• ne türk , ne rus onşarda ayrı bir millettir , öenml iolan müslüman olmasıdır :9

Yükleniyor...