Sigara bırakma ilacı (champix) kullananlar, yan etkileri neler?

8 yıldır bu illeti kullanıyorum. Ve uzun bir zamandır bırakma fikri aklımdaydı. Ancak bu sabah faaliyete koyabildim... Sabah 7'de uyanıp KETEM 'e (Kanser Erken Teşhis, Tarama Eğitim Merkezi) gittim. Ve ileride yaşayabileceğim sağlık sorunları gerçekten bırakmam gerektiği fikrine destek oldu ve hemen ilacımı yazdırıp tedavi sürecime başladım.Champix aldı ilacı kullanmaya başladım. Bu ilacı kullananlar var mı aramızda yan etkileri konusunda biraz korkularım var. Bu konuda yardımcı olabilecek BİLİNÇLİ birilerini arıyorum arkadaşlar.

Güncellemeler:
herosun yorumu ile bu sorumu gördüm :D bu soruyu yazalı epeyy olmuş veee ben sigarayı bııraktım :D acayip mutlu hissediyorum kendimi... yediğinin içtiğininin lezzetine varmak... daha iyi koku alma... pis kokmamak... dişlerimim beyazlığına bayılmak... ferah nefesss... gerçekten dünyaa varmış be... :D

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Arkadaşım ben BUERGER hastasıyım link bu hastalık tamamen sigaraya bağlı olarak başlar ve gelişir. Üstelik sigara bağımlılı bu hastalarda alkolden15, esrardan 5 kat daha fazladır. Bir sabah kalktığımda sağ bacağımda hiç his yoktu. Aşırı derecede ağrılarım vardı. O gün sigarayı bıraktım Allah'ta yüzüme baktı şükür kesilen bir ayağım falan yok çok şükür. Sigaradan daha illet hiç bişey yok sizlerinde başına böyle veya daha başka hastalıklar gelebilir. Şiddetle tavsiye ederim en fazla 2 ay canınız yanar sonrasında kendinizi yeniden tanıyacaksınız.

• Tebrik ederim sizi ilk adım kararlılıktı, başardınız. Hiç unutmam dr bana demişti ki, eğer sigaraya devam edersen o sigarayı tutacak parmağın olmayacak yakında.. Parmaklarınıza değmesin o melet daha..

• sağolun. bir sada asla bu iki parmak arasına sigara girmicek... kararlıym.

• ilk 8 gün zorlu geçer sonrası giderek zayıflıyor zaten 2 ay sonra hiç içmemiş gibi isteğiniz sıfıra inecek. Yalnız ne olsa bıraktım diyip bir ay sonra bir sigara yakarsanız tekrar başlarsınız. Sigarayı bırakmaktaki en önemli faktör bırakmak değil bu işin bittiğini sanıp bir sigara yakmaktır. Sakın o bir sigarayı yakmayın Allah yardımcınız olsun..

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 12

• 9gün

aynı ilaçla sigarayı bırakan biri olarak, ilacı doktor kontrolünde kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

• ilacı kullanmaya basayalı 33 gün oldu.denildiği gib 10- 14 gün arası bırakmadım bırakamadım.Günde 2 pakete yakın sigara içiyordum hemen hemen.İlk önceleri içmeye devam ettim sonraki günler baktım azalmaya başladı 15.günden sonra günde bir iki içmeye başladım 20. günden sonra artık içememeye başladım içtiğim zaman acayip midem bulanıyor ve agrasifleşiyordum.Şu anda yaklaşık 10 gündür hiç içmiyorum hiç aramıyorum aklıma bile gelmiyor.Yan etkilerine gelince biraz karışık yan etkiler oldu bende.Mesala kabızlık ve ishal değişe değişe oluyor.Gaz çok oluyor.Bazen acayip yeme isteği geliyor bazende sanki bir dana yemiş gibi tok hissediyorum kendimi ama en güzeli geceleri HD kalitesinde rüyalar

• ilaçsız da insan bırakıabilir, yeterki iste

• Babam bıraktı bununla çok ciddiyim. Bir sorunda yok sanırım..

• teşekkürler

• sigaranın seninle oynamasına izin verme. sen onunla oyna. canım istediği zaman içmek şartıyla bıraktım. baskı olmayınca içmekte istemiyor insan. ilaç falan kullanma bence. ayrıca sweetgirll olabilmem için de içmemen gerekiyor :D

• ilacı bırak merak falan kalmaz. astral seyahat falan kesin içme.

• :) kafamda bitti ancak bir desteğe ihtiyaç duyduğum için ilacı aldım. şimdilik sadece mide bulantım var ama yan etkilerde aktif rüya diyor. astral seyahat gibi birşeymiş. böyle bir durum yaşayan var mı merak ettim

• bir süre prestige sigara iç sigaradan soğursun zaten

• ben onu bilmeden önce içmiştim paket yarıya geldiğinde sigaradan soğumuştum pkk ya aktığını duyunca daha içmiyorum zaten

• pkk ya kazan sağlamam hiç bir zaman .

• En yakın devlet hastanesine git, devlet hastanesi diyorum dikkatini çekerim, orada göğüs kliniğini sorun, muhakkak gösteren biri olur ve yatan hastalara bakıp geleceğini rahatlıkla görebilir ve bırakabilirsin...

• Ketem e gittim ve analiz sonrası bana champix i yazdılar REÇETELİ olarak.

• champix ilaç değil mi ? ona istinaden şeettim

detayları okumayı pek sevmem direk konuya girdim

• KETEM zaten devlet hastanelerinde poliklinik adı.

• Öncekileri Göster
  • o ılacı kesınlıkle sıttır et dıorum. 200 tl mı ne yazık. sankı sıgara ıstegını azaltıyo gıbı oluyo ama 15 gun sonunda bı bok olmadıgını anlıosun. kullandım faydasını gormedım

• ya söle . o gunlerı yazıdıgın çetele varya. o olmaya yakın kendını bı rahat hıssedyorsun. ama sonra olay kopuyo. bende sinir yaptı bılmem umarım sana yapmaz. ama ben baska turlu bıraktım

• ilk ilacı bugün içtim. ama bundan 3 hafta önce başladım sigarayı azaltmaya günlük olarak zaten 5 çöp içiyordum artık

• kac gun oldu

• Öncekileri Göster
  • Bende sağlık için ilaç kullandım başka bir ilaç bıraktım ama böyle olmuyor.Bazen usanıyorum ölümden korkan ajdar gibi olsun deyip alıyorum paketi mesala şu an bir paket kucağımda.Önce kafanda bitir sonra ilaç bu şekilde olmazsa geri başlaman ve ömür boyu sigarasızlık çekmen yakındır.

• hmmm sürekli yazdıklarını oku ve kararlı oldugunu hatırlat kendine diyorsun. tamam

• Şu anki psikolojini sürdürmen için bir anca bir kriz değiştirebiliyor herşeyi.

• günlük neden?

• Öncekileri Göster
  • İlaç felan hikaye kafanda bitireceksin iraden kuvvetliyse bu iş bitmiştir.

• zaten 3 haftadır azalttım güne 1 paketten 5 çöpe düştüm. artık ilaç ilede kesin sonuca ulaşmak istiyorum.

• Ben 12 senelik içiciyim ve şuan bırakma aşamasındayım.
      bir anda bırakamzsın yavaş yavaş azaltarak

• karar verin ve bence sizde bu yolda bir adım atın.

• nerdeyse 13 yıldr kulanırum ne kulandysam olmadı ırade olmadan bırakmak cok zor

• şuan aradığınızda direk açıp sizi karşılıyorlar deneyin. ne kaybedersiniz ki?

• hacım 2 yıl once 171 aradım onunuzde 50 kıs var dedı 30 kadar bekledım daha onmde 20 kısı varmıs bnde brdaha ugrasmadım tskr edrm bu arada tavsıyenız ıcın

• bence sizde 171 i aramalısınız ve devlet hastanesinde KETEM 'e gitmelisiniz. Unutmayın günlük en aşşağı 5 lira vererek bundan 10-15 yıl sonrarına kolunuzu bacağınızı satıyorsunuz değer mi?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz cevap yok! İlk cevap veren kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...