Beyin ölümü gerçekleşen biri hayata dönebilir mi?

Beyin ölümü gerçekleşen biri hayata dönebilir mi?Günlerce yoğun bakımda bekledikten sonra hayata dönen kişinin hastalığı ne olabilir?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• günler değil yıllarca yoğun bakımda kalan hastalar bile hayata dönebiliyorbu hastalıklar çok çeşitli olabilir şeker hastası, trafik kazası, kalp krizi vs.. vs.. ama kesinlikle beyin ölümü gerçekleşen hasta hayata geri dönmez n yazık ki =(Hastası olana acil şifalar bu aradaAllah sevdikleriy salıklı uzun ömürler versin herkeze

Erkekler Ne Diyor 13

• milyonda bir ihtimal geri dönen oluyor inşallah hayata döner.

• yoğun bakımda olup geri dönen kişinin rahatsızlığı bir çok şey olabilir. ama beyin ölümü gerçekleşmiş olamaz.

• beyin ölümü gerçekleşen kişinin geri dönmesi -imkansızdır-. makineye bağlı olarak bir iki gün daha kalbi atabilir(bu süre değişebilir)

• Beyin ölümü gerçekleştimi makina olmadan yaşayamaz.

• Beyin Bedava.

• 26gün

Koma, bitkisel hayat ve beyin ölümü birbirinden ayrı kavramlardir. Koma ve bitkisel hayatta yaşamsal fonksiyonlar devam etmektedir. Yani hasta cihaza bagimli degildir fakat beyin ölümünde hastanın yalnızca kalbi atmaktadir. Bu yuzden solunum desteği cihaz ile sağlanmaktadır. Hasta beyinin kendine has refleks testlerine ve klinik testlere olumlu yanıt vermemektedir. Hasta desteksiz soluk alamaz. Solunum cihazina bagli olsa bile tum organlar 48 saatten sonra tek tek iflas etmeye başlar ve hasta kaybedilir. Beyin hücreleri öldüklerinde kendini onaramaz ve yeniden olusturamazlar. Yani geri dönüş imkansızdır ve geri dönen bir vaka literatürde yoktur. Yakını bu durumda olanlara allah sabır versin.

• bu tıbben mümkün değil...

• Ben sokaklarda yüzlerce görüyorum her gün:))

• yogun bakimda yillarca kalan donebilir ancak beyin olumu gerceklesmis birisi yasama geri donmez... birbirinden farkli iki durum bunlar

• valla bizim millet çok bilmiştir her konuda uzmandır bu konuda da süper cevaplar gecelecektir eminim...

• beyin ölümü gerçekleştiyse dönmesi çok çok çok zor...

• beyin ölümü gerceklesen birinin hayata dönmesi imkansizdir

• adı üstünde beyin ölümü istekli hareketler tamamiyle kullanılmaz haldedir sadece solunum dolaşım gibi faaliyetleri vardır beyin ölümü bitkisel hayat işte

Kızlar Ne Diyor 11

• Yoğun bakımda her tulu rahatsızlıga baglı olrak kalabilir hasta burada hangi servisin yoğun bakımında kaldığı önemlidir.

• beyin ölümü gerçekleşmiş hasta bir daha geri dönemez makinaya bağlı yaşar makina onun nefes alıp vermesini sağlar belli bir süre sonra bir değişiklik gözlenmediğinde fişini çekerler

• beyin ölümünün gerçekleştiği ilan edildiyse geri dönüşü olmayan yola girilmiş demektir ne yazık ki. ancak koma halinde yatan bir insan günler hatta aylar sonra uyanabilir.

• yıllar sonra uyananda var:) çok tuhaf oluyor adam 1970 lerde komaya girmiş yeni uyamış dünya ne hale gelmiş onun için çok ilginç olmalı:)

• evet, kendilerine ve dünyaya adapte olmaları zor oluyor uzun süre komada kalanların.

• Beyin ölümü gerçekleşip hayatına yeni baştan başlayanlar var örnekleride olması gerek :) İlk başta nefes alma vs gibi temel durumlar öğretiliyor. İlginizi çekerse internette arayabilirsiniz.

• Geçenlerde ağır yaralanıp beyin ölümü gerçekleşen komiserin fişini çekmişler akşam saatlerinde. Tekrar yaşam belirtisi vermiş tedaviye başlamışlardı bir ümitle. Ancak şehadet haberi geldi ne yazık ki :(( Belki milyonda bir de olsa beyin ölümü gerçekleşmesine rağmen kurtulanlar vardır..

• öbür tarafı bi gezip gelmiştir

• Yalancılık olabılır

• beyin ölümü gerceklesen birinin hayata dönmesi imkansizdir diye biliyorum ben yanlis mi biliyorum ki?günlerce yogun bakimda kalmak kesinlikle ölecegi anlamina gelmez, benim kuzenim 1 ay yogun bakimda kalmisti ama hayata döndü, geciridigi kaza veya aldigi hasara göre kalici bir hasar olusabilir.ama her yogun bakimda olan birinin mutlaka kalici bir hasari olucak diye de birsey yoktur.kuzenim suan gayet saglikli mesela (:

• evet beyin ölümü gerçekleşmisse geri dönüşü yoktur ve sadece kalbinin atmasını sağlayacak makinaya bağlı olarak yaşam denmesi n kadar doğrudur bilinmez ama bu şekilde yaşar ki en yakınına sorarlar fişini çekelim mi diye

• Allah büyüktür dua et ona sığın.Doktorların yapabileceği bir şey olmayabilir ama Rabbim hepimize yardım eder umudunuzu yitirmeyin

• beyin ölümü gerçekleşen biri hayata geri dönemez

• ben döndüm ama nolcak şimdi...

• sen başkasınn

• Hayır. Mucize bile olamaz.

Yükleniyor...