Araç ruhsatı yenileme işlemi nasıl yapılır ?

Arkadaşlar TüvTürk'te aracın muayenesini yaptırdım elimde muayenenin onaylandığına dair evraklar var.Fakat ruhsatta muayene onaylayacak yani imzalanacak yer kalmadığı için sanırım ruhsatı yenilemem lazımmış.Baya zahmetli bir iş olduğunu duydum.İzlemem gereken yolları sırası ile anlatacak , yardımcı olacak arkadaş var mı ?

Güncellemeler:
@ ismimhakan

Adaş , tahmin ettiğim gibi sabah 09:00'dan öğleden sonra 15:30'a kadar trafikte süründüm.Ama en sonunda yeniledim :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Yanlış hatırlamıyorsam ruhsat yenileme işlemi yapılmayıp, şoförler odasından muayenenin işlendiği sayfayı yenilemek gerekiyordu. Sonra onu trafik tescile götürüp onaylatıyorsun. 2009'da yapmıştım o işlemi ve toplam 20 TL'ye yaptırmıştım.

• Bana da şoför bir tanıdığım direk trafiğe gidip ruhsat yenileme yapacağımı söyledi.Herkes birşey diyor kafam karıştı iyice ..

• Öncekileri Göster
    • Ohh ya rahatladım randevu almıştım yarın için trafikten malum devlet dairelerinde ordan oraya koşturup uğraşmak istemiyorum.Umarım birde trafikte uğraştırmazlar şimdi.

• İnşallah :))

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz cevap yok! İlk cevap veren kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Erkekler Ne Diyor 3

• link Burda resimli anlatımı var uzun uzun anlatmaya gerek yok artık online olarak çözebiliyorsun herşeyi .

• Burada muayenesi onaylı olup , ondan sonra yapılacak işlemler yazmıyor.İnceledim önceden.Muayene olabilmesi için EK-1 formu doldurulması gerek ama benim muayenem tam.Bu aşamadan sonra ne yapılması gerektiğini bilmiyorum.

• Bu aşamaları geçtiysen yukardaki arkadaşta anlatmış ruhsat senın adına kayıtlı değilse , ruhsat sahibinden noter onaylı vekalet alman gerekiyor . Bağlı olduğun trafik tescil kuruluşuna git orda sana yeni 1 adet motorlu araç trafik belgesini satın alıp doldurtacak ve onaylatacaksın
      ,senden eski trafik belgeni alırlar yeni belgeyi bandrolunü yapıştırıp onaylayıp teslim ederler.

• Peki bilgiler için teşekkür ederim.

• Gözün aydın o zaman. Geçmiş olsun :D

• Teşekkürler :)

• Ruhsatta kayıt yeri neresiyse gerekli belgelerle o karakola gidiyosun araç senin üstüne değilse noterden vekaletmi ne alıyodun tam hatırlamıyorum ama uyarmak için yazmak istedim orda etrafına üşüşürler biz yapalım diye 100lira ya falan senin yerine uğraşıyo trafik müşavirliğindeki adamlar bence kendin yap 2 kere git gel yapıcan bi başvuru için bide ruhsatı almak için ama başkasına para vermeye değmez bence aklında olsun çokta zor bişey değil

Yükleniyor...