Kimseye karşı hiçbirşey hissedemiyorum; hoşlanmak, sevgi, aşk, etkilenme vs hiçbiri yok. Ne yapabilirim?

En yakın kız arkadaşımla sürekli görüşmesinden dolayı bitirdiğim ilişkim oldu zaten sonrasında sevgili olduklarını öğrendim hatta bilmeye hakkım olduğunu düşünerek beni kendileri haberdar ettiler.Sorun şu ki üzerinden bir yıl geçmiş olmasına rağmen ben kimseye karşı hiçbirşey hissedemiyorum; hoşlanmak, sevgi, aşk, etkilenme vs hiçbiri yok ve bundan gerçekten rahatsız olmaya başladım çünkü sürekli bu biten ilişkiye bağlıyorum hala birlikte olduğumuzu düşünerek mutlu oluyorum sonra kendi durumuma üzülüp ağlıyorum.Terapi etkili olmadı burada listemde olan kişilerle de bu konu hakkında konuştum işe yaramadı.Ben ne yapmalıyım ? Ne yapabilirim ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ben de uzun bir süredir kimseden hoşlanamıyordum. Ama son zamanlarda birine tutulmaya başlıyorum galiba, o da şu anda net değil sadece ona karşı birşeyler var içimde. Sen onu yanlış düşünüyorsun. Seni haketmeyen birinden kurtulduğun için şükretmelisin her gün. Karşına mükemmel bir insan çıkacaktır mutlaka. Unutma sen çok şanslı birisin, seni haketmeyen kişiliksiz birine yar olmadığın için sevinmelisin.

• Vay be neler kaçırmışız :)

• Öncekileri Göster
    • 3-4 sene sürmüştür ama bu karşımıza istediğimiz gibi birinin çıkmamasıyla ilgili. Eğer iyi biri karşınsa çıksa sen ister istemez hoşlanacaksın. Benim karşıma o kadar süre sonra birkaç kişi çıktı, hoşlandım gerçekten ama istediğim gibi olmadıklarını öğrenince aynı hızda soğudum. Bir de ben kadere inanıyorum, sen doğru olanı yap yani evlilik dışı ilişkilerden uzak dur, öpüşmekten bile ve inan karşına da öyle biri çıkacaktır. Benim şu anda bahsettiğim kız tam da istediğim gibi biri...

• inşallah

Erkekler Ne Diyor 58

• piyasada istek uyarıcı ilaçlar bulunmakta.

• durumum o kadar kötü mü

• Öncekileri Göster
    • çok kişiyle görüştüm ama görüştüğüm kişiyi öğreniyor mesela arkadaşlarım verdikleri tepkiler çok olumlu oluyor ben o kişiye öyle bakamıyorum gözüme çok sıradan geliyor bu yüzden kimseyle sevgili olma noktasına gelemedim henüz ve bundan rahatsız oluyorum

• bence ara vermelisin biraz görüşmelere.kendini dinle uzun bir süre.arkadaşlarını da bu konuda umursamamalısın,karşındaki kişi istediğin kadar kusursuz olabilir ama sen sevmiyorsan olay bitmiştir.1 sene uzun bir süre değil bunun için, kaldı ki birileriyle de birlikte olmuşsun zaman zaman.bence uzun bir süre kendini dinle.sevdiğin şeyleri yap.ruhun daha acıkmamış bence.bir saplantı da kalmışsın.kendine bunun için zaman ver.

• zaman lazım yalnız kalmak istiyosun demekki sıkılmışssın

• bir yıl geçti ama daha ne kadar zaman lazım

• Öncekileri Göster
    • sanki ben istemiyorum etkilenmek hoşlanmak falan :D

• sende istiyosunda işte hoş biri çıkmamış karşınaaaa

• bunun sebebi belli fakat kimse sana bunu söyleyemiyor bende söylerim ama kırılırsın diye endişe ediyorum

• peki lütfen söylemeni istiyorum çünkü farkında değilim

• Öncekileri Göster
    • nası bi trollsun anlamadım ki

• ahahaa bu ne ya :D

• 3 yıldır kimseden hoşlanmadım ilişkide yaşadım bu sürecte ama hiçbiirine karşı bişey hissetmedim gayet normal sin üzülme.

• ama can sıkıcı bu durum

• hayatın kendisi sıkıcı zaten o yüzden başka yönelimler bul ben mesela işlerime yoğunlaşmayı tercih ettim.

• akışına bırak, gençsin zaten

• yapacak birşey yok dimi of

• karaktersiz bir insanı bu kadar düşünmek ve bağlanmak saçmalık

• Bu kadar düşünmeyi istemiyorum ama aklıma geliyor işte onu istemiyorum onunla olan şeylere özlem duymuyorum ama aklıma geliyor ve bunu engelleyemiyorum, saçmalık diyerek ok yardımcı oldun sağol

• İlgi açlığı.

• Hayır

• tekrar birine aşık olunca geçer ancakhaa ne zaman olursun o iş kısmetama sen ben aşık olamıyorum diye takma o tipkarşıma çıkmadı aşık olabileceğim biri kafasında ol

• beklemekten yoruldum

• Sana aşk falan lazım değil. Senin çehreni değiştirmen gerek. Mesela , yeni arkadaşlar , yeni ortam , yeni saç stili , yani hayatını değiştir. O zaman üzülmene gerek kalmayacak. Dİğer arkadaşların yorumları çok saçma. Aşk olayı acılarını diriltir unutmanı engeller. Böyle bişey istemezsin herhalde

• Yeni arkadaşlar, yeni ortam, yeni saç stili, yeni kitaplar, farklı dergiler, makyaj malzemeleri, sosyal medyada paylaşımlar, aile ortamı, eski dostlarla muhabbet falan her şeyi yaptım yapıyorum ama sabah uyanıyorum durduk yere ağlıyorum of nasıl bir şeyse artık

• Üzüldüm senin için, aynı sorunu ben de yaşadım... 3 yıl boyunca hiçbir şey hissedemedim ve yaşayamadım.Sonra şunu söyledi bir arkadaşım : "Hayat akıp gidiyor ve sen yerinde mi sayacaksın , yoksa hayatın akışında mı gideceksin" Bence biraz kendini başka şeylerle meşgul et. Ben yurt dışında bile kaldım 6 ay kadar ama unutamadım...Ama unutmak gerek, yoksa hayatı kaçırıyorsun... En güzel zamanını gereksiz şeyleri düşünerek harcıyorsun ... Allah yardımcın olsun ... İnş çabuk unutursun ..

• Çok teşekkürler zaten yapmadığım şey kalmadı ama hala aklımda

• Öncekileri Göster
    • tamaaaaaaaaam

• aferin çekirge ... işte böyleeeee :) unutma güç içinde

• Allah'ın "ya Vedud" ismini sürekli zikret. bu isim evrendeki sevgi enerjisinden sorumlu isimdir. hem insanları çevreni sevmeye başlarsın hem de başkaları seni sever. yüksek bir inançla okursan çok kısa zamanda faydasını görürsün Allah'ın izniyle...

• Herkesin bir demlenme süreci vardır. Hemen hepimiz o yollardan geçtik kimimiz 1 ayda kimimiz 1 yılda unuttuk kimimiz ise halen unutamadı. Önemli olan unutmak isterken yanlış işler yapmamak başkalarının kalbini kırmamak kendine zarar vermemek. Yoksa bir parça aşk acısının kimseye zararı olacağını düşünmüyorum...

• Keşke geçip gitse

• gider gider. tabi giderken senden bişeylermi götürü yoksa sana bişeylermi katar buda senin tutumuna bağlı

• bir bardak su plase

• :(

• henüz beni denemedin :) iddiasına girebilirim hoşlanman için :)

• yalnız değilsin. ben de senin gibiyim

• :(

• ama üzülme. hayat böyle de daha güzel olabilir :)

• benimde kimseyi sevmeyelim 3 yıl oldu sanırım. artık beni hormonların kontrol etmemesine bağladım ben o olayı. bence boşver aşık olmayı falan hayatını yaşa. kısada olsa ilişkiler kur ve farklı erkeklerde tanı. hayattan zevk almaya bak birine bağlanmaya değil.

• öyle yapıyorum ama moralim bozuluyor çok

• moralinin bozulmasını neden buna bağlıyosun peki? bence yeni birinin sana yakınlaşmasına izin vermelisin ki onu kafandan ilahlaştırmadan atabilesin...

• Allah'a dua etmeyi denedin mi ?

• Çok...

• sürekli yap asla da terk etme durumun düzelir inş :)

• Bana hiç rastlamadın ki sevmesini bilesin. Çürümüş bir diş gibi yayılırdı bensizlik. Küflenen anılar bıraktın ardında ben yoktum. kafan dumanlıydı aklında tütüyordum.

• Tabi sen de haklısın

• insanlar seni kendilerinden tiksindirmişler

• evet

• aynı durum bende de var 3 yıl oldu değişen bir şey yok :S

• biz masumuz oysa ki :S

• kimse masum değil, en kötüsü gülmek istersin gülemessin ağlamak istersin ağlayamazsın öyle bomboş bakarsın...

• sadece aşk gönül meselelerindemi bu geçerli yoksa hayatın her alanında mı? örnegin bir film izledin başroldeki tatlı minik cocuk öldü kanserden diyelim (türk filmi gibi oldu bee) ona üzülüyor musun yada komik birşey oldu gülüyor musun ?Eger sadece gönül meselesinde geçerliyse sorun değil canın baya yanmış..ilk önce üzülürsün öfkelenirsin sonra saf acı çekersin sonra bir süre hissiz olursun bir süre sonra geçer. Merak etme fazlada kafana takıp saplantı yapma ;birgün birisi çıkar midenin üstünde kelebekler uçuşmaya başlar.:))

• Üzülüp öfkelenmeyi bile yaşamadım denebilir nedense direkt kabullendim ve 1 yıl uzun değil neden geçmiyor neden o midedeki kelebek olayını yaşamıyor üzüldüğüm olay bu

• Öncekileri Göster
    • arabayı sen kullanırsın en basit görev senin hadi iyisin :D

• tişikkürler :D

• bide beni dene hele

• Böyle bi kazıktan sonra bişeyler yapmaya niyet etmen bile olumlu gelişme sayılabilir aslında... Ağır duygusal sendrom. Bir kaç yıl sürecek belli ki... İlacı da yok maalesef...

• of of of

• unutcaksın yapabilecegin bişey yok karşına elbet öyle birisi cıkar hissedersin

• Umarım..

• çok benzer berbat durumlara bende daha önce maruz kaldım.Kusasım geldi,ağar geldi kendimi çokk ezilmiş hissettim,çok yaralı hissettim...bi süre hiç bir kıza karsı ilgim ve güvenimde kalmadı...hatta artık kalbim yok sevemiyorum diyordum.seni cok iyi anlıyorum.Sonra zaman geçti artık insanların yüzünü,bi ilişkiinn nereye gittiğini anlama gibi yeni yetenekler kazanmış olduğumu farkettim,karakterin artık insanlara karsı önlem alıcak,sana zarar veremıyecek sekılde bir ortama dahil olma ona göre bi çevre yaratcak sekılde gelısıyor.yani güçlü ve kontrollu bır durus kazanıyorsun.VE aşk konusuca gelincede içindeki koz küll oldu artık derken bir gün öyle bir rüzgar eserki tüm küller uçar en içteki kor eskisinden daha güçlü bir kor olur ...emin ol

• O rüzgar sende esti mi mesela ?

• evet ne rüzgarlar esti...kimse olmassa olmaz olmuyo bin şükür

• bence şu kafandaki eski ilişkiyi tamamen sılmen gerek. onun hala devam ettıgını dusunup mutlu oluyosan. onune cıkan erkeklerıde eskı sevgılınle kıyasla zayıf buluosundur. yada onun gıbı olamayacaklarını dusunuyosundur. eskiyi silki yeniye yer acılsın, bol şans :)

• Eski sevgilim gibi birini bile istemiyorum ki yanlış düşünmüşsün, nasıl silebilirim ?

• beynini, onları unuttugunu ınandırırsan beynınde bunla ılgılı sana verıler sunar ve sılersın

• Biraz daha bekle illaki bir sevgilin olacak bir ilişkin olacak değil hayat bu sonuçta ne zaman ne olacağı karşına kimin çıkacağı belli olmaz elbet bir gün mutluluğu bulursun...

• Umarıım

• Başka çare yok...

• senin benimle tanişman vaktin geldi bende ayni senin gibi bi yerlerden basliyalim :)

• Senin karşınada etkileneceğin biri çıkacaktır. eski aşkını saplantı haline getirmeye başlamışsın önce bu saplantıdan kurtuıl. Gerisini zamana bırak.

• Yahu istemiyorum özlemiyorum zaten nefret ettim ondan ama bir yıl uzun değil mi daha ne kadar gelecek aklıma

• Bence karşı tarafa çok bağlanıyorsun bu çok doğal bişey ama yanlış olan sey ise senin felsefenfelsefen değistirsen geçmişi unutursun ve yenilere bakarsın

• Çok bağlanmıyorum bence ilişkimizin bitmesine bunları yapmış olmasına üzülmüyorum çünkü, çok daha fazlası bile var yazmadığım istemsiz olarak aklıma gelip durması bunaltıcı

• Öncekileri Göster
    • engelleyemiyorum :D

• engelemek zorundasın hım hayla engellemek istemiyorsan kendine zarar verirsin ve ben senin verinde olsam kimsenin beni üzmesine İZİN vermem

• zaman bırak kuzum karşına ummadıgın anda bırıı çıkarr.

• öyle umuyorum

• Uyuşturucu - uçurucu madde kullanımı var mı ?

• Hayır hiç kullanmadım

• Öhö öhö diyim sen anla :D

• öhöhö :D

• öyle yani işte :D

• haline şükret diyeceğim neden diyeceksin. cevap veremicem. benimde durumum çok farklı değil ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. sabahtan beri saf saf düşünüyorum. teselli olurmu bilemem de en azından sen kurtuldun. ben hala çekiyorum

• sen de kurtul

• depresyondasın once onu atlat

• bir atlatsam :S

• insallah atlatırsın

• sevdikte ne oldu efes bilsen zengin oldu :)

• :D

• bence intihar et etkili olur

• ne alaka

• aşkı beklemelisin onu aramamalısın sabredeceksin elbet biri gelecek senin o güzel kalbini tam onikiden vuracak ona tutulacaksın ona aşık olacaksın ama sabredeceksin zamana bırakacaksın o herşeyi yolunu koyar...

• Yok öyle bişey.

• Öncekileri Göster
    • Şuan bu durumdayım zaten

• az kalmış biraz daha bekle..

• daha erken beee ööle bi travma 1 sene de geçmez :))) şerefsizler...

• ve buraya yazmadığım çok şey daha var, kaç senede geçecek :(

• Gençsin üzülmeye değmiycek birine üzülmeyceksin gömüceksin iti.Hiç bir hissetmiyernlerden biriyim bende empati yapıp anlaybiliyorum seni.

• Ben kendi halime üzülüyorum his duygu denen birşeyim kalmadı.

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 12

• 2 yılda unuttum. Bazı şeyler kolay unutulmuyor. Spor, ders, okul gibi şeylere yönelebilirsin. İlla hep ertelediğin ama yapman gereken şeyler vardır.

• bende unuturum umarım, teşekkürler yorumun için

• travma yaratmış sende zamanla geçicek bu bırak akışına unutcam unutmalıym diye zorlama kendini

• Şuan bu durumdayım umarım düşündüğümüz gibi düzelir

• onu düşünmeyi bırak dewam et hayatına sen Allaha şükret seni öylesinden kurtarmış çok şanslısın..

• Bunu biliyorum zaten onu istemiyorum sadece anımsamaktan bıktım ve bunu engelleyemiyorum

• random çarpabiliyor bir günvuruyor mildred montaglıktan çıkartıyor, yaşatıyor

• Bu olayı kabullenmelisin tatlım artık hala mutlu oldugumuzu düşünüyorum demelilisin. Yeni bir sayfa de yoluna devam et daha iyi insanlar çıkıcak karşına ne bu durum çeki düzen ver kendine hemen ve aşkı yaşayacağın birini bekle çıkıcak karşına =)

• inşallah çıkar canım ya

• Benim hoşlandığım bir çocuk vardı ve bunu ona söylemiştim. sonra kız arkadaşımla tanıştırdım bir gün beni cafeye çağırdılar gittim oturdum tabi ben hiç kötü düşünmüyorum neyse bunlar bana bişey söliceklermiş dinliyorum dedim. kız başladı konuşmaya Dilara biz birbirimizi seviyoruz ama seni aybetmek istemiyoruz istediğin zaman onunla görüşebilirsin dedi. Dalga geçer gibi direk kalktım gittim o zmndan beri kimseyle işim olmuyor.

• aynı durum gibi yahu ne suçumuz var ki bizim şimdi

• Öncekileri Göster
    • ben ilgili olduğumu düşünür diye bulaşmayım dedim :D

• İyi yapmışsın bsver :D

• Zamana bırak

• bundan başka çarem yok

• Kelın ılacı olsa hesabı :/

• malesef...

• hoşlanıyorsundur da engelliyorsundur kendini. ama zaten eski ilişkini de unutamamışsın normaldir kimseyle doğru düzgün bir şey yaşayamaman. bir yıl uzun bi süre değil bence, biraz sabırlı ol geçecektir bu dönemde.

• umarım canım

• Bence zamana bırak nırmal boyle bısey yasaman o kazıgı unutamam zamanla gecer ilk once eskı sevgılını unutmaya bak

• Bir yıl geçmesine rağmen aklıma gelebiliyor daha ne kadar zaman geçmeli diyorum bende, hani zaten istemek gibi bir durum değil anımsıyorum işte ister istemez

• biriyle birlikte ol.

• Cinsel boyutu düşünerek yazmadıysan eğer çok denedim

• İlk okul 3te sıra arkadasımdn Hoslandım ama bir yıl sonra kendisini kaybettik …2000 Yılından İtbrn birni svdim ama 2009 da ben hastaneye yattıgımda ilkisi evlenmek oldu Ondan sonra 2011 Den buyana biri oldu ama megerssem 2 Yıldır aldatılıyormusum...Beterin beteri vardır guzelim sıkma canını merak etme yanlarına kalmaz onların icini ferrah tut baskasına yoneldiginde o tıpıs tıpıs gelir ama asık olacm die zorlama kendini olmazsın zamana bırak o sana yardom edecktr

• inşallah zamanla birinden en azından etkilenirim böyle çok moralim bozuluyor

Yükleniyor...