Diş için en iyi antibiyotik hangisi?

arkadaşlar dişim felaket ağriyo..ağrı kesiciler işe yaramadı..son çare antibiyotik...sizce diş için en iyi antibiyotik hangisi?

Güncellemeler:
soğuk uyguladığımda ağrı azalıyor..apranaz majezik augmentin spreyler fayda etmedi

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Kızlar Ne Diyor 9

• bol augmentin içtigimi biliyorum ama en iyi midir bilemem

• içtim fayda etmedi

• iki ay önce sorsan 3 farklı antibiyotik denemiştim ama şimdi adlarını hatırlamıyorum. eczaneye danış bi

• apranax der susarımm

• yukarı ne yazdım oku :)

• largopen derim o zamn yda git dişini çektiir :)

• yahu niye gidip çektirmiyosun çekiyosun şu diş ağrısını nasıl dayanıyonuz o ağrıya hayret ediyorum ben

• En iyi antibiyotik dişçidir.

• largopen diş için en iyi antibiyotik. 1000lik kullanıyordum ben, 20 lilkerim çıkamadıkları için

• disinol ama antıbıyotık dısı curutur.majezık al

• dişin agrıyorsa bence en iyi agrı kesıcı arvelestir eger sisme varsa agrı kesıcıler ıse yaramaz antıbıyotık al

• dırek dıs agrısı ıcın degıl ama apnax fılan etkı etmedıyse advil cok etkılı dıs bas cevremde kım ıctıyse cok ıyı dedi .d

• voltaren iğnesi ol anında kesiyo, antibiotik kullanma diş hekimine görünmeden

Erkekler Ne Diyor 9

• İlaç buketi işe yaramaz. Bir ilaç seçip, prospektüsüne göre rutin kullanman gerek. Sen ağrı kesici ne varsa leblebi yapmışsın , belirtiden kurtulmak için ama, belirtinin sebebi hala orda . Bu konu KS yardımını aşar, apsenin içe patlamasından önce bir doktora ciddi ciddi göstermen gerek, acil diş kliniklerinden birine git bari bu saatten sonra.

• Agrının sebebi dis etrafında ya da dibinde olusan apsedir. Doktora git evet ama brsey yapamaz once apsenin duzelmesi gerek cunki kana karısma riski ve enfeksiyon yayma olur. Antibiyotik sart , alacaksın ama onemli olan penisiline alerjin olup olmadıgıVar ise , penos ve ... silin ile biten ilaclardan uzak dur, doktor sormasa da penisiline alerjin olup olmadıgını konus. Appranax forte 12 saatte 1 tane alabilirsin, yaklasık yarım saat sonra da agrı kesici , aspirin haric.Rakı falan sakın kullanma , ilac da alınca ki almak zorundasın asırı doza yukseltir ilacı .

• karanfil al

• Dişinin neden ağrıdığı önemli. Çürük yada benzeri bişey de olabilir, iltihap da sözkonusu olabilir. Hatta her ikisi birden bulunabilir. Ağrı kesiciyi her halükarda kullanman gerekiyor ancak ortada bir apse olup olmadığını bilmeden antibiyotik başlamanın hiç bir mantığı yok zira antibiyotik bu apsenin tedavisinde rol oynayabilir. Doğrudan analjezik etkinliği yoktur. Diş hekimine giderek sorunun ne olduğunu öğrenip tedavini olmalısın.

• Ağrı ile antibiyotik tedavisi farklı şeylerdir sen ağrı kesici bişey kullanDiş iltihabı ağrı yapmaz hatta bölge sinirlerinin hislerini zayıflatırAntibiyotik ilaç olduğu kadar da zehirdir zorunlu olmadıkça kullanma

• rakıyla çalkala kardeşim

• En iyi antibiyotik "doktor"dur.

• Amoklavin + majezik kullanFakat, bu gece ağrıdan yatamazsın büyük ihtimal. O yüzden bir hastaneye gidip ağrı kesici iğne yaptır. 10 lira falan..

• majezik :))

Yükleniyor...